budget stereo - do sluchania metalu

tomaszsocho

New member
hell o,

tak jak w temacie , probuje skompletowac stereo do sluchania muzyki metalowej:

1, pokoj 16m2;
2, muzyka metal - wszysko od black (darthrone/satyricon) do heavy (ac/dc/metallica). czasami odrobina muzyki klasycznej;
3, budzet , niestety ok 2000-2500 (podlogowki+wzmacniacz(na razie bez cd);

wiem ze te pieniadze nie ma co liczyc na cud...na czym wy sluchacie ostrzejszego grania?
 

don111

Banned
w tej kwocie kupisz Paradigm Monitor 7v6 lub Titan v6 z używanym, porządnym wzmacniaczem - do tego modelu najlepszy wybór to stary model Nada
miałem Paradigmy 9v5 wcześniej i do tej muzyki te kolumny są idealne (są niesamowicie dynamiczne i trzymają jak żadne rytmikę utworu i separację dźwieków, nie ma efektu zlewania)
wyszły też nowe Paradigm v7, jednak nie mam pewności czy sprawdzą się w tej muzyce tak jak wersje v5/v6, bo z tego co czytałem grają nieco inaczej, wersje poniżej v4 wg mnie nie bardzo się nadają do takiej muzyki, grały za miękko
 

tomaszsocho

New member
dzieki, za podpowiedz, ale Paradigm Monitor 7v6 poa moim zasiegiem.poza tym w sumie chce cos nowego, nawet gorszej klasy. uzywki mnie nie interesuja...
 

don111

Banned
nowe spokojnie kupisz w budżecie, ale wzmacniacz używka
jeśli chcesz kupić nowe kolumny i nowy wzmacniacz to niestety nie kupisz nic przyzwoitego
 

tomaszsocho

New member
Panowie,

Paradigm Monitor 7v6, w necie 1250 za sztuke (swoja droga pewnie ladnie by to zagralo), poza moim zasiegiem. chyba ze gdzies daja wzmacniacze za zlotowke? :)
JBL LS 40, malo galy mi nie pekly...chyba ze mozecie zaproponowac lepsze ceny?

kwestia przyzwoitosci, w tym przedziale cenowym to sprawa dyskusyjna. chodzi o wybranie sprzetu optymalnego w tym przedziale. rozwlekanie budzetu w nieskonczonosc mija sie z celem...

bardziej chodzi o wybor miedzy powiedzmy najtanszym denon'em 510 a na przyklad najtansza yamaha as300 lub jamo 506/606/608 a magantami 1000/2000?

rozumiem ze ta takim sprzecie nie osiagnie sie brzmienia kolumn/wzmaka za 4000-5000, ale od czegos trzeba zaczac...
 

serwacy

New member
Widzę, że słuchamy podobnej muzyki. Napisz czego oczekujesz od brzmienia. Bas twardy miekki, wolisz lekko rozlany czy kontrolowany itd. Moim zdaniem bas musi być doskonale kontrolowany, srednica nie może być cofnięta bo gitary stracą swoją naturalną drapieżność, nie za ostre wysokie. Harman 980 ma trochę wycofany górny bas. Nie uzyskasz potrzebnego uderzenia werbla, stopa natomiast będzie ok. Połączenie tego wzmaka z jbl to nieporozumienie. Chyba że chcesz snujący się bas. Zainteresuj sie denonem i nadem. Najtanszą yamahę odpuść, przynajmniej 2 lub 3 od dołu. Jbl dobra firma, tylko uważaj na dany model bo można przesadzic z basem. Sam mam jbl.
Nie bój się używek,ale tylko z pewnego źródła -znajomi, od obcego tylko z odbiorem osobistym.
 

tomaszsocho

New member
brzmienie ciezko opisac slowami...w skrocie, chodzi o to zeby nie bylo ""halasu/jazgotu" a mozna bylo, w miare mozliwosci uslyszec kazdy z instrumentow. ma to ze soba wspolgrac. wiadomo, bas musi byc wyrazny ale bez dudnienia/walenia w stylu techno. wiadomo czego innego bedziesz oczekiwal po "mother north" a czego innego po "lost control"...
harman 980 , odpada - cena...jbl rowniez tak jak pisalem wczesniej....
a ty na czym sluchasz i jak sie sprzet sprawuje?
 

serwacy

New member
Mój zestaw to denon pma1500, jbl lx70 (notabene chyba będę chciał sprzedać, chciałbym coś z wyższej półki), cd pioneer. Sprzet zestawiałem dość długo. Kilka razy zmieniałem wzmak, dopiero ten bardzo mi odpowiada. Cały zestaw ma kilka lat. Przed jbl miałem dłuższy czas rewelacyjne dali 104, z denonem grało odrobinę za ostro w wysokich tonach.
 

tomaszsocho

New member
planuje glosno, a bedzie jak zona pozwoli....:grin:
poza tym mocna muze tylko glosno sie powinno sluchac.jakies propozycje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomaszsocho

New member
a czy ktos mial do czynienia z wynalazkiem AMC XIA ? nie ma zbyt duzo opinii w necie, a w jednym ze sklepow bardzo byl zachwalany...

ze wzgledu na ograniczenia finansowe, zdecyduje sie na kolumny jamo 606 (sporo pochlebnych opinii, chocby na tym forum).
co do wzmacniacza - wybor ograniczam do denona (pma510/pma710) lub yamahy (as300/as500)...kwestia czy jest sens dokladac 500-600zl do wyzszych modeli.

na poczatek bedzie musialo wystarczyc..
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj sobie w tym budżecie został jeden zestaw:
Harman HK970
Klipsch RF52II
2500 z dostawą, wzmacniacz jest exdemo.
 

tomaszsocho

New member
dzieki za propozycje,
Klipsch RF52II rewelacyjne opinie, trzeba by tego jeszcze posluchac...
co do uzywanego sprzetu (nawet ze zaufanego zrodla) mam watpliwosci...
choc oferta w porownaniu z cenami z netu bardzo interesujaca.
na ta chwile metlik w glowie - chyba jedynie posluchanie kilku zestawow cos moze zmienic...
 
Do góry