Buczenie w Sony EX301 26"

piotrekmor

New member
Witam, dzisiaj odebrałem pierwszy w swojej karierze telewizor lcd Sony EX301 26 cali. Wszystko pięknie, ładnie tylko w momencie, kiedy włącza się podświetlanie matrycy telewizor zaczyna buczeć (niezależenie czy mam podpięte jakieś źródło sygnału czy nie). Buczenie jest dość intensywne i wyraźnie słyszalne podczas pracy telewizora.

Przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnego wątku i jedyne co znalazłem to sytuacja, w której buczenie było słyszalne jedynie w nocy przy bardzo cichym oglądaniu TV. U mnie buczenie jest naprawdę głośne i praktyczynie uniemożliwia komfortowe oglądanie telewizji.

Prosiłbym o ewentualne sugestie co może być tego przyczyną i czy nie da się tego w jakiś sposób ograniczyć (można powiedzieć, że buczenie jest niezależne od zmiany kontrastu, jasności itd). Czasami można usłyszeć, że podczas wyraźnej zmiany kolorystycznej wyświetlanego obrazu buczenie jakby na chwile ucicha, po czym ponownie wraca do "upierdliwego" przeszkadzania.

Jeżeli nie da się w domowych warunkach tego poprawić to szykuje się serwis, bo na pewno nie jest to sytuacja normalna.

Pozdrawiam i czekam na jakieś pomocne informacje.
Piotrek
 

RAISER

New member
Ciekawa sprawa bo nie jest to pierwszy ani drugi raz kiedy czytam o buczeniu telewizora marki Sony. Obawiam się że raczej nie obędzie się bez pomocy serwisu. Ktoś kiedyś już narzekał na buczenie siakiegoś modelu Soniaka, przeszkadzało mu to na tyle że oddał go do sklepu i zamienił na inną markę... to chyba dość częsty problem u Sony.
 

luki_R

New member
Jeśli dzisiaj go odebrałeś, to spróbuj go oddać i wziąć inny model, bo walka z serwisem w przypadku buczącego TV może być ciężka.
 

piotrekmor

New member
I tak chyba zrobię. W poniedziałek pojadę do sklepu (Media Markt) i postaram się wymienić model na inny. Prawdę mówiąc, poza buczeniem telewizor jest naprawdę dobry. Obraz, dźwięk na kanałach z "n" bardzo dobry, a HD krótko mówiąc powala (połączenie przez HDMI - bez opisywanych gdzieniegdzie problemów, chociaż już miałem w ręku Komponent)

Pozdrawiam i zdam relację jak mi poszło z wymianą ;)
Piotrek
 

piotrekmor

New member
Witam ponownie, wczoraj byłem w MM wymienić telewizor na nowy, tylko tym razem przed zabraniem go do domu sprawdziłem podstawowe rzeczy w serwisie. Wymiana poszła bez najmniejszego problemu, miła obsługa itd.

Ciekawe jest to, że w kolejce do serwisu przede mną stała osoba z tym samym telewizorem, której co jakiś czas wyłączał się samoczynnie TV. Trochę sobie pogadaliśmy o jakości docenianej przez wszystkich marki sony i z nowymi telewizorami rozjechaliśmy się do domów ;).

Po dojeździe do domu telewizor rozpakowałem, podłączyłem do niego wszystko co miałem, włączam a tu... spokojnie, wszystko było ok :). Jak na razie wszystko działa bez zarzutów i mam nadzieję, że tak będzie jeszcze przez najbliższe kilka lat. Walczę co prawda trochę z prawidłowymi ustawieniami telewizora, bo co kanał to inna "intensywność i nasycenie" nadawanego sygnału, ale mam nadzieję, że po kilku dniach dojdę z tym do ładu. O jakości obrazu pisałem wcześniej i podtrzymuje swoje zdanie.

Co do marki Sony - nic się w moim odczuciu nie zmieniło, czyli dalej polecałbym ten sprzęt innym. Elektronika, rzecz zawodna i każdemu może się przydarzyć jakiś kłopot - od tego jest gwarancja.

Pozdrawiam
Piotrek
 

Ares78

New member
W sumie najważniejsze, że sklep nie robił żadnych problemów przy wymianie i cała operacja przebiegła szybko i bezboleśnie. Co do samych ustawień to najważniejsze to eksperymentować, fabryczne są dobre jako taka baza wyjściowa, jak coś się narozrabia to zawsze można wrócić do punktu wyjścia :)
 
Do góry