Brak sygnału video amplituner - plazma

Rudachi

New member
Witam.

Posiadam sprzet:
Plazma Panasonic TX-P 42X20E
Odtwarzacz DVD Onkyo DV-SP406
Amplituner ONKYO TX-SR308

Wszystko dzialalo ok, do czasu... pewnego wieczoru chcialem zobaczyc film i nie wlaczyl sie obraz.
Sprawdzalem w instrukcji, siedzialem nad tym sporo czasu i nic.
Odtwarzacz podlaczony przez amplituner z DVD nie daje obrazu w TV, podlaczony bezposrednio do TV jest obraz.
Pojechalem do sklepu gdzie zakupilem, zostal sprawdzony przy mnie - kino domowe zostalo podpiete do innego TV i zadzialalo bez problemu. Zakupilem nowy kabel HDMI myslac ze to jego wina, okazuje se ze u mnie dalej nie ma obrazu. Wtyk HDMI w TV dziala bo dvd bezposrednio podlaczone do TV daje obraz, wiec sprzet gdzies gryzie sie miedzy TV - AMPLITUNER i nie wiem co robic :| ustawienia beda ok, bo przeciez w sklepie wszystko chodzilo.

POMOCY !!
 

pkomp

New member
włącz tv - potem ampli a potem dvd
jak nie zadziała to próbuj w innej kolejności

zresetuj ampli jeśli jest taka możliwość i sprawdź ustawienia dvd
 

Rudachi

New member
Włączałem w różnej kolejności i nic... amplituner byl resetowany - też nic..
W ustawienia DVD nawet nie mam jak wejść, bo bez wizji nie jestem w stanie nic zrobić.
W sklepie wszystko działa, gościu podłączył i obraz byl - u mnie nie ma.
Tak jak pisałem, prawdopodobnie cos "iskrzy" między TV a Amplitunerem, jakby TV blokowal dojście.. sprawdzałem w ustawieniach i nic tam nie da sie namieszać :/
 

Rudachi

New member
podłącz dvd do tv i jeśli działa to masz obraz - wielkie mi co - ustawiasz odpinasz wpinasz w ampli

Skoro mam juz taki sprzet, to wolalbym zeby dzialal.. a nie bawic sie w odpinanie i podlaczanie.
Dvd podlaczone do TV dziala, nie dziala przy puszczeniu przez ampli - w konccu po cos ten ampli jest. Chyba ze mozna ominac polaczenie DVD - AMPLI - TV i miec glos z dvd w glosnikach z kina.


Ps. czy cos w ustawieniach DVD moze byc namieszane, by u mnie podlaczone nie chodzilo, a w sklepie bylo dobrze i na ich TV pojawial sie obraz ?
 

Rudachi

New member
Ampli-menu-input setup-assign,trzeba w ampli ustawić zródło sygnału.

wszystko jest ustawione prawidlowo, tzn BD/DVD jest podpiete pod HDMI1 i w ustawieniach jest w ampli ustawione HDMI1. Tu wszystko chyba bedzie ok, bo tak jak pisalem na poczatku sprzet zostal sprawdzony w sklepie gdzie zakupiono i normalnie wszystko chodzilo, a u mnie w domu, gdy podepnie sie sprzet do mojej plazmy to obrazu nie ma - gdzies jest blad w polaczeniu miedzy ampli a TV. W ampli powinno byc wszystko ok, bo przeciez w sklepie bylo ok przy podlaczeniu, a w TV nie wiem co moglo sie zmienic, tam raczej nie ma co namieszac - skoro i tak gdy podlacze DVD bezposrednio pod TV to dziala :/
 

pkomp

New member
kolego napisałem BYŚ PODŁĄCZYŁ DVD POD SAM TV I SPRAWDZIŁ USTAWIENIA a ty oczywiście marudzisz - sprawdź te ustawienia i tyle
 

Rudachi

New member
Panowie, sprawdzilem menu DVD - nie ma tam nic nagrzebane, wyjscie TV mam wpisane YPbPr, do wyboru mam jeszcze RGB ale wybrane jest to pierwsze.
Kable wszystkie sa podpiete dobrze, tak jak w sklepie ktory sprawdzal mi sprzet - tylko ze tam dzialalo, a u mnie nie :/ czyli z DVD do Ampli pod wejscie HDMI (DVD), z ampli do TV z wyjscia OUT.
Tragedia, co moze byc nie tak.. skoro w sklepie dzialalo dobrze, u mnie dvd podpiete bezposrednio pod tv dziala a przez apmli juz nie :| brak juz mocy.. miec sprzet za ponad 5000 i nie dziala.
 

Rudachi

New member
Panowie, zapakowalem sprzet w pudelko i poszedlem z nim do kolegi.. podlaczylismy i dziala.
U mnie jednak caly czas nie, nic tu nie kapuje :/ czyzby TV ? ale co moze byc w TV przestawione, ze w tym samym wejsciu HDMI podlaczone samo DVD dziala.. ?
 

muzyk219

New member
Panowie, zapakowalem sprzet w pudelko i poszedlem z nim do kolegi.. podlaczylismy i dziala.
U mnie jednak caly czas nie, nic tu nie kapuje :/ czyzby TV ? ale co moze byc w TV przestawione, ze w tym samym wejsciu HDMI podlaczone samo DVD dziala.. ?
Na początek może,sprawdź na innym wejściu HDMI w tv czy jest sygnał.Jeśli nie to myślę ze to wina leży po stronie ... dvd! Otórz,spraedź , ewentualnie zresetuj do zera ustawienia dvd. Chodzi o to JAKĄ rozdzielczość podajesz z dvd do ampli. Być moze że ampli przekazuje zadaną rozdzielczość do tv ale mozę, tylko gdybam bo nei wiem co masz i jak ustawione, rozdzielczosc dvd z wyjśćia HDMI jest zbyt duża by tv to wyświetlił. Jeśli i to nie to możliwe ze w ampli masz coś przestawione na wyjściu HDMI. Sprawdź bardzo dokłądnie set up ampli. Moze masz włączone konwertowanie syg. analogowych lub coś podobnego. Można tu długo gdybać.Ale ciekaw jestem czy na innym wejście tv uzyskasz sygnał? Bo jeśli nie to wydaje mi sieże jakieś ustawienie ampli blokuje. A odchodząć od tego rodzaju podłączenia to jeśli wszystko już zawiedzie podłącz dvd bezpośrednio do tv jak ci wcześniej radzili a dzwięk uzyskasz podłączając dvd wyjściem cyfrowym(nie wiem jakie masz) czy to optical czy coaxial do ampli i po problemie.Podłaczenie poprzez HDMI z dvd do amli jest może wygodne z racji jednego kabla . ale i tak musisz skorzystać z drugiego kabla HDMI by podłaczyć do tv. U siebie też tak miałem ale to nie miało głębszego sensu. dopiero jeśli masz co najmniej dwa zródła video poprzez HDMI to wtedy to ma sens. Pozdrawiam.
 

such18

New member
panowie a ja troche z innej beczki ale nie mogłem znależć tematu
mam dvd onkyo dv-sp406 i problem polega na tym ze nie czyta mi filmów w mp4 czy da sie z tym cos zrobic np soft czy cos moze innego proszę o podpowiedż
 
Do góry