Budowa nagłośnienia do 2500zł.

LancerB1

New member
Witam wszystkich użytkowników.

Temat w zasadzie jest przekrojowy i może dotyczyć i soundbarów i stereo, i kina domowego, dlatego z góry przepraszam że być może piszę nie w tym dziale. Ponieważ w kwestii nagłośnienia jestem zupełnym laikiem, proszę o pomoc fachowców.

Posiadam kilkuletni TV Sony 50W829B i pora coś zrobić z dźwiękiem. Nie mam wielkich wymagań. Używam tylko TV naziemnej, korzystam z filmów streamingowych i materiałów przez USB. Nie zamierzam słuchać muzyki, czy budować jakiegoś centrum rozrywki. Ma nagłaśniać tylko TV. TV stoi w pokoju ~20m, z czego od lewej strony jest zaraz ograniczony ścianą, z prawej jest otwarta przestrzeń.

W zasadzie już na początku wykluczyłem soundbary. TV stoi na szafce, a pod nim jest tylko 3,5cm wolnego miejsca i nie wchodzi tam belka dźwiękowa. Przed TV też nie postawię, bo zasłoni czujnik pilota. Mam za to miejsce na kolumny, amplituner i głośnik centralny + opcjonalnie mam też jak postawić głośniki tylne.

Budżet mam niewielki (do 2500zł), ale i potrzeb nie mam dużych. I myślę, że cokolwiek kupię, będzie fajniej brzmiało niż telewizyjne głośniki.

Przeglądając oferty w zasadzie ograniczyłem się do dwóch opcji:
1. tańsza - zestaw Sony BDV-E4100 (przy tym odtwarzacz BR w zasadzie jest mi zbędny). Wiem jakie są ograniczenia tego modelu i nijak się ma on do prawdziwego kina domowego, ale myślę, że do moich potrzeb wystarczy.

2. Amplituner Pioneer VSX-534D + głośniki Wilson Cinematic 5.0

Zastanawiam się, czy zestaw 2. nie będzie overkillem.

- przy odtwarzaniu programów TV na głośnikach będzie chyba tylko stereo? Bo na DVB-T chyba żaden kanał nic innego nie oferuje?

- czy na tym modelu Pioneera będę mógł sygnał stereo skierować też na tylne głośniki, żeby nawet na zwykłym sygnale TV głośniki z tyłu nie były bezczynne?


- jak będzie sytuacja wyglądała np. z Netflixem? Amplituner nie ma gniazda sieciowego, więc sieć jest podpięta pod TV, a to starszy TV więc czy będzie on potrafił zdekodować sygnał i uzyskam dźwięk przestrzenny?

3. Opcjonalnie biorę pod uwagę soundbar do 1500zł + zakup dodatkowej podstawki pod TV, aby belka weszła pod telewizor.

Być może mój wybór do potrzeb jest zupełnie bezsensowny, bardzo więc proszę więc o pomoc w zakupie.

Dziękuję :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idąc drogą opcjonalną - Extra Soundbar Ray Danz 9030 z Dolby Atmos,
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ampli z potrzebnymi kodekami i hdmi, plus fajny zestaw 5.1, np. Wharfedale Diamond 10 HCP mamy końcówkę w orzechu lub Klipsch HD300 czarne.
 

LancerB1

New member
Ampli z potrzebnymi kodekami i hdmi


Ale źródłem dla amplitunera będzie telewizor, bo tylko tam mam złącze LAN i antenowe. Czy to nie będzie przeszkodą? Ten telewizor nie obsługuje nowszych metod kodowania, więc czy amplituner dostanie z TV "surowy" sygnał i będzie np. Atmosa mógł sobie sam przerobić, czy dostanie tylko to na co pozwala technologia telewizora? W tym TV jest tylko ARC, nie widzę w instrukcji info o eARC.

Idąc drogą opcjonalną - Extra Soundbar Ray Danz 9030 z Dolby Atmos,
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.


Opcję z belką zostawiam w odwodzie. W pierwszym rzędzie wolałbym jednak coś z kolumnami pokombinować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry