Budżetowa plazma 50 cali - Wasze typy

sensei

New member
Witam
Jestem zdecydowany na plazmę 50 cali HD Ready.
Mam do wyboru :

Samsung PS50C450
LG 50PJ350
Panasonic TX-P50X20E

Przeznaczenie :
- X360 - 80%
- "n" - 10%
- HD mkv - 10%

Najbardziej skłaniam się ku LG ze względu na kontrast i najlepszy design (cienkie ramki)

Proszę o wasze opinie,wiem że do grania plazma średnio się nadaje, ale rozmiar ma dla mnie
priorytet (przesiadam się z Samsunga LE40A656)

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych.

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

sensei

New member
Ok moje warunki :
odległość od ekranu - 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - rolety zewnetrzne
Jak duży jest pokój - 17m
jaki masz obecnie telewizor - Samsung LE40A656
jakie programy najczęściej oglądasz - przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 50
preferowana marka - Samsung ale nie upieram się
czego nie lubisz w telewizorach - przepłacać za niewykorzystane wodotryski
jakie urządzenia będą podłączone - x360,n,HD player
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 10/90
jakimi złączami - Component dla X360, HDMI dla reszty
jaki masz sygnał - HD i SD
ile programów HD - ok. 15
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - 2500-3000 ze wsporym wskazaniem na tą pierwszą kwotę

ponieważ jestem już dosyć świadomym userem telewizorow (po drodze tylna projekcja i dwa LCD)
to bardziej mi zależy na tym co dany telewizor oferuje lepszego za podobną cenę
 

Mesiash

New member
A ja zdecydowanie Samsunga PS50C450. Skoro ogląda z ponad 3m to po co mu full hd na 42 calach. I tak nie zauważy większej rozdzielczości z tej odległości. Tym bardziej, że napisał, że chce 50 cali. Na konsolach i tak gier full hd jak na lekarstwo...
W tym przedziale cenowym z Panasoniców tylko seria C i X, ale moim zdaniem samsung będzie lepszym wyborem. Sam stałem przed podobnym wyborem(tylko 42 cale - oglądam z 2,5m.), porównywałem te 3 modele (LG nie brałem pod uwagę, ta firma ciągle nie radzi sobie najlepiej z wypalaniem). Samsung i Panasonic pokazywały bardzo zbliżoną jakość obrazu. Za Samsungiem przeważyła cena, design i wszystko czytające USB :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ale co tu uzasasniac ?
po "smierci" pioneera panas jest producentem najlepszych ,ogolnie dostepnych plazm za rozsadne pieniadze.
samsunga widzialem - nie podoba mi sie obraz przez niego produkowany, dla mnie zbyt lcd-kowaty, no ale to moje subiektywne odczucie.
LG - poprostu bym nie kupil , tak samo jak nie kupilbym samochodu Daewoo.
rozmiar- dla tej odleglosci optymalny pod warunkiem oczywiscie ,ze sygnal mu podawany nie pochodzi z kola rowerowego na balkonie....sprawdzone organoleptycznie , kilkukrotnie.
 

Mesiash

New member
Mesiash a jak z powidokami na Samsungu ? Masz moze podpieta jaks konsole, jak sie prezentuja gry ?

Konsoli nie użytkuje. Podłączałem tylko PC w celach testowych. Gry prezentują się bdb.
Ale nie jest to chyba niespodzianka - nie od dziś wiadomo, że gry lepiej wyglądają na plazmach niż na LCD. Zwłaszcza gdy mówimy o tym przedziale cenowym i takiej przekątnej.
 

sensei

New member
No i zamówiłem Samsunga PS-50C450,a za zaoszczędzone pieniążki dokupiłem dodatkowy rok gwarancji. Wole chyba swięty spokój przez 3 lata niż niewykorzystane Full HD. Po podłączeniu X360 opiszę wrażenia. Dziękuje wszystkim za pomoc.
 
Do góry