Buczący bas

bad_gs

New member
Witam... powiedzcie mi co zrobić by sub w filmach nie buczał tak mocno... w stereo słuchając muzyki jest wszystko ok, ale jak włączę film w 5.1 to muszę go mocno ściszać bo buczy niemiłosiernie wprowadzając cała chatę w drgania...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki to sub? Spróbuj postawić go w innym miejscu, możesz zmniejszyć głośność, pobawić się polepszaczami w ampli, odciąć go ciut niżej. Niestety w większości przypadków daje o sobie znać kiepska akustyka, ale myślę że metodą prób i błędów znajdziesz jakiś kompromis jeśli chodzi o ustawienie. Mnie Tonsil też dudnił, ale długo się bawiłem ustawieniami i pomimo że nie było rewelacyjnie, jako tako dałem radę go ustawić. Napisz coś więcej, czyli: jaki to sub, gdzie stoi, jak masz go ustawiony ( faza, głośność na subie i w ampli, odcięcie w ampli)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nokinomaniak

New member
Jak pierwszy raz robilem kalibracje suba a kawalek go jest , i jakos tak wyszlo ze byl podkrecony prawie na max , prawie mi szyby powypadaly z okie :-D. jak szybko lecialem do ampli zeby przerwac testowanie mozecie sobie tylko wyobrazic :p.
A wracajac do tematu , poszukaj moze lepszego miejsca i jak kalibrujesz popatrz co tam na niego bedzie szlo , moze troszke go scisz w ustawieniach ampli.
 

bad_gs

New member
A więc tak jest to sub Jamo 360 podłączony na czincze do Yamahy RX-V573 w amp. odcięcie mam ustawione na 80 hz w subie rozkręcone na maksa bo i tak amp. reguluje, faza 0 , głośność w ampl. normal na subie jakieś 40%... co do ustawienia to stoi obok biurka ( nie pod :p jakieś 2 m od ściany i 1.5 m od frontów ) i wydaje mi się że tak jest dobrze bo obszar gdzie oglądam filmy jest bardzo dobrze nagłośniony oczywiście podczas słuchania muzyki bo wtedy bas jest normalny bez tego buczenia....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niby wszystko ok. Jeżeli na 80Hz dudni to na zalecanych 120Hz jeszcze bardziej by był nasilony ten efekt. Może spróbuj wyłączyć jakieś polepszacze w ampli? W filmach sub mocniej gra i niżej schodzi niż w muzyce . Możliwe że zmiana położenia by odbiła się korzystnie na dźwięku? A spróbuj taki zrobić test, że ustawiasz suba tam gdzie siedzisz, puszczasz ten kawałek filmu co dudni i na czworaka chodzisz po pokoju. W miejscu gdzie bas jest najlepszy i nie słychac dudnienia umieszczasz suba, i powinno być dobrze. A jaki masz metraż?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bad_gs

New member
ściągnąłem najnowsze kodeki i trochę się poprawiło... a w amp. nie mam włączonych żadnych dodatków. metraż mam coś w granicach 35-40m
Zauważyłem też że gdy zrobię dużo głośniej ( w muzyce i filmach ) jakieś -10 db to nie czuć tak tego uderzenia od basu, wibracja jest duża bo wszystko drży ale nie czuć tego uderzenia jak np. na imprezie... wiec to pewnie kwestia akustyki...
 
Do góry