Budżetowe 60" - Sony 60W605b czy LG 60LB650V ?

Aerofan

Member
Witam,

ponieważ opatrzył już mi się 50W829 i ląduje w sypialni, do salony chciałem nabyć większy, 60 calowy panel.

Nie korzystałem w w/w modelu z 3D ani z upłynniaczy obrazu postanowiłem tym razem wycelować w niższą półkę cenową (okolice 4200 zł kosztują obydwa tytułowe modele).

Czy ktoś miał styczność z tymi modelami ? Zależy mi tylko i wyłącznie na dobrej jakości obrazu - równomierne podświetlenie, jak najmniejszy efekt cloudingu i jak najlepsza czerń.

Niestety ani testów nie znalazłem, ani też obejrzeć na żywo nie ma w sumie gdzie żeby porównać...

Ktoś pomoże ?:?:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci Kolego że wszystko to czego oczekujesz i to w 60 calach to może ten tv nie być odpowiednim wyborem... Na tym forum o ile pamięć mnie nie myli był Kolega co miał ten model i było nierównomierne podświetlenie i jemu udało się wywalczyć nowy tv ale to pierwszy przypadek na tym forum był gdzie wymieniono komuś tv z takiego powodu. Generalnie firmy nie wymieniają tv z tego typu problemem. A im większy tv tym większy problem jest w nierównomiernym podświetleniu matrycy i gorsza czerń jest widoczna na większym budżetowym tv.
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Może nie do końca dobrze sprecyzowałem pytanie - który z w/w będzie lepszy pod tymi względami o których pisałem ? Sony wbrew pozorom ma dobre opinie, nawet tutaj na forum widziałem recenzję pochwalną. LG nie znam zupełnie.
 

ibotto

Member
LG tak, lecz model 730/731,(czarna/srebrna "ramka"wokół ekranu) niższe Cię rozczarują. Priorytetem jest chyba zawsze obraz, więc sprawa jasna.
 

ibotto

Member
Oczekujesz że ktoś wskaże model idealny dla Ciebie. Ocena obrazu jest sprawą subiektywną, jeden zobaczy clouding a inny nie, dla kogoś minimalne cienie w narożnikach nie są istotne, a inny biega z suwmiarką wzdłuż krawędzi. Twój wybór, twoja kasa, twoja decyzja, efekty ogląda rodzina. 90% ludzi może zobaczy wymienione wady, gdy pokażesz palcem na ich ekranie i popsujesz im przyjemność oglądania.
Może inaczej. Masz prawo jazdy ?
To decyduj jak na skrzyżowaniu, gdy zero znaków a z czterech stron podjeżdżają cztery pojazdy na gumowych kołach, żaden nie ma koguta. Który pierwszy rusza a który ostatni zjedzie ze skrzyżowania ?
Decyzja musi być natychmistowa, już nie ma czasu na czytanie kodeksów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym brał Sonego aczkolwiek nie wiem czy z tv budżetowych kupiłbym tv powyżej 55 cali...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli uda Ci się nie trafić na nierówne podświetlenie, 60W605B jest bardzo dobrym wyborem. Chciałem go kupić, ale wstrzymałem się jednak z decyzją i czekam na tegoroczne modele. Kto wie, może wrócę do powyższego, jeżeli Sony Centre da jakąś super cenę, nagle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko wtedy trzeba często lukać żeby nie wyprzedali wszystkich sztuk, najlepiej z kierownikiem sklepu pogadać ..
 

arturos1970

New member
Bez reklam
nie wim jak z tym lg,ale wszystkie z ktorymi mialem stycznosc mialy slaba czern nawet plazma,co do sony kdl-60w605,mam go od miesiaca i jestem mega zadowolony z obrazu,w moim podswietlenie jest rowniutenkie,czern super,skalowanie bajka,jedyny feler to dzwiek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym zdecydowanie Philipsa 55PFS8109 - a ambilight da Ci poświatę na 65" w zależności jak daleko stoi czy wisi od ściany.
Czerń - zobaczysz dopiero co to jest czerń.
I jak będziesz niebieski kalibracje profesjonalną masz gratis.
 
Do góry