Brak TVNu w Cyfrowym Polsacie od nowego roku

royalmichael

New member
I osiągną do końca roku ponad 500tys klientów :) Jakieś 3tyg temu czytałem artykuł, że ITI ma straty na N-ce bo dają ludziom wysokiej klasy technologie praktycznie za grosze oraz że aktualnie mają około 325tys abonamentów a potrzebują ok 500tys by im się zwracało. Nie minęły 3 tygodnie a tu kolejny news i już informacja że liczba przekroczyła 400.000 :)

Nie cytujemy poprzednika
 

acton777

New member
Bez reklam
p@well napisał:
Polsat ma extra zagrychę z nową umową z ITI. Myślę , że n-ka w końcu przeszła do ofensywy i może uzyskać te upragnione 0,5 mln abo. Już widzę jak w n-ce byłby Polsat i polsat sport HD - słupki w górę panowie.
Swoja drogą konkurencja i wolny rynek może przynieść klientowi więcej niżby oczekiwał, prawda?
zejdzcie na ziemię!!!!
Jeśli się dogadają (wyłączając fuzję obu platform), to na Nce moze być tylko Polsat zwykły, ewentualnie Polsat2 (taka sama szmira, jak TVN7). Nie sądzę, by Solorz oddał jeszcze Sport, News itp. Niby dlaczego :confused:
Na CP tez nie ma wszystkich programów ITI (Nsport itp.).

Po za tym Solorz ma kartę przetargową: zasięg naziemnego (analogowego) TVNu jest duzo mniejszy, niz Polsatu (TVN ok.65%, Polsat:90% Polski). Reklamodawcy ITI niezle by się wkurzyli, gdyby nagle odeszło ok. 3 mln odbiorców na kazdy program!!

Royal, Ty jednak dziwny jesteś... Póki Nka nie ma abonentów, jest tania. Pomyśl, co będzie, gdy Walter osiągnie swój cel i stwierdzi, ze juz dosyć "rozdawnictwa" wysokiej klasy technologii praktycznie za grosze i czas na tym zarobić! (Obym się mylił, ale regulamin Nki jest najbardziej zawiłym dokumentem na rynku: abonent praktycznie nie ma szans na wcześniejsze rozwiązanie umowy!!)



PS. Jest jeszcze druga strona medalu: kryzys ekonomiczny (moze nawet recesja:confused:), czyzby panowie S. i W. jednak po cichu rozmawiali o fuzji, zeby "przetrwać" cięzkie czasy, a potem nam dopier...
 
Ostatnia edycja:

royalmichael

New member
Ja to traktuje inaczej. Wg mnie jeśli będzie im się zwracać to będą mieli kase żeby dalej inwestować i się rozwijać

Z drugiej strony to może masz rację.. Teraz nie mają klientów to o nich walczą więc jest tanio a jak słupki tak dalej będą szły w oszałamiającym tempie w górę to wtedy oni zaczną stawiać warunki tak jak TP... Zamówiłem korzystną zmianę przez infolinię czyli umowa na 12mc, może powinienem brać na 24miesiące :/ Jest to możliwe, że za rok będzie drożej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

acton777

New member
Bez reklam
I tu się mylisz, o tym właśnie mówiłem... W regulanimie jest pkt który mówi, ze nadawca moze dowolnie zmieniać ofertę programową i cenę abonamentu, bez zadnych konsekwencji!
Taka zmiana juz była, gdy Nka wchodziła, ceny pakietów były: 16 i 10 PLN, potem zmienili wszystkie na 16 i nic nie mozna było zrobić!
 

acton777

New member
Bez reklam
to tak w skrócie...
W rzeczywistości wygląda to tak, ze jest kilka pkt umowy\regulaminu, tzw. odnośników, które w zawiły sposób powodują , ze abonent jest rolowany...

PS. Spróbuj rozwiązać umowę "bez kary umownej", ze wzgl. technicznych np. zmiana miejsca zamieszkania ( w nowym, brak mozliwości odbioru sat.) lub nakaz właściciela budynku usunięcia wszystkich anten sat...
 
