Buczenie w Sony EX301 26"

piotrekmor

New member
Witam, dzisiaj odebrałem pierwszy w swojej karierze telewizor lcd. Wszystko pięknie, ładnie tylko w momencie, kiedy włącza się podświetlanie matrycy telewizor zaczyna buczeć (niezależenie czy mam podpięte jakieś źródło sygnału czy nie). Buczenie jest dość intensywne i wyraźnie słyszalne podczas pracy telewizora.

Przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnego wątku i jedyne co znalazłem to sytuacja, w której buczenie było słyszalne jedynie w nocy przy bardzo cichym oglądaniu TV. U mnie buczenie jest naprawdę głośne i praktyczynie uniemożliwia komfortowe oglądanie telewizji.

Prosiłbym o ewentualne sugestie co może być tego przyczyną i czy nie da się tego w jakiś sposób ograniczyć (można powiedzieć, że buczenie jest niezależne od zmiany kontrastu, jasności itd). Czasami można usłyszeć, że podczas wyraźnej zmiany kolorystycznej wyświetlanego obrazu buczenie jakby na chwile ucicha, po czym ponownie wraca do "upierdliwego" przeszkadzania.

Jeżeli nie da się w domowych warunkach tego poprawić to szykuje się serwis, bo na pewno nie jest to sytuacja normalna.

Pozdrawiam i czekam na jakieś pomocne informacje.
Piotrek
 

Ares78

New member
Dokładnie w telewizorze LCD dźwięk nie ma prawa przeszkadzać w normalnym oglądaniu także jak najbardziej warto zgłosić sprawę do serwisu bo w domowych warunkach niewiele jesteś wstanie sam zrobić, a przy bardziej inwazyjnych sposobach można nawet stracić gwarancje.
 
Do góry