Buczące LCD-eki ??

borys

New member
Witam mam pytanie czy wasze LCD-eki buczą ??
U mnie przy wyciszonym głosie słyszalne jest ciche buczenie , jego ton zmienia sie wraz ze zmiana obrazu -te typy tak mają ??czy reklamować :confused:
 

ANDREW

New member
borys napisał:
Witam mam pytanie czy wasze LCD-eki buczą ??
U mnie przy wyciszonym głosie słyszalne jest ciche buczenie , jego ton zmienia sie wraz ze zmiana obrazu -te typy tak mają ??czy reklamować :confused:

Jakiej firmy masz buczacy lcd?
 

izon

New member
A u mnie w Samsungu LE26R51B wystepuje po wylaczeniu go takie jak by ciche niby piszczenie niby buczesnie ciezko powiedziec co to jest.Czekam juz od miesiac az mi to wymienia w mm.Jako ze nie chce zakladac kolejnego watku bardzo bym prosil o rade.Jaki inny telewzior moglbym wziac z mm do 4200 zlotych aby byl podobnej klasy a moze nawet juz lepszy niz moj Samsung??Moje typy to LG RZ 26LZ 55 oraz Panasonic TX 26LX 50.TV uzywam do cyfry+ i wniedalekiej przyszlosci do xboxa360 i dvd.Podlanczam tez do kompa aby ogladac filmiki HD.Bardzo prosze o pomoc
 

dnc

Moderator
VIP
Buczenie

Jesli buczy coś w środku, to albo to moze być jakiś transformator, chciaz teraz już nie ma pasywnych zasilaczy do urzadzeń RTV PC, ale impuslowe. Tam nie ma juz takich wielkich transoformatorów i stabilizatorów napięcia, jak kiedyś. Niemniej przy poborze 200 czy 300 W może się zdarzyć, że coś jest niedobrze dokręcone, np. jakis radiator i lekko może buczeć na wskutek wystepowania pola elektromagnetycznego w zasilaczu. jednak w zasadzie nie powinno nic, ani piszczeć, ani buczeć, ani brzęczeć. najlepiej byłoby to sprawdzić serwisie. Mnie kiedys w TV CRT piszczało coś i pewnego dnia. TV nie odpalił. Okazało się, że poszedł jakiś tranzystor w obwodach sterowania lampą kineskopową. Był felerny.
 

badej

New member
To buczenie to przetwornica prądu. I nie ma tutaj znaczenia wielkość LCD, czy też zapotrzebowanie na prąd. Np. w maleńskiej konsolce Sony PSP, również słychać coś w rodzaju pisków gdy przyłożyć ucho do obudowy - zmienia się ono razem ze zmianą jasności podświetlania, a więc ze zmianą zapotrzebowania na prąd. Podobnie mam z monitorem LCD do komputera. Buczenie/piszczenie występuje zarówno przy włączonym monitorze jak i pozostawionym w trybie Stand-by. Jednkaże jest ono dostrzegalne, jedynie po przyłożeniu ucha w pobliżu ekranu (czyli w sytuacji, która nie ma miejsca przy normalnym użytkowaniu sprzętu)
 

empe

New member
Witam, ja też mam Lg 32LX2R i też buczy, ale na pociechę powiem, że testowałem 2 modele grundiga i te to dopiero buczały. Może TTTM ?:confused: W trybie dynamicznum (kontrast 100) jest cisza.
 

Basstech

New member
u mnie też buczy :)

Witam.

Posiadam LCD JVC LT-26C50 i też zauważyłem to słuchając cicho muzyki a lcd był całkowicie ściszony. Wtedy usłyszałem takie buczenie chociaż fakt, że wyraźniejsze jest jak jestem przy samym tv. Także nie jesteście sami. Pozdrawiam
 

ela

New member
W moim Sharp 37P50 też takie buczenie występowało przy pojawieniu się bardzo intensywnego białego tła lub białych liter na dużej powieżchni ekranu w nadawanym programie TV
 

krzysiu

New member
Sony KlV-26HG2 Tez Buczy :)

MAM SONY KLV-26HG2 jak się przyłoży ucho do obudowy i wyciszy głos to słychać delikatne buczenie :)
 

izon

New member
U mnie problem jednak jest poważniejszy ponieważ w takcie oglądania telewizor jest całkowcie cichy nic nie słychać dopiro jak sie go wyłączy to slychac raz bardzo ciche a czasem jednak dosyć słyszalne dzyndzenie w środku...
 

grygiel

New member
W moim jvc 37S60 przykładając z tyłu obudowy ucho coś tam słychać , ale musi być kompletna cisza w domu, z pół metra jest całkowita cisza:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś i wczoraj testowałem różne LCD - nie buczały wogóle:
LG LP1
Panasonic LX 500
JVC C 50
Loewe Xelos
Loewe Indywidual
Sharp GD7
Philips 5320
JVC M 60

pozdrawiam
 

PiotrasGr

New member
Witam
Ja ma samsunga 40M61B, sprawdzałem zarówno podczas pracy jak i w trybie standby i nic nie buczy. Przypuszczam, że problem buczenia wynika ze stosowania zasilaczy impulsowych w tego typu sprzętach. Tego typu zasilacze posiadają przetwornice wysokoczęstotliwościowe, które przy kiepskiej jakości montażu mogą wydawać różne dziwne dźwięki, ale bynajmniej nie jest to powód to tego by rwać sobie włosy z głowy w kwestii żywotności sprzętu.
 

murzynidea

New member
Jakis zart

Przykro mi że wasze lcd-ki sa trefne bo ja mam samsunga lw32a23w i nic takiego nie ma miejsca i nie powinno byc w żadnym lcd cos szumiec.Tego modelu juz nie produkuja i jednak to prawda wszystko idzie w ilosc a nie jakosc
 

iwanex

New member
Mój też ...

Ciekawy wątek. Posiadam Samsung LE26R41B i wieczorem kiedy słucham ciszej słyszę buczenie. Oczywiście na "Mute" brzęczy jeszcze bardziej. Może przed wygaśnięciem gwarancji pójdę do serwisu :)
 

borys

New member
No teraz to mnie wk...... znaczy zdenerwowali każą sobie przywieźć do serwisu bo twierdzą ze tego typu telewizorków to u klijenta w domu nie naprawią co wy na to ??weź se człowieku 32" pod pache i do serwisu heh
 

borys

New member
jeszcze jedno jak nie słyszeliscie tego w swoich lcd to nie szukajcie buczenia na siłe. Kolega ma samsunga i jak mu powiedziałem że LG buczy to sie ze mnie śmiał ze wydałem 6tysków i buczy a u niego od roku działa bez problemu - wieczorem postanowił przetestować swojego cudaka wyciszył i usłyszał dzwoni do mnie dzis rano zdenerwowany ze mu o tym powiedziałem i mówi ze teraz to i on u siebie słyszy heh - MORAł :
NIE SZUKAĆ WADY NA SIŁE
 
Do góry