Buczące LCD-eki ??

borys

New member
U mnie to samo

empe napisał:
Witam, ja też mam Lg 32LX2R i też buczy, ale na pociechę powiem, że testowałem 2 modele grundiga i te to dopiero buczały. Może TTTM ?:confused: W trybie dynamicznum (kontrast 100) jest cisza.



Sprawdziłem twoje spostrzeżenie i faktycznie w dynamicznym buczenie nie występuje ktoś rozumie co się tu dzieje ???
 

SerwisSharp

New member
Witam,

Telewizory buczały, buczą i będa buczeć. Wszystkie.
Dlaczego? Bo zawierają elementy jak to się uczenie nazywa inducyjne czyli transformatory i cewki.
Inna sprawa jak głośno buczą :)
No dobrze, ale jak to jest że mój poprzedni telewizor nie buczał a ten nowy, szczyt, techniki buczy?
Ano nieprawda - poprzedni tez buczał. Tylko, że człowiek (znowu uczone słowo) akomoduje bodźce. Czyli mówiąc po ludzku - przyzwyczaja się.

Najlepszy przykład: wchodzisz do pokoju i wiesz czy twój telewizor jest włączony czy wyłączony, nawet z wyłączoną fonią. Wiekszość z was jest nawet w stanie stwierdzić czy telewizor jest w standby czy ma wyłączona wtyczke z gniazka. Ciekawe skąd? telepatia? Nie, to właśnie brzęczenie którego nie słyszycie bo ucho się już do niego przyzwyczaiło i traktuje jako naturalne tło.
No ale jak to się ma do nowego telewizora? Ano tak że ten nowy brzęczy trochę inaczej. I twoje ucho odróżnia w domu nowy nieznany dźwięk.

Pozdrawiam
SS
 

borys

New member
No tak cos w tym jest - żona buczenia nie słyszy, natomiast teraz dlaczego kontrast fulll czyli dynamiczny i buczenia nie słychać kontrast mniejszy i buczy
PS Infolinia LG powiedziała że to buczy chłodzenie Lcd i jak mi to przeszkadza to do serwisu na regulację
 

pawelj

New member
Właśnie kupiłem 37LB1R i odrazu zauważyłem lekkie cylkiczne buczenie pojawia się i znika. Słyszalne tylko jak jest cisza.
Jak ktoś już tu napisał to buczenia niema w trybie Dynamicznym.
pozdro
 

sebastian1312

New member
Postanowiłem odgrzać ten wątek, ponieważ u mnie problem dopiero się pojawił.

Mam prawie 2-letniego Sony KLV-S32A10E.

Od jakiegoś miesiąca głośniki zaczęły uporczywie buczeć. Dźwięk jest dosyć głośny. Znika tylko przy zupełnie ściszonym dźwięku.

Czy wg. Was to usterka czy normalne zachowanie tv?
 
Do góry