Budzetowe 32" glownie do SD

sir_skiner

New member
rozwazam wybor miedzy Panasonic LE8, JVC A90 i Sharp D44E.
interesuje mnie porownanie tych modeli glownie pod wzgledem katow, odwzorowania barw i plynnosci obrazu.
bardzo prosze o opinie i sugestie odnosnie innych telewizorow. niezwykle wdzieczny bede za fotki. niestety nie moge porownac tych modeli oczoobjawowo, a prezentacja w domu nie za bardzo sie kalkuluje przy modelach z tej polki :(
 

sir_skiner

New member
glownie do tv, jak to telewizor:D

sygnal: cyfra+ ze zwyklego dekodera po scart; spoldzielniana kablowka do polsatu (choc w praktyce to duzo tej kablowki)
warunki: tv gra i w dzien i w nocy. odleglosc roznie - 2 do 4, 5m. spora rodzina, wiec istotne sa katy boczne (pionowe tez).

cena: mozliwie niska. 1,5-2k +/1 100pln. choc wolalbym sie zmiescic blizej dolnej granicy.
 

alyjen

New member
Odebrałem ostatnio z serwisu nowego LGka 32" model bojaże 3000, dostałem go w zamian za mojego trupa 27" i wyglądał ok, jeżeli zależy Ci na cięciu kosztów to powinien wystarczyć, choć ja bym nic takiego świadomie nie kupił ;)
 

sir_skiner

New member
alyjen, a moglbys mu zrobic fotki, zwlaszcza z profilu?:D
cena jest istotna, ale jak juz wydawac 1,5k to na cos na co da sie patrzec mozna nieco dosypac
 

Tomeeli

New member
Też jestem na etapie przeglądania ofert 32". Śledzę od pewnego czasu to forum i widziałem już kilka modeli w różnych sklepach i przy Twoich warunkach wydaje mi się, że mógłbyś rozważyć:

Toshiba R3500 - ok 1900 PLN
Panasonic LX70 - ok 2100 PLN
Panasonic LX 85 - ok 2300 PLN

Sam zastanawiam się nad tymi modelami i nie wiem czy jest sens zwiększyć budżet do 3000 PLN i wziąć pod uwagę Sony 32D3000, Sharpa R2 i promowanego na tym forum JVC P80. Może którys ze speców podpowie mi cos w tym temacie - czy warto dołożyc do któregoś z tych modeli jeżeli będę używał tv głównie do sygnału SD, laptopa.
 

semik411

New member
Wczoraj oglądałem JVC 32A90 ze zbiorczej anteny na bloku i obraz był naprawde OK a telewizor kosztuje 1600 pln. Myślę ze jest warty rozważenia, jeżeli nie jesteś maniakiem idealnego obrazu, ktorego i tak nie uświadczysz jeszcze długo w zwykłej telewizji , która ogląda się najczęsciej.
 

semik411

New member
Nie mam pojęcia jak głośniki. Kąty wydają się w porządku, ale chce podkreślić że jestem żadnym specjalistą w tym temacie. Wiem tylko ze za taką kwotę cudów pewnie nie ma. Sam chce zmienić 21 crt na LCD. Będę oglądał z odległości 2,7m i zastanawiam się tylko czy 32 cale czy 37. Chcę wydać do 2000 pln (jeśli 37'' to do 2500).
 

gringoss

New member
Co mogę poradzić z 32 do 2000 to wybór pomiędzy tymi modelami:

Sharp 32D44
Toshiba 32AV500
LG 32LG3000
Samsung LE32R87BDX

Może modele nie najnowsze, ale w tej cenie to chyba najlepsze rozwiązanie.
Osobiście najbardziej polecałbym sharpa (dosyć głęboka czerń, mamy już czas 6ms, chodzi ładnie na sd i hd). LG ma trochę problemów z czernią i dosyć słabe katy ale obraz jest gładziutki no i kolorki LG. Toshiba świeci podobnie jak LG z tym że ma o wiele lepszą czerń. A Samsung jak to samsung ( jesli chcesz dodatkową lampę w pokoju to jest tv dla Ciebie.

Sharp lub Toshiba.
Polecam udanie się do sklepu i porównanie tych właśnie modeli.
 

sir_skiner

New member
a ja ciagle bez tv - jakos tak sie zlozylo:D

ale juz skladam zamowienie na dniach, tylko jeszcze sie zastanawiam nad Toshiba R3500. w zestawieniu z JVC DA9, co wybrac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch większą płynność ma Toshiba , ale lepsze wysposażnie /tuner dvb/ i ostrość ma JVC.
 

