Brzmienie Denona i Yamahy

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy miał ktoś okazje porownac mojego PM 720 z Yamaha AS 500/501 w jednakowych warunkach? Bo ja kiedys jej sluchalem ale warunki byly smieszne, na stojaco miedzy innymi kolumnami takze zaden odsluch.

Czytajac fora ludzie pisza, że Denon gra plasko, neutralnie a Yamaha dynamicznie. Nie załuje gory ale tez zejscie basu ma konkretne i do rocka metalu jest super. Tez macie takie odczucia?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Yamaha gra skrajami pasma. Z moimi Tagami grała całkiem fajnie. Dodała im cyknięć i basu. Ale trzeba posłuchać na swoich kolumnach, bo może być przerost formy nad treścią.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wtedy to mialem już CD Denona wiec sila rzeczy kompletowalem reszte tez Denona. Aczkolwiek kolega fan Yamahy mowil ze jak do rocka i metalu to bierz Yamahe, ona ma mocny dól i gore wiec bedzie dynamicznie. Denon wg. niego gra plasko i brakuje mu troche pary.

Na audiostereo Yamaha As500 ma dobre notowania i jak ktos pyta o nia czy o Denona to wszyscy sa za Yamaha.
 

3echo

Member
Bez reklam
...Aczkolwiek kolega fan Yamahy mowil ze jak do rocka i metalu to bierz Yamahe, ona ma mocny dól i gore wiec bedzie dynamicznie. Denon wg. niego gra plasko i brakuje mu troche pary.

...

Też się z tym spotkałem,że wiele osób z branży i nie tylko poleca Yamahę do tego typu muzyki.Onkyo np.wydaje mi się,że się trochę gubi w tej muzie,ale chyba jest bardziej szczegółowe.Denona niestety nie słuchałem,a Marantz chyba najbardziej uniwersalny.
Ważny jest też dobór odpowiednich kolumn.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Onkyo sluchalem amplitunerów i graly mocnym dolem to zapamietalem. Sprawialy wrazenie ze maja w sobie bardzo duze zapasy mocy. Marantz wg. mnie jest bardzo dostojny i raczej lubi delikatne klimaty.

Black, 500 sluchalem na Chorusach 713 ale jak mowie warunki byly slabe, stalem przy samych kolumnach bo nie bylo miejsca. Nie grala zle, brzmienie bylo zywe, takie bardzo do przodu. Ja mam sentyment do Yamahy, moze dlatego, że byl to moj pierwszy wtedy amplituner. Druga sprawa to wyglad. D/M i Yamaha to chyba najladniejsze wzmacniacze no i jeszcze jakość wykonania. Dumnie sie prezentują w salonie.

Teraz 501 to jest super oferta bo ma wbudowanego DAC a to spory plus w dzisiejszych czasach a co wiecej ma sporo mocy bo w pomiarach ok 2x95w.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Faktycznie, niedroga ta Yamaszka a mocy ma sporo.
Jak tylko podejdzie Ci brzmienie to chyba warto... :)
Fajnie się prezentuje z tym, że obiektywnie to...srebrny ;-)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Nie no gdzie jak calość z Denona, to sam amp bedzie z Yamahy? Jakbym teraz kompletowal to chyba AS501 + BD Aventage ;)
Zawsze mnie zastanawiało jak wypada bd, taki jak mam, w porównaniu do cd. Nie mam jak tego porównać, wyczytałem tylko, że tor audio analogowe wyjścia całkiem przyzwoicie wypadaja w porównaniu do cd, oczywiście tych tańszych. A co do as500, posiada on pre in, czy jakoś tak?.
 
Do góry