Budżetowy tv 65 cali do salonu

roki19

New member
Witam, proszę o pomoc przy wyborze tv:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m szer. 4m x dł 6,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost/bokiem 30-40 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć ok 1,5 m na podłoga
6. Jak słońce świeci w pokoju? tak od prawej strony
7. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca 100 hz, android tv, współpraca ze smartfonem (przesyłanie zdjęć i filmów )
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka Netia
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbar jbl sbh400, Xbox one.
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, Netflix
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? netflix i YouTube
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak, aktualnie Xbox one, planowany zakup konsoli nowej generacji.
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? mniej więcej tyle samo w nocy co w dzień
16. Preferencje co do wielkości? Od 65"
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie menu, brak możliwości sterowania dźwiękiem Soundbar z pilota tv,
18. Preferencje co do marki ? brak
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 - 4500 zł

Pierwotnie zastanawiałem się nad Philipsami z uwagi na Ambilight ale z tego co się orientuję to maja one 50hz matryce i podobno są awaryjne. Moja uwagę zwracają również tv Tcl z uwagi na relacje ceny do jakości wykonania.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
To abyś się nie przejechał , Philips awaryjny a TCL nie ? poczytaj sobie z softami w tcl tutaj jest tego dużo ,
Co do softu to TCL bardzo daleko do dorównaniu dla Philipsa
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak chcesz być na pewien, że nie będzie problemów z softem, to bierz model z 2019roku na androidzie 9, ale już starsze modele po aktualizacjach do androida 8 mają bardzo dobre softy. Problemy w Sony, TCL i Philipsie skończyły się na początku 2018 roku. Oczywiście zdarzają się jakieś pojedyncze problemy ale nie częściej niż na smartach Samsunga i LG, za to android przewyższa je funkcjonalnościa i perspektywami obsługi aplikacji w przyszłości.
TCL to dużo większy producent od Philipsa stąd może wydawać się pewniejszy, ale w dzisiejszych czasach każdy model może paść na gwarancji jak i podziałać 15 lat.
 
Ostatnia edycja:

roki19

New member
To abyś się nie przejechał , Philips awaryjny a TCL nie ? poczytaj sobie z softami w tcl tutaj jest tego dużo ,
Co do softu to TCL bardzo daleko do dorównaniu dla Philipsa

Nie upieram się, zupełnie się na tym nie znam. Po prostu Philips podoba mi się ze względu na dodatkowe podświetlenie. Czy 50hz to nie za mało? Kiedyś miałem LCD 50 Hz a teraz mam 100 i po przesiadce była spora różnica, obraz był jakby "teatralny". Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
 

omnia

New member
To gadanie o problemach z softem u Philipsa - ostatnie modele, których dotykał ten problem to chyba faktycznie rok 2017. Masz w tych telewizorach normalnie działające oprogramowanie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak chcesz być na pewien, że nie będzie problemów z softem, to bierz model z 2019roku na androidzie 9, ale już starsze modele po aktualizacjach do androida 8 mają bardzo dobre softy. Problemy w Sony, TCL i Philipsie skończyły się na początku 2018 roku. Oczywiście zdarzają się jakieś pojedyncze problemy ale nie częściej niż na smartach Samsunga i LG, za to android przewyższa je funkcjonalnościa i perspektywami obsługi aplikacji w przyszłości.
TCL to dużo większy producent od Philipsa stąd może wydawać się pewniejszy, ale w dzisiejszych czasach każdy model może paść na gwarancji jak i podziałać 15 lat.

Pokaż mi tutaj na forum jak taki tekst piszesz i cytujesz gdzie są opisane problemy z softem Philipsa a TCL , Ile osób zgłasza problem z softem TCL a ile Philipsa ?

Co do Samsunga i LG maja najlepsze softy jakie tylko są i w dodatku smart jest w nich bdb , Cóż Tizen i Webos to nie Android ale gdyby Android tak śmigał Jak Tizen I Webos

Nie wypisuj bzdur bo nie wiem skąd masz takie bzdurne wiadomości ,
Jak na razie to TCL ma najgorszy soft ( niedopracowany ) w przeciwieństwie do Philipsa , Sony ...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie upieram się, zupełnie się na tym nie znam. Po prostu Philips podoba mi się ze względu na dodatkowe podświetlenie. Czy 50hz to nie za mało? Kiedyś miałem LCD 50 Hz a teraz mam 100 i po przesiadce była spora różnica, obraz był jakby "teatralny". Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Widzisz , modele z tego roku Philipsa nie są atrakcyjne jeśli chodzi o modele z panelami 120 Hz , Nie wiem dlaczego tak podeszli do sprawy ?

