Budzetowy projektor do filmow: Benq w600 vs Epson eh-tw450

jmacc

New member
Witam,
Prosze o pomoc w wyborze projektora. Glownym celem bedzie ogladanie filmow DVD z komputera(blu ray raczej nie). Obraz raczej bedzie wyswietlany na scianie(moze pozniej zastanowie sie nad ekranem). Pokoj jest nieduzy a odleglosc od sciany do sciany to ~3 metry a zalezy mi na duzym obrazie(najchetniej ok 100'').
Zastanawiam sie glownie pomiedzy dwoma modelami:
-BenQ w600
-Epson eh tw450
Inne opcje(ale to sa raczej prezentacyjne):
-lg hs200g
-BenQ MP525ST - ze wzgledu duzy obraz z malej odleglosci.

W zasadzie prawie zdecydowalem sie na BenQ(ma sporo dobrych recenzji) ale po naczytaniu sie o twz efekcie teczy troche ostudzilo to moj zapal. Chce ogladac rowniez filmy czarno- biale(moze nawet glownien takie) i z tego co wiem efekt teczy dotyczy glownie takich filmow. Problem ten teoretycznie nie dotyczy Epsona(gdyz jest LCD) ale w zasadzie nie ma w internecie zadnych recenzji tego projektora. Byc moze ktos ma ten model i moze sie wypowiedziec jak wypada? Najlepiej w porownaniu do Benq. W gre wchdzi tez inny projektor ale w podobnym przedziale cenowym, dokladania do czegos fullhd nie biore raczej pod uwage.
Z gory dzieki za odpowiedz.
 

jaano

New member
Jakby ten efekt byl tak mocno widoczny to raczej przestaliby produkowac ten typ projektorow.. z reszta tylko pare procent ludnosci jest bardziej na niego podatna, do tego najczesciej widac to ponoc przy scenach mocno kontrastowych i o ile sie nie myle nastepujacych po sobie szybko.. wiec raczej nie masz sie co obawiac..
a z pierwszego projektora i tak bedziesz zadowolony, poczytaj recenzje na roznych stronach a cos wybierzesz..
ja mam budzetowego/prezentacyjnego NEC v59 oprocz wiekszej rozdzielczosci itak na dvd tego nie widac to kontrast ma slaby ale i tak wszystkim sie podoba obraz z niego
 

jmacc

New member
Ostatecznie wybralem benq i chyba byl to dobry wybor z tych dwoch. Efekt teczy faktycznie mozna czasem zauwazyc, ale spodziewalem ze moze byc zle a defakto rzadko jest widoczny.
Co do obrazu to szalu nie ma :), ale jestem zadowolony. Za ta cenie nie mozna oczekiwac cudow :). Troche jestem rozczarowany czarnym kolorem, w przypadku epsona ktory jest lcd z pewnoscia byloby z tym gorzej.
Obecnie wyswietlam obraz na scianie, czy jest sens kupowac ekran mattgrey w celu poprawienia czerni?
 

dusi

New member
tak jest sens. Pamiętaj nie tylko technologia (dlp czy lcd) decyduje o efekcie finalnym wyświetlanego obrazu. liczy się przecież i to nieziemsko zaciemnienie pomieszczenia, rodzaj ekranu również odpowiednio dobrany czy bordery na nim, które poprawiają postrzeganie obrazu.

Z ekranami grey jest tak, ze mają one zastosowanie przede wszytkim przy projektorach o dośc wysokiej jasności ale również w sytuacji gdy pomieszczenie nie jest przystosowane do kina. W przeciwnym wypadku, wiec kiedy mamay projektor o niskiej jasnosci i wysokim kontraście i pokój dedykowany pod kino, kupowanie matt grey jest błędem, gdyż z pewnością stracimy na walorach obrazu.

krótko mówiąc jeżeli pomieszcenie nie będzie specjanie przystosowane, (jasne ściany, sufit itp) a projektor ma stosunkwo wysoką jasność, matt grey jest dobrym rozwiązaniem.

ja osobiście posiadam matt grey, pokój nie przystosowany do kina oraz projektor o jasności 2000 ansi (oczywiście dane producenta) i jestem pewien ze gdybym zastosował ekran mate white bylaby porażka na kontraście i przede wszytkim własnie jakości czerni. Mat grey jak ktos kidys tu napisał rzeczywiscie potrafi poprawić kontrast o "jedno oczko" czy odcienie szarości i czernie.
 

jmacc

New member
Mieszkania nie mam w zaden sposob dostosowanego do kina wiec biale sciany itp. Zauwazylem ze z bliskeij odleglosci projektor daje bardzo dobry obraz natomiast z wiekszej(ok 3m) wyraznie traci kontrast i czern. Co myslicie o ekranach mattgrey kraftman z czarna rama?
 

dusi

New member
Mieszkania nie mam w zaden sposob dostosowanego do kina wiec biale sciany itp. Zauwazylem ze z bliskeij odleglosci projektor daje bardzo dobry obraz natomiast z wiekszej(ok 3m) wyraznie traci kontrast i czern. Co myslicie o ekranach mattgrey kraftman z czarna rama?

chodzi ci o ekran ramowy???? Kraftmanna??? Jesli tak, to powiem ci ze nie warto. Widziałem na własne oczy, ekrany ramowe kraftmanna są niezłe, widziałem na własne oczy, ale mój znjomy zgłebił temat i kupił ostatecznie ekran ramowy adeo. We wrocławskim skklepie. Dają tam niezłe zniżki i ostatecznie okazało sie ze cane jest konkurencyjna w porównaniu do kraftmanna,
np. ekran ramowy kraftmann o podstawie projekcyjnej 200 cm (powierzchnia projekcyjna) kosztuje na allegro około 1400 zł (bez kosztów przesyłki!!!!). Ekran adeo o takich wymiarach można wychaczyć za około 1420 z dostawą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oczywiście mówie o ekranie o powierzchni projekcyjnej matt grey (Kraftmann) i Vision grey (adeo). Dodam jeszcze ze cały czas porównuje ekrany, które są 16:9 oraz rama w obu pokryta jest welwetem!!!!!. Dla uściślenia również ekran Kraftmanna ma grubość ramy 5cm, a Adeo (tj. dokładnie seria Plano) 7,5 lub 8 cm!!!!!! Jakość wykonania ekranu Plano firmy adeo jest niesamowita, naprawde, widziłem złozony w warunkach domowych, Kraftmann to juz nie to. Rama o innym kształcie , węższa. Po za tym ma nie równe łączenia. Prosze też nie sugerować sie jakimikolwiek cennikami w necie, tylko najlepije zadzwonic prosto do firmy, wczesniej ustalając dokładnie parametry ekranu ze strony internetowej ADEO.

przy okazji dane sklepu:


http://www.projekcja.pl
e-mail: gg@projekcja.pl

al. Armii Krajowej 14b/4
50-541 Wrocław

naprawde polecam, są niesamowite te ekrany, nie widziałem jeszcze lepszych a widziałem sporo róznych ,np. w siedzibie Kraftmanna w Wawie.
 
Do góry