Ostatnia edycja:

menuna

New member
Panowie i być może nawet i Panie :) Jak dla mnie to wprost cudowna wiadomość. Jak ja bym chciał, żeby Taniec z Gwiazdami, Kuba Wojewódzki i Fakty, a właściwie to Mity, zniknęły z przestrzeni Polskich mediów. Nie uronie nad programami TVN nawet jednej łzy. Żal tylko TVN Turbo, ale cóż, wielkie rewolucje wymagają wielkich wyrzeczeń.
Co do CP to najważniejsze dla większości odbiorców jest to że mają dużo programów za cenę mniejszą nić C+, ponieważ Nka jest poniekąd platformą dla osób, które kupują telewizor Maki "SONY", czyli dlatego, ze w N jest kilka kanalow HD, a w CP ich brak. Zeczywiscie wielka strata :). Zauważcie jak wiele ważnych wydarzeń jest transmitowanych właśnie za pośrednictwem CP, wliczjąc w to ME2008, F1, Siatkowke i kilka innych wartościowych sportów, na C+ i N jest "tylko" pilka nożna, co akurat do mnie nie przemawia.
Zobaczycie, że następne MŚ w RPA tez kupi CP, a wtedy będziecie wracali dzwiami i oknami.
Nie lubie N-ki włąsnie dlatego, ze sprawia wrazenie eksluzywnej i nowoczesnej, a dla mnie jest po prostu snobistyczna, a teraz jeszcze sie dowiedziawem od Was, że ma cfaniacką umowe.
Ale może się myle :D
 
J

Judash

Guest
Oczywiscie w CP nie ma debilinych Tok Show, a Kuba Wojewodzki, to gdzie wczesniej pracowal?A moze mam wziac CP, bo kiedys beda MS i oni beda mieli wylacznosc? Dla mnie CP moze nie istniec, nie dam zarobic Solorzowi pseudo patriocie.

NIE CYTUJEMY POPRZEDNIKA JUDASH!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arsenal

Moderator
VIP
acton777 napisał:
I tu się mylisz, o tym właśnie mówiłem... W regulanimie jest pkt który mówi, ze nadawca moze dowolnie zmieniać ofertę programową i cenę abonamentu, bez zadnych konsekwencji!
Taka zmiana juz była, gdy Nka wchodziła, ceny pakietów były: 16 i 10 PLN, potem zmienili wszystkie na 16 i nic nie mozna było zrobić!
Najpierw sprawdź zanim zaczniesz pisać bzdury. Każda zmiana cennika i oferty pozwala na bezproblemowe wypowiedzenie umowy. Wprowadzili w N opłatę 6 zeta za pakiet informacja to bez problemów rozwiązałem umowę. Znikną TVN'y z CP to bez problemów rozwiążecie umowy. W regulaminach mogą pisać różne bzdury. Prawo konsumenckie i tak ma pierwszeństwo.
 

szwajcar

New member
acton777 napisał:
I tu się mylisz, o tym właśnie mówiłem... W regulanimie jest pkt który mówi, ze nadawca moze dowolnie zmieniać ofertę programową i cenę abonamentu, bez zadnych konsekwencji!
Taka zmiana juz była, gdy Nka wchodziła, ceny pakietów były: 16 i 10 PLN, potem zmienili wszystkie na 16 i nic nie mozna było zrobić!
No nie wiem, nie jestem prawnikiem.
Ale ostatnio wprowadzone opłatę za bezpłatny blok "Informacja i rozrywka".
Częściową opłatę 6 zł dla tych co mają 2 pakiety.
I uprawniało to do rozwiązania umowy. N'ka by tego uniknąć wprowadziła promocję dla tych klientów którzy chcieli z tego skorzystać. Ale fakt jest faktem.
Co ciekawe z możliwości rozwiązania umowy mógł skorzystać KAŻDY. Nie tylko ten kogo dotyczyła podwyżka.
Zainteresowanych odsyłam na forum n. Był o tym kobyli wątek.
 

p@well

New member
Tknięto temat porównań platform... i jest jak zawsze: jedni wolą córkę inni teściową. Temat rzeka. Znam takich którzy co rok zmieniają opinię o platformach i wciskają mi inne opinie nie pamiętając poprzednich.
Każdy może znaleźć coś dla siebie lub zakupić wszystkie trzy.

