Buczenie subwoofera Canton

mikolajek

New member
Witam,

Mam następujacy zestawik: ampli Denon AVR-2308 i komplet głośników Cantona serii GLE, w tym subwoofer (aktywny) model AS 85.2 SC. Subwoofer jest podpięty do amplitunera kablem Profigold Oxypure 5-metrowym, zatem chyba dość niezłym. Kabel idzie w rurce puszczonej w ścianie.

Przez kilka miesięcy od podłączenia wszystko było OK. Dopiero dziś rano po słuchaniu muzyki i wyłączeniu amplitunera zaniepokoiło mnie jakieś buczenie. Okazało się, że jego źródłem jest subwoofer.

Rozumiem, że jeśli byłoby to "świeże" połączenie, to mogłoby się coś nakładać, być jakieś echo z zasilania (czy jakkolwiek to się fachowo nazywa), ale jak pisałem wyżej, wszystko przez dłuższy czas było w najlepszym porządku.

Jako "lajkonik" w temacie - czy jest coś co powinienem zrobić / sprawdzić, zanim powędruję z subem do serwisu?

Z góry dzięki za pomoc!
 

Jimmy

New member
Pierwsza rzecz zresetuj wszystko przez wyłączenie z gniazdek na 5 minut. Jeśli nie pomoże, połącz suba z amplitunerem innym kablem, nie musi być subwooferowy, wystarczy zwykły, analogowy RCA audio (takie kable, z reguły podwójne, zawsze się po domu gdzieś pałętają). Jeśli nie pomoże, pożycz jakiś wzmacniacz czy amplituner, żeby sprawdzić czy to jest usterka suba, czy amplitunera - będziesz bliżej właściwej diagnozy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry