Buczenie w głośnikach po podłączeniu anteny

gerus6

Active member
Bez reklam
Mam podłączony amplituner ze wzmacniaczem (pre out)
Po podłączeniu dekodera anteny satelitarnej buczy w głośnikach, może ktoś wie jaka może być przyczyna?
Walczę już z tym od 3 dni ;) bez rezultatu.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Rozumiem że HDMI ?
Co się dzieje jak przerzucisz np na światłowód
Buczenie występuje jak podłączam dekoder nc+ przez HDMI, miałem tak cały czas i było ok, po kupieniu nowego tv, odtwarzacza bd zaczęlo się buczenie no i nie wiem co zepsułem
Jestem już na skraju załamania, nie mam już żadnego pomysłu ;)
Może ktoś wie co to jest za gniazdko "zero signal" w odtwarzaczu blu ray?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Buczenie występuje jak podłączam dekoder nc+ przez HDMI, miałem tak cały czas i było ok, po kupieniu nowego tv, odtwarzacza bd zaczęlo się buczenie no i nie wiem co zepsułem
Jestem już na skraju załamania, nie mam już żadnego pomysłu ;)
Może ktoś wie co to jest za gniazdko "zero signal" w odtwarzaczu blu ray?

Spróbuj światłowodem
Ja miałem trzaski w głośnikach przy zmianie kanałów w czarnym turbo dekoderze vs pioneer po hdmi
Zmiana na optyk wyeliminowała usterkę,wymieniłem dekoder,problem znikł
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Spróbuj światłowodem
Ja miałem trzaski w głośnikach przy zmianie kanałów w czarnym turbo dekoderze vs pioneer po hdmi
Zmiana na optyk wyeliminowała usterkę,wymieniłem dekoder,problem znikł
Tylko te buczenie po podłączeniu dekodera nc występuje we wszystkich źródłach amplitunera, obojętnie co bym załączył.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Pioneer BDP LX58 już nie mam siły ;) w internecie wyczytałem coś o pętli masy, nie wiem czy warto wezwać jakiegoś elektryka (tylko kto się na tym zna ;))
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Dodam, że zamówiłem izolatory galwaniczne do anteny (miały pomóc) okazało się, że to nie działa w antenach satelitarnych tylko w kablówkach ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Nic prostszego sprawdzić jeśli masz kabel ,co do pętli wystarczy wtyczkę odwrócić na początek
ps jak 58 się sprawuje ?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nic prostszego sprawdzić jeśli masz kabel ,co do pętli wystarczy wtyczkę odwrócić na początek
ps jak 58 się sprawuje ?
Wtyczki już obracałem i nic nie pomaga, najgorsze jest to, że już tak miałem podłączone i było wszystko ok, nie wiem co popsułem ;) dodam tylko, że zmieniłem wyłącznik światła i dodałem kilka lampek, ale to nie ma nic wspólnego z buczeniem (chyba ;))
Pioneer, obraz ustawiłem, skalowanie 4K i jest miazga w porównaniu ze starymi klamotami (blu ray) ale cóż z tego jak dźwięk przez amplituner buczy ;) dźwięk z samego tv jest ok nic nie buczy.
Przyczyną buczenia oczywiście nie jest blu ray tylko dekoder ;)
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
W internecie jest dużo tematów o takich przypadkach jak mój, tylko jest jeden problem, jeszcze nikt nie napisał jak to usunąć ;)
Napiszę jeszcze raz, wzmacniacz jest podłączony do amplitunera i wszystko jest ok, problem pojawia się po podłączeniu dekodera nc+, a nawet nie dekodera tylko po podpięciu kabli antenowych wtedy buczy w głośnikach na wszystkich źródłach nawet wtedy gdy dekoder jest podłączony tylko do tv.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Problemu należy szukać w dekoderze NC+ ,nie wiem jaki masz dekoder .Ja miałem kilka dekoderów satelitarnych w swoim życiu i nigdy czegoś takiego nie było
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Problemu należy szukać w dekoderze NC+ ,nie wiem jaki masz dekoder .Ja miałem kilka dekoderów satelitarnych w swoim życiu i nigdy czegoś takiego nie było
Dekoder podłączony kablem HDMI nie powoduje buczenia dopiero po podłączeniu kabli antenowych jest problem, a dokładnie masa tych kabli powoduje buczenie.
Jutro spróbuję podmienić dekoder z multiroomu, ale wątpię, że to pomoże.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trudno powiedzieć co jest przyczyną .Może spróbuj jeszcze raz zarobić kable ,kup nowe złączki F .Powiem szczerze ,że nigdy się z tym nie spotkałem

Kiedyś miałem problem z buczeniem ale w gramofonie .Gramofon był podłączony kablem audio i po przełączeniu na wejście phono buczał ....nawet jak wtyczka sieciowa nie była w kontakcie .Wymieniłem przewód masowy i problem ustąpił
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Kable zrobiłem od nowa i ciągle to samo, tak się zdenerwowałem, że nie mogę ochłonąć ;)
Dzwoniłem do elektronika, szkoda gadać to tak jakbym mówił o elektronice z moją wnuczką (lat 6 ;)) powiedział, że on by to musiał mieć wszystko u siebie aby to sprawdzić, ręce opadają ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Z pewną dozą nieśmiałości chciałem dodać, że antena jest podłączona do 15 mieszkań, jeżeli ktoś z tych mieszkańców ma coś źle podłączone czy to może mieć wpływ u mnie na buczenie w kolumnach?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Znalazłem pewien półśrodek tzn jeżeli podłączę odtwarzacz strumieniowy zamiast analogowo, coaxialem to buczenie znika.
No i teraz się zastanawiam czy to tak zostawić, czy dalej szukać ;)
 
Do góry