wieloryb7

New member
Witam na forum,
Ja również przymierzam się do zakupu jeszcze w tym miesiącu LCDka 32 cale do 2000zł. (Byłoby milo gdyby to bylo mniej niz 1800 :) )
Zamiast zakładać nowy temat, przyłącze się do tego.
Jako źródło sygnału będe mial polsat cyfrowy, sporadycznie zamierzam podłączać do TV swojego PCta...
Po kilku godzinach na forum zawęziłem wybór do następujących modeli:
Toshiba 32 R3500P G - 1885 zł
SHARP LC -3 2D44E -1683 zł
SHARP LC - WD1E - 1829Zł (starszy model, bardzo chwalony na tym forum)
JVC LT - 32A90 - 1639zł
JVC LT - 32DA9 - 1813zł

Odległość tv od kanapy - ok 3,5 metra. Pokój 18 m2. Głównie zalezy mi na dobrym odbiorze programów sportowych.
oraz na naturalnej reprodukcji barw i ostrości (dlatego odrzucilem samsungi, których obraz wygląda jak "różówa landrynka")
Tuner DVB nie jest dla mnie ważny. O wiele ważniejsze jest dobre skalowanie obrazu oraz jakość dźwięku (bardzo mało jest informacji
na forum o jakośći głośników w telewizorach), gdyż w najbliższym czasie nie będe kupował amplitunera z głośnikami.

I pytanie do ekspertów:
czy warto doplacac do tego wyzszego modelu JVC??
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc
Pozdro!!
 
wieloryb7 napisał:
Witam na forum,
Ja również przymierzam się do zakupu jeszcze w tym miesiącu LCDka 32 cale do 2000zł. (Byłoby milo gdyby to bylo mniej niz 1800 :) )
Zamiast zakładać nowy temat, przyłącze się do tego.
Jako źródło sygnału będe mial polsat cyfrowy, sporadycznie zamierzam podłączać do TV swojego PCta...
Po kilku godzinach na forum zawęziłem wybór do następujących modeli:
Toshiba 32 R3500P G - 1885 zł
SHARP LC -3 2D44E -1683 zł
SHARP LC - WD1E - 1829Zł (starszy model, bardzo chwalony na tym forum)
JVC LT - 32A90 - 1639zł
JVC LT - 32DA9 - 1813zł

Odległość tv od kanapy - ok 3,5 metra. Pokój 18 m2. Głównie zalezy mi na dobrym odbiorze programów sportowych.
oraz na naturalnej reprodukcji barw i ostrości (dlatego odrzucilem samsungi, których obraz wygląda jak "różówa landrynka")
Tuner DVB nie jest dla mnie ważny. O wiele ważniejsze jest dobre skalowanie obrazu oraz jakość dźwięku (bardzo mało jest informacji
na forum o jakośći głośników w telewizorach), gdyż w najbliższym czasie nie będe kupował amplitunera z głośnikami.

I pytanie do ekspertów:
czy warto doplacac do tego wyzszego modelu JVC??
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc
Pozdro!!

Na Twoim miejscu, nie dopłacałbym i kupowałbym Funaia Lt6-m32bb.
Moi rodzice go sobie sprawili i byłem w szoku, że za 1480 można kupić dobry telewizor z 2xHDMI, tunerem DVB-T i fajnym wyglądem.
Jak chcesz to zerknij na moją krótką reckę na innym forum. Jak będę miał więcej czasu, postaram się dokładniej przetestować i wrzucić tu.

http://forum.purepc.pl/temat/elektronika/31/funai-lt6-m32bb/274917/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czy wiesz jak długo czasu wytrzymywały telewizory Funai ?
Więc nie opowiadaj ................
Jeśli też taka polityka obowiązuje teraz - to nie dla mnie.
Obejrzełem je Euro - odpuszczam nawet gdyby kosztowały po 1200 zł.

Zostaję przy opcji Toshiby 32 R 3500 - modelu 100 Hz.
Oczywiście decyzja należy do kupującego.
 
kiki napisał:
czy wiesz jak długo czasu wytrzymywały telewizory Funai ?
Więc nie opowiadaj ................
Jeśli też taka polityka obowiązuje teraz - to nie dla mnie.
Obejrzełem je Euro - odpuszczam nawet gdyby kosztowały po 1200 zł.

Zostaję przy opcji Toshiby 32 R 3500 - modelu 100 Hz.
Oczywiście decyzja należy do kupującego.

Mówisz o starych CRT czy tych nowych lcdkach?
jakbyś nie wiedział to funai robi dla philipsa, jvc, kodaka i nie zdziwiłbym się gdyby coś co jest sprzedawane pod tymi markami, było de facto funaiem :D

Wiesz, jeszcze 8 lat temu nawet nie spojrzałbym na samsunga jako producenta dysków twardych, a teraz jest na topie (vide F1)
 

sir_skiner

New member
ostatecznie nabylem jvc da9. dziekuje wszystkim za rady:)

ps. a funaja wlasnie wymienilem na jvc. gra od 15 lat z 1 padem po 3-ech latach. gra nadal, ale juz nie swieci czerwieni.
 
Do góry