Budowa systemu kina domowego od podstaw

slawomeer

New member
Witam wszystkich forumowiczów

Tworzę ten temat ponieważ potrzebuję pomocy w pewnej kwestii.
Mianowicie jestem w trakcie budowy domu. W ciągu kolejnych 6 miesięcy mam zamiar zaplanować a potem nabyć dwa telewizory, amplituner, zestaw głośników. Posiadam już PS3 oraz TV n. Jeden telewizor przewidziany jest do salonu i to ten będzie połączony z amplitunerem, głośnikami, ps3 i n-ką. Zależy mi na telewizorze o dużej przekątnej 55, 60, 65 cali. Myślałem o Sony KDL-60LX900, Samsung UE55C8000 lub UE55C9000. Czy ktoś może mi doradzić który z tych TV jest najlepszy. A może inni producenci mają lepsze modele. Głowne założenia to 3D, internet (najlepiej bezprzewodowy), Internet TV, przeglądarki internetowe itd. Do Tego proszę o radę co do dobrego amplitunera i głośników do tego TV. Drugi telewizor miałby mieć takie same parametry tylko mniejszą przekątną (40 - 50 cali).
Proszę o pomoc wszystkie życzliwe osoby.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
A jaką masz założona odległość do odbiornika? Bo przy założonej kwocie na większy telewizor na dobrą sprawę wystarczy na bardzo utytułowany model hx900 ze strefowym podświetleniem diodami LED, aczkolwiek największa oferowana wersja to na chwilę obecną 52", a wiadomo przy dużym salonie te kilka cali może już robić różnice...
 

slawomeer

New member
A jaką masz założona odległość do odbiornika? Bo przy założonej kwocie na większy telewizor na dobrą sprawę wystarczy na bardzo utytułowany model hx900 ze strefowym podświetleniem diodami LED, aczkolwiek największa oferowana wersja to na chwilę obecną 52", a wiadomo przy dużym salonie te kilka cali może już robić różnice...
Planowana odległość sofy od telewizora to jakieś 3 - 3,5 m.
 

slawomeer

New member
jaka kasa jest przeznaczona na cały sprzęt i jaki duży ten salon gdzie będzie kino domowe ?
Salon jest dość spory (41 m2), ale część w której bedzie strefa kina domowego to prostokąt o wym. 5 m na 3,7 m. Telewizor i głośniki będą umieszczone na węższej ścianie. Finanse jakie mogę na to przeznaczyć to jakieś 20 - 25 tys.
 

Ares78

New member
To 52 jak najbardziej będą ok także jak wcześniej wspomniałem zobacz sobie w salonie hx900 bardziej zaawansowany technicznie niż model od LX aczkolwiek nie jest aż tak smukły, za to pod kątem obrazu rewelacyjny nagroda EISA dla telewizora 3D LCD.
 

slawomeer

New member
To 52 jak najbardziej będą ok także jak wcześniej wspomniałem zobacz sobie w salonie hx900 bardziej zaawansowany technicznie niż model od LX aczkolwiek nie jest aż tak smukły, za to pod kątem obrazu rewelacyjny nagroda EISA dla telewizora 3D LCD.
Ale jak jest z HX900 jeżeli chodzi o bezprzewodową współpracę telewizora z internetem i np. laptopem oraz 3D, ponieważ w specyfikacji piszą o konieczności nabycia okularów Active Shutter oraz nadajnika 3D. A tak na marginesie to jak wygląda przeglądanie internetu na tym telewizorze, czy on obsługuje tylko np. YouTube czy może ma wbudowaną przeglądarke?
 

Ares78

New member
W chwili obecnej nie ma jeszcze telewizorów wyposażony w niezależną przeglądarkę (swobodny dostęp do stron internetowy), chociaż w przyszłorocznych modelach MOŻE to się zmieni. W LX 900 transmiter do 3D z tego co pamiętam jest w budowany w hx900 trzeba dokupić go oddzielnie tak samo jak adapter wifi (wtedy masz możliwość korzystania z DLNA bezprzewodowo).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 55C9000 to model skierowany na design. Cena też wysoka bo powyżej 20.000 , więc zabrakłoby kasy.
Na Panasonica 65VT 20 też nie wystarczy.

Ale wystarczy na 60LE925 Sharpa Quattrona kosztuje 16.500 zł jeśli miałby być w 3D do tego Sharp 46 LE 925 8500 to już daje 25.000 zł . Na kino kasy nie wystarczy.
Salon dość spory - więc na kino musisz liczyć ok 5000 zł

Wersja w Sony LX900 - będzie droższa o 3000 zł
Panasonic VT20 całość też drożej o 3000 zł

Chyba że te dwa telewizory mają być bez 3D - to wówczas zmieścisz się z kinem w kwocie 25.000 zł .
Co do kina musisz podać jeszcze ile % do kina ile % do muzyki?
Jaki kolor kolumn ?
Jaki zestaw - 5,0 ? czy 5,1?
Zestaw z blu rayem czy z dvd ?
 

slawomeer

New member
Samsung 55C9000 to model skierowany na design. Cena też wysoka bo powyżej 20.000 , więc zabrakłoby kasy.
Na Panasonica 65VT 20 też nie wystarczy.