action777 masz rację z tym polsatem sport to się zagalopowałem, chciejstwo wyprzedziło rozum. Jednak wciąż czekam na nowe wieści czy i jak się dogadali i czy polsat jako jedyny u mnie po analogu, będę mógł czasem obejrzeć na innej platformie niż CP.
Pozdrawiam
 

royalmichael

New member
W sumie dla mnie to lepiej żeby nie było żadnego polsatu. Zwykły odbieram z anteny zbiorowej a Polsat Sport teraz już nic nie ma.. i jeszcze jak dodadzą jakiś kanał do oferty N(np polsat) to znów spadnie bitrate wszystkich:???:
 

Hardi

New member
menuna napisał:
Panowie i być może nawet i Panie :) Jak dla mnie to wprost cudowna wiadomość. Jak ja bym chciał, żeby Taniec z Gwiazdami, Kuba Wojewódzki i Fakty, a właściwie to Mity, zniknęły z przestrzeni Polskich mediów. Nie uronie nad programami TVN nawet jednej łzy.

ten post zalatuje moherowym beretem 8)
 

szumar

New member
hehehe... mohery są wszędzie...

Prawda jest taka, że Cyfrowy Polsat straci tak czy siak. Jak udostępnią Nce kanał Polsat to sporo ludzi odejdzie, chćby dla lepszej oferty HD w Nce... Jak CP straci kanały TVNu to ludki odejdą masowo z tego powodu...

Dla zainteresowanych tylko Polsatem, choćby z powodu wyścigów F1 (sam trzymam CP tylko z tego powodu) jest opcja, żeby odbierać go z nadajków naziemnych lub w ostateczności pozostawić sobie tylko pakiet mini... ;-)
 

bluray

Banned
Tylko w tym roku przyrost abo na Cyfrowym Polsacie siegnie prawie 700 tyś.
Porównajcie to z każełkiem p.t. "N-ka" , która po trzech latach ma 400 tyś.

Kluczem jest kanał POLSAT. To kanał na którym reklamy są najdroższe ( i przychody z reklam).

W tym kraju liczą się tylko trzy kanały: TVP1/2, TVN i POLSAT.
Reszta to ogon.

TVN musi pozostać na Cyfrowym Polsacie bo inaczej musieli by obniżyć ceny za reklamy i w sumie zyski projektu.
A na to ich akcjonariat nie pozwoli.

Na marginesie:
Lubicie TVN ?
Codzienne spotkania z sędziną Wojciechowską, spotkania z psychiatrą, szmirowe tańce.
TVN to obecnie dużo gorszy poziom niź Discopolo, ktróte znikneło z POLSATu. Gdyby ktoś nie wiedział.
 

jack119

New member
bluray napisał:
TVN to obecnie dużo gorszy poziom niź Discopolo, ktróte znikneło z POLSATu. Gdyby ktoś nie wiedział.
Pod tym względem TVN jest znacznie lepszy. Potrafi robić programy na względnie wysokim poziomie. A Polsat ma znacznie gorsze jakościowo programy.
Maksymalny "poziom discopolo" już dawno osiągnęła Dwójka, na pewno nie TVN.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
polsat ratuje tylko nowa umowa z tvn i wprowadzenie kanalow HD !!!
a te babskie kanaly moga sobie ,,wsadzic,, kto je oglada?


ps. podobno jest testowy kanal POLSAT HD ?
 

jkfish

New member
bluray napisał:
Porównajcie to z każełkiem p.t. "N-ka" , która po trzech latach ma 400 tyś.

Z liczeniem u ciebie kiepsko. N-ka wystartowała 12.10.2006 roku więc do trzech lat działalności jeszcze jej daleko.
Jak chcesz zachowac minimum rzetelności to sprawdź ile abonentów miał Cyfrowy Polsat po dwóch latach i wtedy rób porównania.

bluray napisał:
TVN to obecnie dużo gorszy poziom niź Discopolo.

Mocno dyskusyjna teza.
A co do lubienia TVN-u to zapoznaj sie z wynikami ogladalności np. tutaj: http://www.agbnielsen.pl/2008-10-26,1294.html
W świecie komercyjnej telewizji najważniejsza jest właśnie oglądalność, a w tym Polsat wypada coraz słabiej i to mimo większego od TVN-u zasięgu.
Np.: ostatni tydzień października to 20.21% ogladalności dla TVN-u i tylko 13.81% dla Polsatu.
Polsat powoli zaczyna się ścigać tylko z TVP Info bo do TVP1 i TVN traci coraz więcej.
 
Do góry