Burza, spalony amplituner i karta graficzna

dante78

Member
Witam,


Wyjazd na urlop, żona odpina wszystkie kable zasilające z ampla i pozostałych rzeczy. Pozostaje komputer, w którym wyłącza tylko listwę antyprzepięciowa brensthuj. Był to okres z sporą ilością burz, na kamerze ip miałem aż biało w kuchni. Po powrocie komputer już nie wstaje. W komputerze padła karta graficzna GTX 1660 TI. Właśnie oddałem ja na serwis, zobaczymy czy spalona doszczętnie. Nie wiem co z zasilaczem, komputer niby chodzi dobrze na starej karcie. Za sam zasilacz Seasonica dalem prawie 600 zł.



Sprawdzam amplituner Onkyo TX-RZ810. Karta była na stałe spięta z amplitunerem i obraz był przekazywany na TV. Okazuje się główne wejście Main nie działa, nie ma obrazu z amplitunera. Sterowanie jednak przez pilot TV działa normalnie. Na szczęście jest drugie wyjście, ustawiam MAIN-SUB i obraz mam, no ale już nie działa pilot od TV.



Kolejna rzecz sprawdzam wszystkie wejścia HDMI. Żadne nie przekazuje obrazu na TV.



Jak mogło dojść do czegoś takiego, wiem że listwa to żadne zabezpieczenie jak jest burza:(



Próbuje to ugryźć z ubezpieczalnią PZU, kwota ubezpieczenia może niska. Czy ktoś próbował coś w tym zakresie, bądź firmę która zajmuje się taka sprawą po np wypłaceniu niskiego odszkodowania przez zakład ubezpieczeń. Karta obecnie kosztuje do 2000 zł, za amplituner dałem 4000 zł. Jakie były by to koszta naprawy amplitunera, czy może jakiś twardy reset, nie wiem, pomóżcie? :(



Może ktoś coś doradzi.



pozdrawiam
Dawid
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Padła płyta HDMI. Miałem ten sam przypadek dwa razy. Za pierwszym razem ampli był na gwarancji, więc wymienili płytę gratis. Za drugim razem już po gwarancji, cena 1200 zł czy coś koło tego. Najlepiej zdjąć obudowę, spisać symbol płyty i znaleźć w sieci na własną rękę. Sama wymiana jest dość prosta.
 

dante78

Member
A ktoś poleci gdzie można wysłać amplituner na expertyze,naprawę do autoryzowanego serwisu Onkyo. Sprzęt pogwarancyjny.

Na chwilę obecną, PZU chce zabrać mi sprzęt do firmy zajmującą się naprawą wszystkiego. Od pralek, tosterów do amplitunerów.
 

wysio

Member
Bez reklam
Iviter np. Nie będziesz musiał nawet wysyłać. Przecież na 100% wiadomo, że trzeba wymienić płytę HDMI. Koszt powinni powiedzieć ci przez telefon. To będzie najmniej 1500 zł. Dlatego warto samemu poszukać płytki, gdzie czasem za połowę ceny można znaleźć.
 

dante78

Member
Iviter np. Nie będziesz musiał nawet wysyłać. Przecież na 100% wiadomo, że trzeba wymienić płytę HDMI. Koszt powinni powiedzieć ci przez telefon. To będzie najmniej 1500 zł. Dlatego warto samemu poszukać płytki, gdzie czasem za połowę ceny można znaleźć.


Tak, ale naprawa idzie z ubezpieczenia. Na chwilę obecną skierowali już mnie do drugiego serwisu. Który również naprawia gofrownice. Amplituner jako tako działa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale procedur ubezpieczyciela nie zmienisz.
Sprawdź może w tych serwisach wycena będzie podobna, jeśli nie to wówczas będziesz szukał wyceny serwisu Onkyo.
Onkyo - teraz dystrybutor DSV na Polskę,
 
Do góry