Budżetowe stereo do pokoju 12m^2

qura12

Member
Bez reklam
Szukam jakiegoś fajnie brzmiącego zestawu do pokoju o powierzchni ~12m^2. Sprzęt używany oczywiście wchodzi w grę. Będzie używany w 99% do muzyki z laptopa, fajnie gdyby wzmacniacz/ampli miał wejście optyczne bo takie posiadam w lapku. Jeśli chodzi o gatunki to dużo wokalu + elektronika (The Weeknd, Banks, FKA Twigs, te klimaty) więc zależy mi na czystości i szczegółowości. Raczej wolałbym kolumny podłogowe, chociaż jeżeli nie ma to sensu to mnie poprawcie. Budżet to 1200-1500zł, 1500 absolutnie nie przekraczalne więc nie proponujcie żebym dozbierał ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie napisałeś czy sprzęt ma być nowy czy używany? Ja bym poszedł w kolumny podstawkowe. Po pierwsze metraż mały, po drugie budżet mocno ograniczony. Najtańszy sensowny wzmacniacz (nowy) z optykiem to BC Acoustique EX-202.1. To jest jakieś 1000zł. Ewentualnie amplituner Onkyo TX-8020. I mało już zostaje na kolumny. Teraz są wyprzedaże na Monitor Audio BX2. Warto je rozważyć. Jako alternatywę np. dynamiczne Magnat-y 673
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W kwestii kolumn podłogowych może jakieś mniejsze podłogówki ,ale gdyby chcieć kupić jakieś lepsze to cały budżet pochłonie
 

qura12

Member
Bez reklam
Połączenie Denon+kolumny TAGA mi się***podoba, trochę przekracza budżet ale cóż... Czego się nie robi... :D Martwi mnie tylko brak optyka, źródłem będzie Macbook Pro 13" mid-2009, który nie ma jakiegoś super audio, a na dodatkową zewnętrzną dźwiękówkę***na chwilę***obecną nie mogę***sobie pozwolić. Luxman (wybaczcie jeśli grzeszę ;) ) to dla mnie trochę marka krzak, do tego jest to sprzęt chyba dużo starszy niż Denon ale może warto? Muzyka to mieszanka różnych formatów, mp3 320/AAC 256/Apple Lossless, a także streaming ze Spotify/Apple Music.
 

qura12

Member
Bez reklam
Obie opinie mówią o słabej jakości DACu. To może jednak lepiej analogowe połączenie z Denonem? Albo analogowe z Luxmanem? Sam już nie wiem ;x
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
to dla mnie trochę marka krzak, do tego jest to sprzęt chyba dużo starszy niż Denon ale może warto?

To nie jest marka krzak to jest kawałek legendy .Denona kupisz w markecie Luxmana już niestety nie ,problemem jest że to już sprzęt rzeczywiście wiekowy ,najbardziej mi się podoba dopisek hi-end
 
Do góry