Budżetowy zestaw KD (<1000 PLN)

.Tomek

New member
Witam,

Zdaję sobie sprawę, że mój wątek może wywołać niemałą konsternację wśród Forumowiczów, ale spróbuję ;)

Noszę się z zamiarem zakupu bardzo budżetowego kina domowego - cena w jakiej chciałbym się zamknąć, to kwota ~700 PLN. Pisząc o zestawie KD mam na myśli pełny zestaw tj. odtwarzacz ze zintegrowanym 'amplitunerem' oraz zestaw głośników 5.1.

Nie mam wielkich wymagań jeśli chodzi o jakoś dźwięku oraz obrazu - zwyczajnie chciałbym kupić coś mało awaryjnego co zaspokoi moje wymagania. Sprzęt jak na razie będzie współpracował ze starym 21" TV Philipsa uzbrojonym w wejście Euro.

Moje wymagania:
- możliwość odtwarzania wszelkich internetowych formatów filmów wraz z napisami (nie jestem biegły więc nie podaję rozszerzeń - mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi);
- odtwarzanie płyt CD-R, CD-RW, DVD-R i DVD-RW (chciałbym mieć możliwość zgrywania filmów i muzyki na płyty i potem ich odtwarzania;
- miłym udogodnieniem jest wejście USB - posiadam dysk zewnętrzny WD Caviara i z niego głównie chciałbym odtwarzać filmy i muzykę (czy transfer przez USB umożliwia oglądanie filmów DVD lub XVid?
- bardzo fajną opcją jest możliwość podłączenia bezprzewodowo tylnych głośników;
- ważnym elementem jest radio FM i satysfakcjonująca (jak na cenę) jakość odtwarzania płyt Audio;
- ostatnia sprawa to możliwość podłączenia słuchawek.

Znalazłem taki zestaw: Samsung HT-TZ 310. Niestety nie mogę podać bezpośredniego linka - info ma stronie Samsunga.

W zasadzie spełnia wszystkie moje wymagania chyba z wyjątkiem możliwości podłączenia słuchawek:/ Czy jest to coś godnego wydania ~600PLN?
Będę wdzięczny za odpowiedzi - niestety budżet jest sprawą zamkniętą i nie jestem w stanie go powiększyć.

Prosiłbym o komentarze i poradę. Pozdrowienia.

Nikt nie pomoże?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dinderi

New member
.Tomek napisał:
Moje wymagania:
- możliwość odtwarzania wszelkich internetowych formatów filmów wraz z napisami (nie jestem biegły więc nie podaję rozszerzeń - mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi);
Tego akurat żadne kino za 1000 nie potrafi :)
Pewnie jak ograniczysz wymagania, albo podniesiesz budżet, znajda sie i chętni do pomocy. :)
 

.Tomek

New member
Nie przesadzajmy. Wystarczy mi odtwarzanie formatów .avi i xvid +mp3.
Chyba nie chcesz powiedzieć, że to co robi Manta za 150 nie robi zestaw Samsunga, który podałem.
 

dinderi

New member
Napisałeś "wszystkie możliwe formaty internetowe", a tych jest dużo więcej niż tylko ".avi i xvid +mp3". :)
Jesli odpowiada CI kino Samsunga, to w tej cenie i tak wszystko jest podobnie warte.
 

-mila-

New member
może poczytaj o:

JVC TH-G60 - cena około 800-900 zł
LG HT503 - cena około 700-800 zł

niestety nie wiem czy powyższe kina spełniają wszystkie Twoje wymogi.
podłączenie bezprzewodowe raczej odpuściłbym.

Twojego Samsunga nie słyszałem, za to miałem okazje posłuchać model HT-TZ222 - jak dla mnie brak wysokich tonów, "płaski" dźwięk, niskie tony również pozostawiały wiele do życzenia. Zdecydowanie lepiej preznetowały się dwa wczesniej wymienione modele.
Zaznaczam że odsłuchiwałem je w warunkach sklepowych (hipermarket) - głównie skupiłem się na kolumnach frontowych i sub'ie. Ale uwzględniając że każdy zestaw miał te same kiepskie warunki odsłuchowe to kolejność
byłaby taka:

1. JVC TH-G60
2. LG HT503
3. Samsung HT-TZ222

Są to oczywiście moje subiektywne odczucia. Ktoś inny może mieć inne zadanie. pozdrawiam
 
Do góry