Budujemy kino - 3000?

modrus83

New member
Witam;


pokój ma 16 m2; chciałbym nie "zagracając" go mooc cieszyć się siłą dźwięku;

pomysł jest taki:

Kino domowe 5+1 no i chciałbym posłuchać też na tym przede wszystkim rocka



jakiś czas temu polecono mi kolumny monitoraudio br2 -takie też wydaje mi się będą najlepsze =cena, wygląd, jakość; na początek mogą być właśnie te dwa fronty
szukam do nich amplitunera i cd no i oczywiście czekam na porady; budżet delikatnie możemy nadszarpnąć lub dokupić coś poozniej

budżet: 3000?

Pozdrawiam
 

MarekOTT

New member
ja mam pokój 15m2, na podstawie tego forum, dyskusji z paroma osobami na PM, wybrałem Jamo606HC3 + Ampli HK AV255. I w sumie jak zobaczysz, większość na tym forum będzie Ci taki zestaw doradzać, jeśli chodzi o taki przedział cenowy i przeznaczenie pod muze i film 50/50.

Podobny problem mam jednak co Ty, a mianowice zagracenie pokoju, o ile jeszcze fronty zostały zakceptowane przez żonke, to jednak z satelitkami jest ciężej, tym bardziej ze w Jamo tylne kolumny maja chyba z 30 cm głębokości a więc spore pudła. Nie wiem ale na razie mi nikt nie doradził ani nie napisał, czy np. można inne (skromniejsze gabarytowo) głośniki użyć tak by zastąpiły te wielkie z zestawu JAmo606. U mnie ważne jest też to że glosniki surround będa praktycznie na wysokości uszu, wiec chyba nie musza być tak wielkie.

Zresztą mój pokoik wygląda tak:
90308185.png

90308185.png
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do MarekOTT. Nie masz przecież tak tragicznie. A gdybyś tylne kolumny umieścił po bokach sofy, przy samej ścianie. Są teraz za niską cenę robione stojaki pod kolumny, praktycznie pod wymiar i kolor mebli. Ja za stojaki dałem chyba 70zł z przesyłką. Co do modrus83, jeżeli zamierzasz słuchać dużo muzyki to nie lepiej zestaw stereo? Amplitunery dobrze grające w muzyce to Marantz, Harman Kardon, ewentualnie Denon. Napisz ile chcesz na sam ampli wydać kasy?
 

ndo

New member
zlych osob pytasz. Przejzyj te wszystkie posty czy masz 15 m czy masz 40m cy sluchasz dancu popu rocka czy techno najlepsze sa Jamo. A wiesz czemu? bo to sa najlepeij sprzedjaace glosniki na forach w polsce. Idz do sklepu posluchaj je i powiedz "nie bola mnie uszy po 15 minutach sluchania" wtedy to jest glosnik dla ciebie
 

modrus83

New member
sprawdzałem właśnie kilka pozycji i znalazłem HARMAN KARDON AVR 155; USŁYSZAŁEM ŻE AVR255 NIE WYKORZYSTAM I SZKODA PRZEPŁACAĆ

zastanawiam się teraz nad kolumnami; stylistyką i nie tylko podobają mi się MONITOR AUDIO; nie wiem tylko jaki model BR2; MR4 czy BX2;
czy od razu i czy potrzebny centralny, poza tym na jakich odsłuch się wybieram;

CZEKAM NA INFORMACJE
 

MarekOTT

New member
a dlaczego niby nie wykorzystasz AV255 ?

Glosniki Monitor Audio design maja o niebo lepszy od Jamo, sa mniejsze, lepiej wykonane sie wydaja, ale nie wiem jak grają, a jak bylem w MM to ich nie było :( .. a szkoda .. choc moze tu sie ktoś wypowie, z chęcią poczytam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry