Brak współpracy nagrywarki Toya z Denonem 1611

sontario

New member
Witam.

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem cyfrowej nagrywarki z dekoderem HD w sieci Toya. W domowym zestawie AV posiadam jeszcze amplituner kina domowego Denon AVR-1611. Wszystko jest cacy, jak nagrywarkę podłączę osobno po HDMI do telewizora i osobnym kablem optycznym idzie fonia do amplitunera. Z uwagi na to, że ten model Denona ma pełne wsparcie już dla HDMI v1.4 i przekazuje przez ten kabel również dźwięk do ampli - chciałem uniknąć dodatkowego okablowania audio. Niestety, po podłączeniu nagrywarki z amplitunerem tylko kablem HDMI są kłopoty zarówno z obrazem jak i dźwiękiem. Obraz długo "wskakuje" - jest efekt migotania czarnego tła przez kilkanaście sekund zanim zacznie odbierać. Dźwięk natomiast jest niestabilny, amplituner nie rozpoznaje właściwego kodowania digital, przerywa... Próbowałem innym kablem HDMI łączyć (kabel wysokiej jakości) i bez rezultatu. Dopiero połączenie bezpośrednio nagrywarki z TV przez HDMI oraz osobnym optykiem do amplitunera rozwiązuje problem. Ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie mogę puścić tego tylko przez 1 kabel? Miał ktoś coś takiego?
 

poluz

New member
witam,
mam podobny problem z nowym dekoderem, który dostarcza TOYA (INTEK C20CXM - pvr), tylko że w moim przypadku po podłączeniu przez kabel HDMI amplituner w ogóle nie rozpoznaje dźwięku, a jak już mu się uda (tylko po restarcie dekodera) to nie działa DigitalDolby na kanałach HD, niestety też musiałem użyć kabla optycznego. Z tego co udało mi się dowiedzieć jest to problem softu i wkrótce ma zostać rozwiązany ... Czy w odbiorniku... | Facebook ... oby
 

viadrus

New member
Wczoraj spotkałem sie z podobnym problemem. Do AVR 1611 podłaczyłem po HDMI Tuner cyfrowy Ariva i odtwarzacz LG BD560. Z początku wszystko chodziło zarówno tuner jak i Blueray. W pewnym momencie bez żadnej ingerencji zgasł obraz z Blueray-a. Ariva chodziła. Po zamianie wejść blueray odtwarzał a Ariva ( na wejściu gdzie był wcześniej blueray ) już nie. Myśle padło wejście hdmi w Denonie. Moje zdziwienie wzrosło jak po chwili obraz z blueray-a znowu zniknął. Telewizor wyświetla rozdzielczość 480i i jakiś problem z hdmi podobnie wyświetlacz Denona. Próbowałem coś konfigurować w menu Denona ale bez skutku. Oczywiście po bezpośrednim podpięciu Odtwarzacza jak i Arivy do Tv oba chodzą. Wygląda na to tak jakby Denon blokował to wejście do którego podpiety był LG. Zrobiłem taka próbe z trzecim wejściem HDMI (CD) i też zostało zablokowane. Czyżby te firmy się nie lubiały...? I czemu po podpięciu czego innego to wejście dalej nie działa. A może po prostu miałem wadliwa sztukę amplitunera.
 

sontario

New member
Ja myślę, że to wszystko jest kwestią oprogramowania wyjścia HDMI na urządzeniu, z którego idzie sygnał. Dziwne, że z kompem po HDMI problemów brak, Blu-Ray Panasonica BD-60 też pięknie współpracuje z Denonem, HDTV N-ki również. Tylko PVR Toyi ma problemy... Zresztą Toya się przyznaje do tego, że musi dopracować HDMI jeszcze. Ciągle podbijają wersję softu na wyższą. Dobrze, że przynajmniej pracują nad tym.
 

viadrus

New member
Też myślę, ze LG-k programowo "zabija wejście HDMI w Denonie. Tylko, .ze po podpieciu innego urzadzenia powinno ono pracować. Blokada jednak wygląfda na trwalszą a to już duże niedopracowanie. I to zarówno firmy Denon jak i LG...
 

poluz

New member
Daj znać jaki będzie rezultat. Ja ciągle czekam aż Toya poprawi soft i będę mógł puścić HDMI do ampli.

od wczoraj jest dostępny nowy soft (wersja 2.3), wydaje mi się że coś z dźwiękiem prze hdmi poprawili (ale nie testowałem za dużo) bo amplituner już dźwięk "widzi", ale ciągle nie ma DigitalDolby
 

sontario

New member
Aż sprawdziłem... Rzeczywiście pojawiła się wersja 2.3, ale nie widzę różnicy między nią a 2.2 Nadal potrafi "szarpać" zwłaszcza na kanałach HD, poza tym nic innego nie zauważyłem. Nadal mam problem z HDMI przez amplituner. Obraz baaardzo długo wskakuje, a jak już wskoczy to brak Dolby Digital faktycznie. Uważam, że Toya robi sobie debili z klientów. Z tak niedopracowanym sprzętem to się jeszcze nie spotkałem... 2 stówy za aktywację wzięli i 20 zł miesięcznie za dzierżawę tego shitu ściągają dodatkowo... Toż to normalnie Armaggedon !!!
 
Do góry