Ale wystarczy na 60LE925 Sharpa Quattrona kosztuje 16.500 zł jeśli miałby być w 3D do tego Sharp 46 LE 925 8500 to już daje 25.000 zł . Na kino kasy nie wystarczy.
Salon dość spory - więc na kino musisz liczyć ok 5000 zł

Wersja w Sony LX900 - będzie droższa o 3000 zł
Panasonic VT20 całość też drożej o 3000 zł

Chyba że te dwa telewizory mają być bez 3D - to wówczas zmieścisz się z kinem w kwocie 25.000 zł .
Co do kina musisz podać jeszcze ile % do kina ile % do muzyki?
Jaki kolor kolumn ?
Jaki zestaw - 5,0 ? czy 5,1?
Zestaw z blu rayem czy z dvd ?

Z dwóch telewizorów tylko ten większy do salonu ma mieć 3D. Jeżeli chodzi o kino domowe to praktycznie w 100% będzie wykorzystywane do filmów, kolumny w kolorze bardzo ciemnym brązowym lub czarnym, w zestawie 5.1. Jeżeli chodzi o blue ray i dvd to planowałem do tego wykorzystywać PS3.
Jeżeli Samsung 55c9000 jest aż tak drogi to czy nie wystarczy 55c8000, który na internecie można dostać za 10 tys.?
Zapomniałem też wspomnieć że najbardziej interesują mnie telwizory LED, czyli raczej plazmy odpadają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma grać tylko w 3D - ok.
Ale jeśli ma skalować jeszcze w SD - to przy tej odległości musisz się zastanowić dobrze.
Zestaw może wyglądać tak :
Sharp 60 LE 925 16.500 zl
Sharp 52 LE 705 za 5.300 zł

Zestaw Harman 255 + Jamo 606
Onkyo 608 + Jamo
Denon 1611 + Klipsch F1

Samsung 55C8000 z Polską gwarancją kosztuje 13.000 zł
Wiec nie zaoszczędzisz . Chyba że podniesiesz jeszcze przedział kasy na całość.
 

damian820927

New member
Bez reklam
A może coś tańszego nie koniecznie gorszego 2x Samsungi 63C7790 i do tego kino za 5000tyś
np. Onkyo 808 + Klipsch F3 set i sum to mus ;) PS3 już masz więc odtwarzacza nie potrzeba tylko aktualizacja do 3.50 :) powinieneś być zadowolony chodź nie wiem czy do końca kino da sobie rade z takim metrażem 41m2 Klipsche mają dużą dynamikę i to kawał kolumny jest, ampli tez potrafi dobre to napędzić.
Ja takiego zestawu kina słuchałem na około 35m2 u przyjaciół i gra to całkiem dobrze.
Powinieneś się zmieścić spokojnie i będziesz miał dwa 63" calowe tv a nie jeden mniejszy niż drugi ;)
TV można kupić już poniżej 9999,- i jak dobrze poszukasz to kino powinieneś też kupić może bez suba na początek ;)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Piszesz, ze plazmy odpadają a ja twierdzę że do 3D dużo lepiej sobie radzą a do tego chcesz tv ;) Ja tez do niedawna byłem sceptycznie nastawiony do plazm ale jak zobaczyłem je w akcji szybko zmieniłem zdanie ;) i za około 9999tyś masz 63" w dwóch pokojach :popcorn:
 

slawomeer

New member
Piszesz, ze plazmy odpadają a ja twierdzę że do 3D dużo lepiej sobie radzą a do tego chcesz tv ;) Ja tez do niedawna byłem sceptycznie nastawiony do plazm ale jak zobaczyłem je w akcji szybko zmieniłem zdanie ;) i za około 9999tyś masz 63" w dwóch pokojach :popcorn:

No dobrze tylko dlaczego nigdzie w intrernecie na polskich stronach nie mogę znaleźć ofert z modelami 7790. Poza tym na polskiej stronie samsunga te modele nawet nie widnieją.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Modele C7790 to modele na Niemcy maja dodatkowo tuner sat w tej chwili tam gdzie ja kupowałem 63C7790 można mieć za 9799zł sklep sprawdzony kupowałem tam już kilka rzeczy gwarancja 2 lata udzielana przez sprzedawce. Jeśli będziesz chcial linka prześle na maila. Jestem bardzo zadowolony z tego tv posiadam mniejszą wersję 50' powiem Ci że 3D z PS3 super wygląda na tym tv.
W budżecie do 25000 masz dwa tv po 63 cale i super kino z 3D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lepiej poproś o prezentację w domu - bo w tej klasie kupować w ciemno to zbyt duże ryzyko.
Nowe modele LCD grają w 3D bardzo dobrze , świetnie radzą sobie w skalowaniu.
Modele na Niemcy nie maja w Polsce gwarancji - nie polecam.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jak komuś nie pasuje 2letnia gwarancja sprzedawcy i nie jest komuś potrzebny tuner sat to może kupić Polski model z Polską gwarancją PS63C7000 też już są po około 9999zł.
Wiadomo, że w ciemno takich pieniędzy nikt nie wywali, zamówił prezentację u Kikiego albo jak jest taka możliwość sprawdził sobie przed zakupem w jakimś sklepie i w miare możliwości porównał z innymi modelami.
 

slawomeer

New member
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe opinie. Mam nadzieję że na tym dyskusja się nie skończy, ponieważ z tego całego domu który buduję najbardziej obchodzą mnie telewizory i kino domowe :). Tak jak pisałem mam do zakupu jeszcze kilka miesięcy więc zgodnie z waszymi radami skupie się teraz na porównaniu sprzetu w akcji, czy to w sklepie czy na prezentacji.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Ja mam prośbę żebyś po wyborze najlepszego dla Ciebie sprzętu na który się zdecydujesz, napisał kilka słów na co się zdecydowałeś i jak śmiga sprzęcik ;)
 
Do góry