Buczenie gramofonu z HK3490

filipdm

New member
Gramofon AKAI AP-100C mam podłączony do HK3490. W momencie kiedy gramofon jest podłączony do prądu głośność w amplitunerze jest wysoka słyszalne jest delikatne buczenie. Kiedy ramię jest na stopce to buczy a kiedy przenoszę je nad talerz słychać pstryknięcie załączanego talerz zarówno normalnie jaki i w głośnikach i kiedy talerz zaczyna się kręcić buczenie cichnie. Słychać dopiero coś jak głośność ustawie na max.
Uziemienie jest podłączone. Mam wrażenie, że to się zaczęło jak odłączyłem headshell by sprawdzić co jest napisane na mojej wkładce.
Słychać już od głośności -39 dB i czym robię głośniej tym mocniej słychać.Nie jest to jednak aż tak głośne jak przy odłączonym uziemieniu,.
Piny wkładki są dociśnięte. Przy odłączonym headshellu też buczy. Czy to jest normalne?
Nieraz buczy cały czas zarówno na podstawce oraz jak kręci się talerz a nieraz jak odkręcę i przykręcę headshell to tylko jak jest na podstawce. Boję się żeby mi się amplituner nie skopał.
Najpierw mocniej buczał lewy kanał a jak je zamieniłem to prawy. Samo wejście Phono przy odłączonym sygnale nie buczy.

Z góry dzięki
 
Do góry