Budżetowe 75 cali.

lunarii

New member
Cześć,
Szukam telewizora w graniach 4-4.5k dla rodziców. Trochę satelity, trochę Netflixa. Odległość do ekranu to około 2.5-3m na wprost kanapy. Pomieszczenie może być zacienione roletami i pewnie przy oglądaniu będzie bo przy tej cenie pewnie na rozsądną jasność ekranu pewnie nie ma co liczyć.

Jaki telewizor w tej kwocie będzie miał najlepszy stosunek do ceny?

Obecnie na rynku są np:

75UN71003 ~ 4k
UE75TU7102K ~4k
UE75TU7192U ~ 4.2k
75EP660 - troche powyżej budżetu - czy warto?

Nie spodziewam się spektakularnych różnic, ale recenzji w necie brak. Jeżeli któryś model ma np. lepszą jakość głośników lub lepszy smartTV, minimalnie lepszą jakość obrazu itp - to byłyby dla mnie czynniki istotne :)
 

lunarii

New member
Aha, jeżeli jest TV "nieco", powiedzmy 1000zł powyżej wyznaczonego budżetu, ale zdecydowanie warto dopłacić ze względu na ogólnie lepszą jakość to również poproszę o propozycje:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz w specjalnej cenie dla niebieskich i to z pakietem :
- TCL 75EP660 za 4199 zł
- LG 75UN85003 za 4799 zł
 

lunarii

New member
Trochę się doszkoliłem z zakresu pierdyliona parametrów telewizorów i teraz wydaje mi się, że bardzo rozsądną propozycją jest:

TCL 65C815 za 3599zł

Jak myślicie?
 

Petru23

Banned
Kup coś z działającym uplynniaczem, bo ma tym rozmiarze będzie widać wszelkie niedociągnięcia jeśli chodzi o sygnał. Bym powiedział, że nawet 65" byłoby ty lepsze.
Samsungi maja sprawny uplynniacz, tu71 będzie ok.
 

lunarii

New member
Też rozważałem ten Samsung TU71, ale za TCL przemówił Android, reprodukcja kolorów, wbudowany głośnik niskotonowy (wiem, wiem to nie jest kino domowe, ale dla rodziców podczas okazyjnego netflixa się spisze)... Design też jest niezła stroną TCL, ogólnie rzecz biorąc wydaje się że warto dopłącić te 700zł w stosunku do Samsunga (co ciekawe obecnie za 70 calową wersje Samsunga mozna wyhaczyć niezłe promocje nawet poniżej 3000zł i w efekcie on sie bardziej opłaca niż 65 cali, które raptem 100-200zł tańśze). Rozważałem aczkolwiek także inny, droższy Samsung QE65Q77TAT - ma zdaje się lepszy ekran od TCL'a, ale cena też zdecydowanie wyższa. Także stanęło po środku :)

Po długich rozważaniach wychodzi według mnie tak:

Jeżeli chce ktoś po tanich pieniądzach TV 65 cali, bez fajerwerków to za 2400zł jest Xiaomi. Potem jeżeli ktoś oczekuje więcej jakości obrazu, ale nie na poziomie cenowym Oled to ten samsung Q77 za około 4000-4200 w 65 calach wydaje sie niezłą opcją. Jeżeli fajerwerków nam nie potrzeba, a chcemy większy ekran to warto rozważyć ten Samsung TU71XX w wersji 70 poniżej 3000zł a w wersji 75 poniżej 4000zł. Za jakieś 4600 w promocji można mieć zeszłoroczny Sony 75 cali, który wydaje się solidną propozycją - ma swoje wady np. nie ma dolby vision, ale nadal to kawał TV w dobrej cenie.
Mój wybór to kompromis z uwagi na to, że chciałem żeby to był Android i wiem, że nie ma mowy o dokupowaniu dodatkowego soundbara to ten TCL 65C815 się fajnie wpasował.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie TCL 75EP660 będzie najlepszy i pod względem obrazu, możliwości i multimediów. I to z pakietem.
 

lunarii

New member
Na pewno jest znacznie większy od 65C815. Pewnie obraz ma lepszy... Jest natomiast droższy i nie ma soundbara - więc pewnie jest to dobry wybór dla tych co nie chcą kompromisów.

Opinie użytkowników o 65C815 są bardzo dobre, nawet dostał on niby jakąś nagrodę, więcej tutaj:

https://eisa.eu/awards/tcl-65c815/?lang=pl

Czy uważacie, że to zły wybór za 3599? (w klasie 65 cali)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków sięgałbym zdecydowanie po 75EP660.
Tym bardziej, że TCL podniósł ceny o 10% i do stycznia planuje podwyżki o kolejne 10%.
 
Do góry