Budżetowe kino domowe ( kolumny + amplituner) do 2500zł

SpookyAC

New member
Witam.
Chciałbym kupić 2 kolumny i amplituner to pokoju ok 25m2, lecz problem polega na tym, że nie za bardzo wiem co wybrać. Nie mam za dużo kasy, ale w przyszłości chciałbym rozbudować ten zestaw. Nie jestem wybitnym koneserem muzyki, ale chcę też żeby zestaw dobrze grał. Głównie oglądam TV (filmy i telewizja), ale słucham też dużo muzyki. Proszę o radę.

Kolega polecał mi Jamo S606, czy to dobry wybór? A jeśli nie to co jest godne uwagi?
Nie wiem także jakimi kablami to podłączyć, czy inwestować w coś drogiego czy zwykłe kable o przekroju 2,5/4mm wystarczą?
 

SpookyAC

New member
Głównie słucham rocka i techno więc nie wiem. Myślałem nad Onkyo 525 lub 616, ale nie wiem czy te kolumny będą odpowiednie dla tych ampi.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo 606 nagłośnią Twoje pomieszczenie. Czy brzmienie będzie Ci odpowiadało to już inna sprawa. Ja nie jestem wielkim fanem Jamo 606. Przy filmach się sprawdzą, w stereo są przeciętne. Z dwurogiej strony masz nie za duży budżet, więc cudów nie ma co się spodziewać. Do Jamo raczej szukałbym Denona bądź Harmana. Jak masz możliwość wybierz się posłuchać.
 

SpookyAC

New member
Na 100% wybiorę się na odsłuch, mam w mieście parę sklepów, ale cen zbyt promocyjnych to nie mają. A jak nie Jamo to w co można celować? Podobno LOFTy 50 są dość dobre. A co można powiedzieć o Taga Harmony TAV-606 v.3?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do cen możesz pisać do blackninja. Na bardzo dobre ceny i to zaufany forumowy sprzedawca. Lofty są ok. Tylko nie wiem czy dadzą radę na 25m2 szczególnie przy techno. Podpytaj BN na pewno będzie wiedział. Przy tym repertuarze mogłyby się sprawdzić Magnat Quantum 655/657.
 

Henry

Active member
Bez reklam
za około 1,5 tyś. za parę zobacz
- JBL ES80,
- JBL Studio 180
- Wharfdale Diamond 10.5, a może nawet 10.6
- Heco Victa II 701
Jeśli Taga to 906, te TAV 606 sobie odpuść, szukaj raczej coś z lepszej klasy, jak na razie mają być same fronty

a resztę na ampli- YAMAHA 375,475, Pinoneer 527,528, DENON X1000,X500, Onkyo525, HK156 czy 158
zresztą tak jak radzili koledzy pisz do blackninja, pewnie na któreś JBL + HK coś wyczaruje, żeby było w budżecie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli kupować ampli na ten metraż to też lepiej coś w okolicach 2k. Najnizsze modele producentów momijając już samą moc potrzebną do wysterowania kolumn, nie posiadają autokalibracji, a to się bardzo przydaje w KD.
 

kaziu106

Member
Popieram kolegów...po pierwsze odsłuch, a po drugie pisz do kolegi Blackninja. Ja u Niego kupiłem i cena najniższa jaką dostałem. Ale wpierw odsłuch to podstawa. Swoja droga sam zobaczysz jak to budżet się zwiększa w miarę odsłuchów i jakie są różnice w sprzęcie....;-) Ja mam zestaw Denon PMA 710+Magnat673+Sub Klipsch RPW10 i w tej cenie gra naprawdę przyzwoicie choc brakuje mi niuansów ale już zbieram na inny zestaw...w chmurze marzeń już jest NAD 356+ MA Silver 2 i Sub Klipsch RW10 + Dac rArcam no chyba, że na odsłuchach się zmieni zestawik... ( uważaj żebyś podczas odsłuchów nie wdał się w pogoń za króliczkiem bo to zgubne jest hehe;-) Powodzenia w szukaniu ale pamietaj odsłuch to podstawa...przetestowane na sobie!!!!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeżeli kupować ampli na ten metraż to też lepiej coś w okolicach 2k. Najnizsze modele producentów momijając już samą moc potrzebną do wysterowania kolumn, nie posiadają autokalibracji, a to się bardzo przydaje w KD.

Problem w tym, że kolega pisze, że ma 2,5 k na wszystko, a tutaj się nie da mieć wszystkiego.
Ja dzięki kolegom z forum (tobie Krzysiek też) doszedłem do tego, ampli wziąłem na raty (żeby nie było kryptoreklamy to w jednej dużej sieci 40x0% ;)) , a to co miałem na całość + parę dodatkowych stówek poszło na kolumny. Myślę, że to też jakieś wyjście, ale każdy musi zadecydować sam, na forum można jedynie dać jakieś wskazówki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja to rozumiem, bo sam nie kupiłem wszystkiego w jeden dzień. Tylko uświadamiam kolege, bo mógł pominąć ten szczegół:) Ma dość spory metraż i w przyszlości chęć rozbudowy, więc osobiście bym się nie pakował w najniższe serie. Do tego np. Jamo s606/626 potrzebują nieco mocy żeby się rozbujać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
@krzysiek, dlatego piszę, że do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu i samemu podjąć decyzję, Twoja rada jak najbardziej słuszna, zwłaszcza jeśli poza KD ma być rock i techno, to ampli też musi być co najmniej średni.
Ty i reszta kolegów z forum, którzy co nieco mi podpowiedzieliście i do tego kilka odsłuchów, wyprowadziliście mnie na prostą:grin:, Jak to mówią, otworzyliście mi okno na świat;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na 100% wybiorę się na odsłuch, mam w mieście parę sklepów, ale cen zbyt promocyjnych to nie mają. A jak nie Jamo to w co można celować? Podobno LOFTy 50 są dość dobre. A co można powiedzieć o Taga Harmony TAV-606 v.3?
Posłuchaj np AVR161 + LOFT 50, odpowiednie do tego pomieszczenia, dynamiczne, łatwe do wysterowania.
 

SpookyAC

New member
Byłem na odsłuchu i mam dziwne wrażenie. Wsłuchiwałem się w Magnat Quantum 675, JBL ES80, Taga 906 i 606 oraz Jamo S606. Nie potrafię ocenić które z nich grają najlepiej, bo nie widzę dużych różnic. Wiem tylko, że Jamo czy JBL podłączone z jakimś tanim Pioneerem grają bardzo słabo w porównaniu z Denonem x1000. I tak z tego wszystkiego to najlepiej przypadły mi do gusty Dali Lektor 8, ale trzymamy się budżetu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak nie słyszysz różnic w kolumnach to trochę lipa:D Nie wiem czym tam były napędzane te Jamo czy JBL, bo jak najniższym modelem Pioneera to trochę kiepsko. Kolumna musi mieć odpowiednie zasilanie. Nie ma też sensu ich porównywać do Dali Lektor 8, bo to zupełnie nie ta klasa kolumn. A całkiem możliwe, że nawet o tym nie wiedząc lubisz takie brzmienie jak przedstawiają kolumny z przedziału cenowego tych Dali, i nie ma sensu sobie zawracać głowy zestawami do 2k?
 

SpookyAC

New member
Widzę różnice ale nie dużą. Najbardziej podobały mi się te JBL ES80. Między Jamo 606 a Tagą 606 jest znikoma i tu nie wiem co mi się lepiej podobało. Na pewno jest różnica w miejscu, bo jak bym je postawił w domu to i tak będzie inny dźwięk niż w dużym sklepie. Pojadę jeszcze do jednego sklepu i wtedy się raczej zdecyduje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko niech to będzie typowy salon z pomieszczeniem odsłuchowym, bo spotkałem się z tym że ludzie odsłuchiwali w sklepie 4m x 4m, gdzie wszystkie ściany były zawalone sprzętem, na podłodze płytki a sami zainteresowani stali sobie na środku tego sklepiku i próbowali coś usłyszeć wśród gwaru klientów i sprzedawcy. W takich warunkach to faktycznie cięzko o jakąkolwiek różnicę między sprzętami. Weź sobie dobrze nagrane płyty audio. Fajnie gdyby można było skalibrować ampli przed odsłuchem, bo po kalibracji te sprzęty grają zaupełnie inaczej. Masz nieraz dostęp do funkcji które są nieaktywne bez np. Audyssey, różne podbicia itd. To może rzutować na całokształt wyboru. Pamiętaj też żeby ustawić suba na off i kolumny na full band, bo jak będą odcięte to basu może brakować:) W przypadku wzmacniaczy stereo jest gorzej, ale w przypadku ampli KD jak sprzedawca będzie cwany i będzie mu zależało żeby coś popchnąć, to tak Ci ustawi że lepiej zagra ten sprzęt który zechce.
 

SpookyAC

New member
Byłem wczoraj na odsłuchu i powiem Wam, że Melodika Bl40 miażdżą wszystko po kolei. Są małe, zgrabne a przede wszystkim bardzo dźwięczne. Słuchałem jeszcze paru kolumn m.in. Monitor Audio MR6, Jamo 626 a także JBL ES90. Mi przypadły do gustu te kolumny i już wiem dlaczego jest tak ważny odsłuch w dobrym sklepie. Co do amplitunera wybrałem Onkyo 414. Bardzo dobrze radzi sobie w stereo, w porównaniu do Denona x1000. Teraz tylko pozostało zamówić zestaw.

Apropo Tagi, to sprzedawca powiedział mi, że jest to chińszczyzna i w tym tygodniu spalili chyba z 4 pary tych kolumny.
Dowiedziałem też się przypadkowo, że podobno w media markt sprzedają Dali lektor 8 w cenie 6. Dostajemy lektor 8, a na paragonie mamy 6, tyle że nie ma gwarancji, ani zwrotu.

PS. Sprzedawca powiedział mi, że jak kupię u nich to powie mi jak za grosze zrobić wi-fi. Nie wiem czy chodziło mu o access pointa, czy można użyć to tego dwóch adapterów bluetooth.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo to fajne kolumny. Mam je i sobie chwalę szczególnie za muzykalność i bas. Oczywiście nie jest to żaden hi-end, ale w swojej cenie to bardzo dobre kolumny. Ważne, że byłeś i posłuchałeś. Ja bym tylko kupił wyższy model amplitunera. Swojego czasu Onkyo 515 oferowało bardzo dużo biorąc pod uwagę cenę.
 
Do góry