Brzydki obraz hdr

pawelkrolak1

New member
Witam, od 2 dni cieszę się tel 65xe9005 , Netflix 4k wyglada rewelacyjnie niestety poza materiałami hdr. Te wyglądają na rozpikselizowane i strasznie ciemne. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach? Ust hdr mam na auto
 

RAF1977

Banned
Mi też się nie podoba obraz HDR z Netflix. Żeby wybrać wersję bez HDR, to jedyną opcją jest zmiana abonamentu na niższy. Bo innej nie znalazłem.
I do tego ten marny bitrate.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Korzystaj bez HDR.
Ja nie lubię HDR bo to jest tylko sztuczne podbijanie wartości.
Tym bardzie jak piszesz na żywo wygląda 4K z Netflixa rewelacyjnie.
Porównywałem z różnych materiałów w różnych towarzystwie specjalistów i zawsze wybór i ocena WOW - padały po stronie jakości 4K ale bez HDR.
 

pantomima

Banned
Korzystaj bez HDR.
Ja nie lubię HDR bo to jest tylko sztuczne podbijanie wartości.
Tym bardzie jak piszesz na żywo wygląda 4K z Netflixa rewelacyjnie.
Porównywałem z różnych materiałów w różnych towarzystwie specjalistów i zawsze wybór i ocena WOW - padały po stronie jakości 4K ale bez HDR.

A wiec HDR jedynie do gier ?
 

RAF1977

Banned
Korzystaj bez HDR.
Ja nie lubię HDR bo to jest tylko sztuczne podbijanie wartości.
Tym bardzie jak piszesz na żywo wygląda 4K z Netflixa rewelacyjnie.
Porównywałem z różnych materiałów w różnych towarzystwie specjalistów i zawsze wybór i ocena WOW - padały po stronie jakości 4K ale bez HDR.
I tu się z Tobą zgadzam. Netflix 4k bez HDR wygląda bardzo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja miałem kilka specjalnych pokazów i wg mnie i zebranych gości - wszyscy wskazywali na obraz bez HDR jako lepszy.
Ale jeśli ludziom się podoba - to extra.
 

pawelkrolak1

New member
Od 2 dni tv xe9005 nie chce zaktualizować oprogramowania, widziałem ze jest nowe ale jak sprawdzam w tv to pisze ze ma najnowsze mimo że nie ma. Jaki może być powód?
 

barburian

New member
Bez reklam
Czytam niektóre komentarze i się zwijam ze śmiechu normalnie, Ludzie kupują TV 4K z HDR ,wciskacie najpierw te sprzęty robicie ochy i achy
jaki to ten HDR zajefajny że musisz kupić bo ma HDR , a potem wyłączajcie HDR bo w czasie oglądania filmów HDR jest beeeee , specjaliści mówią że obraz bez HDR jest lepszy ,bo z HDR podbity i sztuczny, powiem krótko przestańcie pieprzyć głupoty i zróbcie dobrą kalibrację .

Co do najnowszej aktualizacji jeśli TV ma wersję np... 6.0626 a chcecie wgrać 6.0627 robiąc to z poziomu TV, to system nie rozpozna nowego softu, trzeba go zapodać przez USB i wtedy go widzi . Dotyczy to wszystkich modeli Sony 2017
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Czytam niektóre komentarze i się zwijam ze śmiechu normalnie, Ludzie kupują TV 4K z HDR ,wciskacie najpierw te sprzęty robicie ochy i achy
jaki to ten HDR zajefajny że musisz kupić bo ma HDR , a potem wyłączajcie HDR bo w czasie oglądania filmów HDR jest beeeee , specjaliści mówią że obraz bez HDR jest lepszy ,bo z HDR podbity i sztuczny, powiem krótko przestańcie pieprzyć głupoty i zróbcie dobrą kalibrację .

Jak ja jakiś czas temu mówiłem że hdr to chwyt marketingowy to była mowa że sie nie znam a bubafat w fotelu sie pieklił, a teraz sam kiki mówi że jest be, a jak kiki mówi to owieczki idą za nim i też mówią. Coś jak armani o klipszu i oknyo :popcorn:
I nie mam tu nic złego na myśli żeby zaraz fochy nie poleciały.

Ale i tak najlepsi są ci co szukają tv 4k i 100Hz pod ps4 pro czy filmy 4k. :popcorn:
 
Do góry