Moim zdaniem w pus8804 już powinno zastosować się panel 120Hz a tutaj 60 Hz , w modelach pus9104 już są 120 Hz
 

omnia

New member
8804 i tak ma niezłe parametry biorąc pod uwagę niską cenę. Teraz mnóstwo serii telewizorów, dawniej wyposażanych w matrycę 120 Hz ma 60 Hz.
 

roki19

New member
A jaka będzie różnica w faktycznym użytkowanie telewizora 50/60 a 100/120hz?

Dzisiaj wpadł mi jeszcze w oko Sony 65XF9005 - co prawda budżet nieco większy ale sprzedawca mówił, ze ma dobre kolory, wysoko HDR i jest na matrycy VA (czy coś takiego ) , dzięki której ma lepsza czerń. No i ma Android, dzięki czemu po podłączeniu klawiatury fajnie się go użytkuje. Co myślicie?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Bardzo dobry model ten Sony , fakt sony są drogie tv ale są bdb dobrze zrobione , chodzi mi o materiał i spasowanie jak ramka , obudowa itp
 

roki19

New member
A jak kwestia android tv? Wydawało mi się, ze to jest dobra opcja ale słyszałem, ze może one mulić - zależy mi na płynnym działaniu.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Mulić ? to tacy się wypowiadają jak używają może telefonu z andkiem i porównują smartfona do tv smart android , Tv android nigdy nie będzie działać tak szybko jak smart fon !!! To są takie opinie ludzi to trzeba brać pod uwagę

Powiem ci nie jest tak jak opisują a opisują ludzie tak jak wyżej opisałem ,
Tv android to nie smart fon i tak trzeba podchodzić do sprawy
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tizen i Webos są szybszymi systemami od androida ale nie jest tak żle jak opisują , Ja miałem samsunga na tizenie , potem lg na webosie i teraz mam philipsa na andku ( praktycznie z apek nie korzystam ) jedynie youtube , kodi do filmów ,
Ogólnie jest dobrze i nic nie zacina , nie zawiesza itp
Ja kupiłem tv do oglądania a nie do grania w gry pobrane z neta na tv itp apki które zamulą system lub działają w tle i potem narzekanie że tv wolno chodzi ...
Gdybym teraz miał wybierać to jednak wybrał bym tv na Androidzie
Należy pamiętać także ważną sprawę : jakie parametry techniczne posiadają tv jak : jaki procesor , pojemność kosci ram itd itd
 

roki19

New member
Dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Generalnie ja nie zamierzam korzystać z żadnych gier czy dodatkowych aplikacji, oprócz YouTube, Netflix czy HBO Go.
 

janusz

New member
Bez reklam
Karol1976
Nie pokaże Ci na tym forum, bo na tym forum nie ma użytkowników LG i Samsunga. Oczywiście to uproszczenie bo jacyś są, niemniej to forum które jest w zasadzie monopolistą na dystrybucję TCL-a i Philipsa, może też Sharpa nie wiem bo jestem tylko userem.
Poza tym jakie o czym pisać w temacie: Tizen I Webos? To systemy zamknięte. Można tak jak Ty napisać, że tam wszystko działa, bo działa co jest. Można też napisać, że g..no działa bo g..no jest.
Sporo osób nawet tu, gdzie mało kogo interesuje Samsung pisze o kłopotach z Tizenem, co się już w głowie nie mieści jak można sp...lić system zamknięty. Zrobili kilka aplikacji na krzyż i to do d..y.
Może troszkę przesadzam, ale podobnie jak Ty.

Wracając do tematu zarówno android, Tizen i Webos sprawdzą się w podstawowych aplikacjach świetnie. Nigdy jednak nie wiesz czy za kilka miesięcy nie będziesz chciał sięgnąć do czegoś innego i okaże się, że tylko na android TV to działa np. Kodi lub coś co się dopiero pojawi.
 
Ostatnia edycja:

legaar

Member
użytkownicy LG tu są jak najbardziej, tak samo jak Sony - i fluktuuje to w różnych latach w zależności od tego jakie modele królują w danym roku ;)

co do Samsunga - a co mamy z nim zrobić jak drugi rok z rzędu olewa DV, jedyne cenowo rozsądne modele to q60 i q70 bo każdy wyższy już cenowo jest albo zbliżony do Oleda (którego Samsung nadal nie oferuje) albo wręcz za cenę jednego modelu samsunga można mieć dwa oledy - to o czym tu pisać ;)
 
Do góry