Budżetowy Ampli z BT Pioneer / Denon / Sony

mjr088

New member
Zastanawiam się nad kupnem niedrogiego amplitunera o uniwersalnym zastosowaniu (filmy, seriale, muzyka, gry), koniecznie wyposażony w Bluetooth. Ma to być sprzęt, którego głównym zadaniem będzie polepszenie jakości dźwięku względem głośników TV więc szukam raczej w niższej półce cenowej (1000-1300 zł). Pod amplitunerem będą grały głośniki Taga Harmony TAV-606 oraz subwoofer Pioneer S-21W.



Wybór w tej chwili ograniczam do 3 modeli:


  • Pioneer VSX-531-K
  • Denon AVR-X540BT
  • Sony STR-DH590


Oczywiście dokładnie porównałem suche dane techniczne, jednak licząc na waszą wiedzę, doradźcie który z powyższych modeli zasługuje na największą uwagę, ewentualnie czy warto niewiele dopłacić do czegoś lepszego.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
W cenie 1100-1300zł szukaj Denona x1200w, x1300w z Atmosem, da się spokojnie znaleźć i masz wszystko na pokładzie z dekoderów (oczywiście w tym budżecie).
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli możesz trochę dołożyć to pomyśl o Pioneer VSX 832 (można do 1500 zł kupić oficjalne z gwarancją DSV) zamiast VSX 531 . Pionek z Twoimi kolumnami powinien się ; dogadać ; więc warto się zastanowić i w miarę możliwości posłuchać przed zakupem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Napisz tylko jedno : o jaki BT ci chodzi ? Bo jesli chcesz ampli sparować np. słuchawki bezprzewodowe to zapomnij - żaden nie ma tej funkcji - pozostaje Yamaha Musicast albo podpięcie transmitera.
 

mjr088

New member
Dzięki za odpowiedzi. Denon x1200w, x1300w ciężko znaleźć nowe w zakładanym budżecie ale Pioneer VSX832 wydaje się być ciekawą propozycją bo dostajemy znacznie więcej niż VSX531 a różnica cenowa nie tak duża.



Z Bluetooth chciałbym korzystać jedynie odtwarzając muzykę ze smartfona. Tym bardziej zastanawiam się nad VSX832 bo mamy dodatkowo WiFi i radio internetowe (niestety nie mam pojęcia jak to działa - mamy możliwość odtworzenia dowolnego radia podając link do streamu czy tylko wybór z pre-instalowanej listy?)


W kwestii nagłośnienia - czy Pure Acoustics NOVA 6 to znacznie wyższa półka niż Taga TAV-506 czy też na tym apli i tak nie zauważymy dużej różnicy?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tagi beda lepsze.
Ale moze lepiej kupic oddzielnie ampli i glosniki.

Podpytaj o pomysl blackninja ma swietne cenki.
Ja zastanowilbyn sie nad podstawkami np jbl studio 230 lub monitor audio.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zostaw swoje Taga 560 i posłuchaj parę dni jak to będzie grało przecież zawsze możesz kolumienki sprzedać i kupić coś ; lepszego ; . Z tego co mi wiadomo to poprzez internet w Pionku jest dość duży wybór przygotowanych stacji radiowych .
 
Do góry