Budowa sali kinowej

aranruth

New member
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem, znalazłem to forum gdzieś w sieci i zostałem dłużej przeglądając różne posty a po pewnym czasie się zadomowiłem :lol:

Powoli przymierzam się do budowy domu. Razem z żoną postanowiliśmy stworzyć osobne pomieszczenie na salę kina domowego. Przyznam szczerze, że jestem bardzo świeżym posiadaczem zestawu 5.1 i nie za bardzo wiem jak podejść do tematu aby czegoś nie zepsuć. Kwota na wyposażenie sali będzie niewielka, także sprzętem na razie nie będę zawracać sobie głowy (będzie na początku grało to co mam obecnie). Bardziej przejmuję się akustyką pomieszczenia i zaplanowania wszystkich miejsc podpięć sprzętu AV. Na podłodze oczywiście będzie wykładzina a na wszystkich ścianach wygłuszenie z waty szklanej ok. 10cm.

Czy mogę Was prosić o ocenę projektu mojej wymarzonej sali kinowej? Co w teorii może poprawić akustykę pomieszczenia, czy macie jakieś rady wynikające z doświadczenia użytkowania własnych pomieszczeń kinowych?

Nie mogę niestety wstawić zdjęcia ani linku do zdjęcia (nowy użytkownik) więc zapraszam na "aranstudio.pl/sala_kinowa.jpg".
 

misio42

New member
jest bardzo duzo rozwiazan co do akustyki pomieszczenia na KD i zalezy jakimi srodkami dysponujesz na ten cel . ja ogladalem duzo w necie jak to robia domowymi sposobami poszukaj w necie sa filmy budowy KD same wygluszenie scian niewiele moim zdaniem daje. trzeba zainwestowac w panele piramidkowe na sciany mozna je dac na wierzchu lub ukryc pod panelami z materialu poszukaj na necie jest naprawde durzo ciekawych rozwiazan jedyna wada jest to ze wszysko to niestety kosztuje zeby w miare uzyskac akustyke pomieszczenia
 

aranruth

New member
Misio42 dzięki za rady i sugestie, czytałem na temat pianek wygłaszających i znam to rozwiazanie. A dasz rady mi potwierdzić tezę ze do KD stosuje się wszelkiego rodzaju wygluszacze typu pianka a nie np. Zabiegi do rozpraszania fal dźwiękowych (typowo audiofilskie)? Jestem na etapie przygotowania projektu pod budowę, oprócz wymaganych złotych proporcji pomieszczenia, coś zmodyfikować, aby osiągnąć lepszy efekt końcowy? Interesować mnie będzie tez czy założone przeze mnie rozmieszczenie głośników da oczekiwany efekt (trzeba zaplanować cała instalacje elektryczna w domu).
 

Remipl

Member
Jeżeli budujesz dom, to na Twoim miejscu zainwestowałbym w konsultację z firmą zajmującą się akustyką pomieszczeń.
Odezwij się na priv, podaj mi swój adres e-mail. Zasypię Cię materiałami na temat akustyki pomieszczeń, jak już to przeczytasz, to swój projekt wyrzucisz do kosza ;)
Zasłonami i ściankami wypełnionymi watą szklaną, to akustyki raczej nie poprawisz :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry