Brumienie ampli ONKYO TX-SR606

Fresco

New member
Witam,
Jestem użytkownikiem tego amplitunera około 1,5 miesiąca. Jakiś tydzień lub dwa temu zauważyłem pewien problem. Mianowicie kiedy uruchamiam rano sprzęt, po kilku sekundach z amplitunera zaczyna wydobywać się brumienie (z samego urządzenia, nie z głośników). Ten dźwięk trochę przypomina brum "wysokiego napięcia", na początku jest on dość mocno słyszalny, z biegiem czasu cichnie i po 7-10 minutach cichnie całkowicie. Nigdy tego nie było. Jeśli chodzi o samo zasilanie to ampli+dvd+sub+TV podłączone są razem do listy zasilającej/antyprzepięciowej itd.itp, zawsze na noc wyłączam listwę a rano lub popołudniu uruchamiam.
Chciałem zapytać czy ktoś z Was miał kiedyś taki problem? Mam się czym martwić? Czy już pakować sprzęt i słać do serwisu? Z góry dzięki za wszelkie info w tej sprawie.

Pozdrawiam
Maciej
 

darkmajin

Member
Bez reklam
co to K jest brum :D pierwsze slysze

ale skoro buczy to cos z sekcja zasilania specem nie jestem ale to nie dizel zeby sie rozgrzewal przed praca ja bym wysłał ..


tak na wszelki wypadek podlacz jakies uziemienie do obudowy i prawdz czy jak odepniesz wszystkie zródła sygnału to dalej tak jest ... jezeli zniknie to gdzies masz zwarcie na czinczach lub innym kablu

mozesz tez sprobowac podlaczyc bezposrednio do gniazdka moze to wina listwy

napisz co było bom ciekaw :)
 

Fresco

New member
Fakt faktem nie dawno zmieniałem kable głośnikowe, być może coś się zwiera z tyłu... ale podejrzewam, że wtedy dany głośnik mógłbym w ogóle nie pracować a cały zestaw gra dobrze. Jak wrócę do domu to sprawdzę jeszcze okablowanie. Dzięki za podpowiedź. Będę informował co wybadałem.

Maciej
 
Do góry