Budżetowy odtwarzacz Blu-ray -Philips, Samsung, LG...

tomek242

New member
Witam!
Ponieważ pojawił się u mnie tv HD, zastanawiam się nad zmianą dvd (obecnie Philips DVP5500S) na odtwarzacz Blu-ray. Moje pytanie, czy odtwarzacze budżetowe np. Philips BDP3000, spokojnie radzą sobie z odtwarzaniem płyt dvd, a szczególnie cd? Nie mam jakiś szczególnych wymagań, divixów nie posiadam więc na ich odtwarzaniu mi nie zależy.
Możecie coś doradzić?
 

fazo

New member
Odtwarza DVD (-R), VCD (zdziwiłem się), płyty audio w DTS'ie. Divx'ów nie sprawdzałem ale chyba też. Właściwie służy jako odtwarzacz CD (podłaczony cyfrowo do amplitunera) i czasem do obejrzenia jakiejś bajki na DVD. Jedyne zastrzeżenia mam do jakości skalera. Przy ustawieniu wyjścia na 1080p/24 filmy DVD wyglądały gorzej niż przy ustawieniu Native (przy DVD puszcza 576i) i skalowaniu obrazu przez TV (Philips z serii 8404).
 

BARABARA

Banned
fazo napisał:
Przy ustawieniu wyjścia na 1080p/24 filmy DVD wyglądały gorzej niż przy ustawieniu Native (przy DVD puszcza 576i) i skalowaniu obrazu przez TV


Gdybyś trochę "ugryzł" temat, to wiedziałbyś, że tryb 24p jest implementowany jedynie dla płyt Blu-Ray , wymuszanie go na materiale
zapisanym w Pal (50Hz) lub NTSC (60Hz) zawsze skończy się nieporozumieniem. Jeśli "lepszy" jest skaler i deinterlacer w TV, to korzystamy z niego, to oczywiste.

Niczego w playerku nie wymuszamy - 24p ustawiamy na AUTO, jeśli
player wykryje taką flagę, to sam się dostosuje do materiału.

Bardzo dobry budżetowy player , to SONY BDP-350 , jakość wizji porównywalna do modelu 5000ES , wszystkie dekodery do analogu 2.0 ,
SPDIF no i oczywiście HDMI z pełnym bitstreamem HD-AUDIO .

Jeśli to Cię zainteresuje, to mam zbędny, sypialniany egzemplarz (jak nówka) z polską gwarancją - ew. kontakt na priva.
 

fazo

New member
Trochę znam się na temacie, mam 3 odtwarzacze bluray. Chodziło mi o to że skaler jest taki sobie, choć jest porównywalny ze skalerami innych odtwarzaczy w podobnej cenie (z testów w necie wynika że przechodzi test HQV (trustedreviews). Nie sprawdzałem co prawda co oznacza 1080p/24 w ustawieniach. Jeśli potrafiłby faktycznie wypuścić taki sygnał z DVD (tak jak panasoniki) to byłby to mocny + (można by oglądać filmy DVD z normalną prędkością a nie przyspieszone o 4%). Z ciekawości sprawdzę co podaje odtwarzacz na TV z DVD przy tym ustawieniu.
 

fazo

New member
No i nie wiem co wypuszcza przy ustawieniu 1080p/24Hz. Philips 8404 pokazuje 1080p przy 1080p i 1080p/24Hz. Moim zdaniem przy DVD nie wypuszcza 24Hz i nie ma różnicy w jakości przy ustawieniach 1080p/1080p/24Hz. Wynika z tego że skaler ma minimalnie gorszy od tego akurat TV. Dzieciaki oglądały Asterixa i w jednej scenie rzuciły mi się w oczy dziwne poziome kreseczki na twarzach aktorów. Po wyłączeniu skalowania (tryb Native) było już OK. Przy ustawieniu na Auto wypuszcza 1080p z takim samym skutkiem jak ustawienie 1080p/24Hz (które włącza 24Hz przy sygnale BD a przy dvd tylko 50/60Hz). Z ciekawości spytam się tylko jak wymusić (rozumiem z wypowiedzi BARABARA że jest to możliwe) 24Hz z DVD na tym Philipsie i np Samsungu 2500 (pomijam np. Panasonica ponieważ on to akurat potrafi ale chyba tylko z sygnału NTSC)? Zawsze myślałem że podanie wprost trybu wskazuje odtwarzaczowi max. parametry z jakimi może (ale nie musi jeżeli nie potrafi i na co pozwoli odbiornik) wyświetlić obraz.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Płyty DVD w systemie PAL są wydawane z prędkością 25 klatek na sekundę. Pisząc, że Panasonic potrafi wyświetlić DVD z prędkością 24 kl/s mialeś chyba na myśli filmy nagrane w NTSC. Nie wydaje mi się aby możliwe było spowolnienie szybkości odtwarzania filmu z 25 do 24 kl/s, skoro filmy 24 klatkowe są otwarzane na zwykłym sprzęcie z klatkowaniem 30 kl/s.

Ale może się mylę?

ArtS :)
 

fazo

New member
Na pewno potrafi to zrobić w NTSC (30 klatek ale bez przyspieszenia filmu) . Jak byłem na kupnie pierwszego Bluray'a napaliłem się na Panasonica właśnie z tego powodu (po poznaniu różnicy w dźwięku pomiędzy PAL i NTSC te nieszczęsne przyspieszenie o 4% strasznie mnie męczy). Niestety nie dowiedziałem się czy potrafi to zrobić z nagraniem w PAL i podarowałem go sobie.
 
Do góry