budzet 15k pln - plazma czy LCD ?

papa

New member


czesc wszystkim. zarejestrowalem sie na forum bo potrzebuje waszej pomocy. mam budzet ok. 15.000 pln i zamierzam kupic nowy TV. nie wiem tylko czy powinna to byc plazma czy LCD. czytalem duzo opini na forum i mam kompletny metlik w glowie. nowy TV bedzie wisial na scianie w duzym pomieszczeniu, ok. 60 m2. odleglosc ogladania 4-5 m 'pod slonce'. pomieszczenie jest od strony poludniowej a wiec bardzo jasne. pomozcie mi prosze i doradzcie co kupic, aby nie byc rozczarowanym. aha! do TV podlaczony bedzie odbirnik cyfry +, kino domowe Onkyo, czasami laptop i chyba nic wiecej. z gory dzieki za pomoc!
 

Razgriz

New member
na Twoim miejscu wziąłbym jakąś wypasioną plazmę, około 50 cali (Pionier, Panasonic). Do kablówki i DVD plazmy są najlepsze (najmniejsza pikseloza itp.), lepiej oddają czerń i nie ma smużenia na nich...
 

izon

New member
Tak tylko w tej kwocie nie kupisz plazmy 50 calowej i to wypasionej:)Pozatym skoro masz nasloneczniony pokoj to z tego co wiem najbardziej by sie nadawał LCD gdyż woógle nie odbijają światła.
 

papa

New member
budzet 15K PLN - LCD czy plazma?

dzieki za rady.
z tego co wyczytalem to chyba plazmy lepiej funkcjonuja w naslonecznionym pokoju niz LCD !? w MM powiedzieli mi rowniez ze odleglosc ogladania TV powinna wynosic 4 x przekatna ekranu. u mnie bedzie ok. 5 m, tak wiec wychodzi ze 42 cale to idealnie dobrany wymiar. ustawienie foteli powoduje, ze z niektorych miejsc ekran widoczny bedzie pod pewnym katem. czy w takich warunkach LCD sie sprawdzi?
 

Dara

New member
Witam ja Również stałem przed takim wyborem LCD lub Plazma ale wybrałem plazmę:
Przede wszystkim kąt widzenia w plaźmie nie trzeba się tym martwić.
W plaźmie nie trzeba się martwić czasem reakcji (bo jeżeli LCD ma słaby czas reakcji to występuje zjawisko tzw. smużenia)
W plaźmie nie trzeba się przejmować nie świecącymi albo martwymi pikselami. No i, ale tego nie jestem pewien na 100%, plazma ma dłuższą żywotność 60.000H ale tego nie jestem pewien. ale wszystkie wymienione wyżej argumenty przemawiają za plazmą, ale oczywiście wybór należy tylko do Ciebie.
Pozdrawiam
 

Dara

New member
No to jednym słowem Plazma jest dla bardziej wymagających;) no to znaczy że jest lepsza. Cytat z artykułu do którego link podał Maszek Opinia firm specjalizujących się w instalacjach kina domowego, jest jednoznaczna, tzw. plazma bije na głowę ekrany LCD.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Razgriz

New member
izon napisał:
Tak tylko w tej kwocie nie kupisz plazmy 50 calowej...

Panasonic TH-50PV500E
Philips 50 PF 9966

Lekko powyżej 15k, ale jak już się przeznacza taką sumę to pół tysiąca w tą czy w tamtą nie ma znaczenia :p

Ja dalej polecałbym Ci plazmę 50" (na pewno nie będzie za duża)
 

papa

New member
dzieki za wszystkie cenne rady. rzeczywiscie zdecyduje sie chyba na plazme 50''. proponowane przez Razgriz: PANASONIC TH 50PV500E i alternatywnie PHILIPS 50PF9966 wygladaja bardzo kuszaco, tylko z cena niewiele ponad 15K to chyba przesada! na oficjalnej stronie Panasonica sugerowana cena za TH 50PV500E to 19.999 PLN a to jest juz dla mnie duzo za duzo. powiedzcie gdzie najlepiej kupic takie cacko. wiem ze najbezpieczniej w MM lub Euro AGD, ale tam drogo. czy zakup ze sklepu internetowego jest bezpieczny? co z gwarancja? moze mozecie polecic jakis dobry i sprawdzony sklep w okolicach szczecina?
 

smith

New member
Plazma inacze jak lcd czy dlp jest bardzo prądożerna, wydziela tyle ciepła że jest jak niezły grzejnik, męczy i psuje wzrok szczególnie przy takich wielkościach, tam jest efekt migotania!!!, awaryjna, jest luminofor który wypala się nierówno ponieważ inna jest żywotność czerwonego subpiksela a inna zielonego czy niebieskiego i po jakimś czasie obraz jest np. z przewagą czerwonego, wypalenie napisu tvp1, tvp2.... to często normalka, odbija światło, większość ma małe rozdzielczości np. 640x480, nawet przy zwykłym tv z tunera sat (720x560) obraz w trybie 4/3 będzie miał rozdzielczość około 520x480 bo część linii to czarne pasy po bokach - to strata teoretycznie około +/-30% linii, plazmy do hdtv (min.1280x720) są drogie.... poza tym jak padnie panel to plazma idzie na śmietnik, w innych rozwiązaniach wymieniamy lampe lub lampy bo tylko to się tam wypala i tv jest jak nowe..... znam wielu którzy są niezadowoleni z plazmy....
 
