Brak synchornizacji dzwięku z obrazem w GT30

Zioowo

New member
Po podłączeniu Hyundai MBOX P500 do Panasa 50GT30 przy ustawieniu sygnału na 1080p/60hz występuje sekundowy rozjazd dzwięku z obrazem. Przy zejściu na 1080i/60hz (i niżej) wszystko jest ok. Wcześniej ten odtwarzacz był używany z LCD Toshiba i takich problemów nie było na 1080p/60Hz.

Zastanawiam się co jest tego przyczyną, w specyfikacji MBox'a jest HDMI 1.3a, natomiast GT30 to chyba HDMI 1.4, czy to wina braku kompatybilności samego kabla, usterka TV ? Macie jakieś pomysły ?
 

Zioowo

New member
tak, ale chyba dla telewizji, a nie odtwarzaczy, zresztą jakie to ma znaczenie w moim przypadku ?, tv powinien odbierać poprawnie sygnał również w 1080p/60Hz, tym bardziej, że plazmy panasonica lepiej sobie z takim radzą (patrz: panasonic 50Hz bug)
 

Zioowo

New member
Przeprowadziłem jeszcze kilka testów.

Hyundai MBOX P500 ma wyjście HDMI 1.3a, po podłączeniu do Toshiba 32XV733 (HDMI 1.4) dzwięki z obrazem jest poprawnie zsynchronizowany we wszystkich trybach sygnałowych. Po podłączeniu go do GT30, obraz z dzwiękiem jest zsynchronizowany poprawnie tylko w trybach z przeplotem ('i'). Każdy tryb 'p' (1080p, 720p i niżej) powoduje rozjazd dzwięku z obrazem, co ciekawe obraz jest dekodowany szybciej od dzwięku.

Można powiedzieć, że coś jest źle z GT30, tylko jak wytłumaczyć fakt, że po podłączeniu do niego dekodera UPC (po 720p/50Hz), apartu foto (materiał fimowy fullhd) po 1080p/50Hz oraz laptopa po 1080p/60Hz dzwięk z obrazem jest zsynchronizowany poprawnie ?

Czy Hyundai nie lubi się z GT30 ? czy jesteś ktoś kto może mi to wytłumaczyć, bo mi już się pomysły skończyły ?

P.S. Próbowałem na różnych kablach HDMI (dwa x 1.3b oraz na jednym HDMI 1.4 HighSpeed) oraz na dwóch takich samych odtwarzaczach Hyundai P500 (nawet firmware wgrałem wczoraj najnowszy) - efekt zawsze taki sam :(
 
Ostatnia edycja:

pan_kg

New member
U mnie też (46GT30E) brak synchronizacji dźwięku. Jak audio idzie przez TV i kino domowe słychać podwójnie.
 

Zioowo

New member
Podłączyłem inny pożyczony odtwarzacz (Ferguson 310) i tutaj synchronizacja po 1080p jest poprawna (też HDMI 1.3). Niestety nadal nie rozumiem przyczyny dlaczego Hyundai (sztuk 2) nie chce pracować poprawnie z GT30, a z Toshiba i innymi TV działa poprawnie.
 

gzyms

New member
Brak synchronizacji przez USB

Sorki ale dołączę się do tematu. U mnie pojawił się problem synchronizacji dźwięku z obrazem poprzez dysk USB (odtwarzacz multimedialny), zarówno mkv jak i avi. Do tej pory nie zauważałem problemów (bo chyba ich nie było) teraz jest to uciążliwe. Macie może jakieś pomysły oprócz nowego odtwarzacza (a jeżeli już to może jakiś model polecany)?
 
Do góry