Buczenie w Samsung LE37C650

jaglu

New member
Często się zdarza, że po podpięciu dekodera scartem do tv i ściszaniu jednym i drugim pilotem jest buczenie. Nie jest to przypadłość tej czy tamtej firmy tv. Co do buczenia sams, wiele osób szuka buczenia bo przeczytało o tym w necie. Przystaw ucho do swojego obecnego tv i powiedz czy on jest idealnie cichy?

Bzyczy i buczy jak jasna cholera.
I nie mówie tutaj o cichym bzyczeniu w stylu prostownika do akumulatorów samochodowych,
tylko o normalnym, perfidnie natarczywym bzyczeniu, które słychać z 5m, tak, że nie idzie wytrzymać.
Nie jest to mój telewizor, tylko w rodzinie. Zasugerowałem już właścicielowi kontakt z serwisem,
bo to nie jest żadną miarą normalne, a widziałem juz kilka telewizorów (takich i innych).
I nie szukam buczenia, przykładając ucho do tv. Wystarczy, że wejdę do pokoju :)
 

grochu32

New member
a może ktoś wie gdzie sprzedają niebuczące samsungi 37 c650? taki mi pasi na wymiar, szkoda,że plazma 37 od panasa jest za szeroka bym nie miał wtedy dylemaciku.
 

tomiko16

New member
Zaryzykowałem, kupiłem i nie żałuje. Poprosiłem znajomego z EuroRTVAGD aby sprawdził dokładnie w cichym miejscu czy buczy, w sklepie sprawdzałem niestety tylko puszczając filmy z pena. Z sercem na ramieniu zacząłem już w mieszkaniu testować wszystkie tryby i źródła no i ... cisza całkowita! Dopiero gdy z wyłączonym dźwiękiem przyłożę ucho do otworów wentylacyjnych na tylnej ściance to usłyszę lekkie brzęczenie ale to chyba normalne dla każdego TV i nie tylko. Dopiero teraz gdy mocno wytężałem słuch w pokoju stwierdziłem że mam ... bucząca lampkę nocną :).
Więc jednak można trafić ciche egzemplarze 37C650. Nie wpadam jeszcze w huraoptymizm ponieważ kolega domelos w innym wątku napisał że jego 650-tka zaczęła buczeć po 2 tygodniach :-?. Czekam więc i słucham dalej 8)
 

gipsmen

New member
sluchajcie tez sie przymierzam do tego modelu - czy to prawda ze to "bzyczenio-buczenie" bylo tylko w modelach produkowanych do lipca 2010?? po tym czasie poodbno usterka zostala poprawiona - no ale nie wiem czy jest to prawdziwe info.
Ogolnie polecacie ten model?? - w tych pieniadzach chyba nic lepszego sie raczej nie kupi chyba nie? :)
 

3eski

New member
Mój samsung

co prawda starszy model A550 zaczął buczeć po kilku miesiącach od kupna. Zauważyłem to kiedyś w nocy gdy do dźwięk szedł na słuchawki. Podświetlenie było ustawione na jakieś 20-40% już dokładnie nie pamiętam. W tedy to usłyszałem, na początku się przeraziłem, ale rozmawiałem z kumplem, który ma serwis i powiedział mi że większość (przynajniej 3 lata temu) TV LCD podświetlanych lampą tak ma. Często buczą lampy, lub transformatory. To samo dzieje się w lampach z tzw "ściemniaczem". Przygaszamy światło, a transformator zaczyna buczeć. Nie jest to niesamowicie doskwierające. W nocy najczęściej zaciemniam obraz, ale nie buczy to głośniej niż pracuje np. komp, xbox, czy dvd.
 

pompor

New member
Witam, kupiłem używany telewizor LE37C630, jak u większości użytkowników mam problem z "buczeniem" próbowałem na kilka sposobów i dalej nic, hałas nie jest duzy mysle ze da sie przyzwyczaić jedyna opcja w której telewizor działa bez buczenia gdy jest wlaczony jest opcja: Plug&play czy wie ktoś czemu akurat na tej opcji nic nie buczy?
 
Do góry