Ostatnia edycja:

apollo32

New member
Jaka plazma ,chcesz miec znaczek tvnturbo wypalony po paru godzinach ogladania? Poczytaj na tym forum opinie o plazmach,jak ludzie wywalaja po 15 000 tys i po tygodniu plazma jest cala w znaczkach powypalana...ja bym nie ryzykowal takich pieniedzy , nawet jezeli ciebie to nie spotka to ryzyko w stosunku do ceny jest za duze...Zastanow sie nad tyna projekcja lub lcd wedlug mnie to jedyna rozsadna alternatywa bez ryzyka.....
 

Szalik

New member
Co wy gadacie. Znaczek wypalony po paru godzinach oglądania- lol.
Chyba paru dniach bez zmiany obrazu jeżeli symbol występował by w tym samym miejscu, wówczas istnieje taka możliwość. A jeśli nawet jakims cudem sie to ptrzytrafi to masz na to gwarancję.

Ogólnie przy mocnym świetle przyjemniej będzie się tobie oglądało obraz na plazmie ponieważ tam kolor czerni jest poprostu czarny a to za sprawą nieprzepuszczalności światła co w LCD niestety występuje.

Migotanie występuje ale niewidoczne dla oka oczywiście bo powyzej 85 hz nic nie zobaczysz jednak wzrok będzie się męczył bardziej niz przy LCD

Ja również mam taki dylemat i te same pieniadze do wydania.

Zastanawiam się jednak już nad plazmą albo LCOS czyli tv tv tylnoprojekcyjny. Z Większą skłonności do plazmy... chyba pioneer, mam duze sprzętu tej marki i jeszcze sie nie zawidłem a sąsiad ma plazme 50 cali pioneera i nie moge byc gorszy. Sczena mi opadła jak zobaczyłem u niego film.
 

gad7

New member
PAPA w Szczecinie idz na Wojska Polskiego na przeciwko byłego kina kosmos, i w podziemiach kamienicy goście mają sprzęt jaki tylko chcesz! Również profesjonalne kable, takich wzmacniaczy lampowych nigdzie w realu jak tam nie uświadczysz! Lub www.A12center.de
 

Ru$lan

New member
Szalik napisał:
.

... a sąsiad ma plazme 50 cali pioneera i nie moge byc gorszy. Sczena mi opadła jak zobaczyłem u niego film.

Niezła argumentacja :p

Jednak ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad zakupem tylnej projekcji ( no chyba że chcesz być cool trendy i dżezi wtedy kupujesz plazme )
Za 15 000 zł masz np. 67" calowego Samsunga, jak sąsiad zobaczy że masz większy ekran to też mu szczena opadnie ;-)
 

gad7

New member
Cze ruslan mam odpowiedż na twoje pytanie dlaczegóż to w USA tak dobrze sprzedaje się psełdo lcd czyli po twojemu tylnoprojekcja! Sorki że tak póżno ale zawalony robotą! Po przeprowadzeniu ankiety wśród reprezentacyjnej liczbie osób sztuk 6 odpowiedż jest prosta i nie skomplikowana: dlatego iż te telewizory są duże i tanie, a salony u nich mają średnio 40-60 metrów i potrzeba dużego ekranu. Tylko 2 osoby opowiedziały się za tym telewizorem reszta plazma oraz 1 osoba za lcd. Na koniec każdy i tak coś mówił o plazmie ale podkreślali iż to dość spory wydatek nawet jak na warunki amerykańskie.
Sorki dla właściciela postu iż nie na temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wjechały Plazmy Panasonica 50" PV 500
za kilka dni - przekażemy opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
gdy upowszechni się plazma full hd - to walka plazma czy LCD , nabierze nowego wymiaru.
 

jackp

New member
Sprzęt

Nie inwestuj w LCD, jeśli na dzień dzisiejszy nie ma w Polsce w większości sygnału HDTV. Na najgorszym tunerze satelitarnym będziesz miał lepszy zdecydowanie obraz na plaźmie. To doświadczyłem osobiście;)
 
Do góry