Brak Onkyo w rankingach

chrup

New member
Blackninja - kiedy będzie ten test gotowy...?
Szczególnie interesuje mnie porównanie do Pioneera LX82 i Denona 4310, ceny mają podobne, ciekawe jak to się przekłada na użytkowanie...
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na razie słucham, nie ma niestety takiego ucha, ze w 5 minut wiem które kolumny graja najlepiej :) myślę, że na to potrzeba z 2 tygodniu i to słuchając , a nie porównując do obok stojących. W kolejce jest AVR4810 więc nie omieszkam z nim porównać.
 

jacek5d

New member
Przeglądam w internecie wszelkiego rodzaju rankingi, testy itp. zestawienia zamieszczane w Polskich periodykach specjalizujących się w dziedzinie audio - video. (np. Audio,HiFi itp.), Uderza mnie już od jakiegoś czasu rzadka obecność w tych zestawieniach amplitunerów AV firmy Onkyo. Czy może ktoś wie o co chodzi?

tu masz odpowiedz, cytat kolegi norwidosa z forum audiostereo:

"Odpowiedź będzie zaskakująca ale sprawa się sprowadza do potężnego konfliktu dystrybutora Onkyo czyli E.I.C ewentualnie maxaudio z polskimi czasopismami. Do dziś dnia nie znajdziesz ani reklam w Audio ani Hi-Fi muzyka sprzętu Onkyo ani tym bardziej testów. Zanim jednak się towarzystwo pogryzło na amen, amplitunery Onkyo testowane przez np. Audio dostawały prawie najwyższe noty i były wychwalane choć wtedy jeszcze się czepiano do ich zasilaczy bo słabo napędzały kolumny 4ohm. Obecnie Onkyo stało się liderem w tej kwestii natomiast nic się już w Polsce nie przeczyta w prasie fachowej bo słynne redakcje mają ostro na pieńku z ww firmą która jest dystrybutorem. Najśmieszniejsze jest to że Audio wywaliło wszelkie produkty Onkyo nawet ze skorowidza testowanych urządzeń. Jak wydali płytę ze wszystkimi testami to przypadkiem brakuje tam urządzeń których dystrybutorem było EIC...normalnie żenujące "
 

TomeqK

New member
właśnie o to chodzi

kasa i tylko kasa. Czasem odnoszę wrażenie, że nie ważne jest też to czy ktoś to czasopismo kupi czy też nie. Mam nadzieję, że ci wszyscy pseudo fachowcy od testów rankingów i innych opinii czasem mają choćby czkawkę od tego co my o tym myślimy. Tylko, jak ma się w tym znaleźć młody człowiek (czy też trochę starszy) który dopiero wkracza w świat audio. Na naszym rynku zbyt dużo ofert w tej dziedzinie nie ma, a te które są - okazuje się, że są niewiarygodne. Pozostaje internet. Tylko nie wszyscy mają i nie wszyscy potrafią korzystać. A ci co korzystają i mają to szczęście w końcu trafić na to forum podejmują chyba trafne decyzje zakupu. (w większości:smile:) Jakoś sobie z tym wszystkim radzimy. Tylko czy to jest normalne?
 

pkomp

New member
nie ma onkyo bo dużo wazy i żre duzo mocy...owszem też piszą 5x130 ale chociaż wcina 380 (sr 507)...reszta ma 5x100 przy poborze 250 max......sam zdecyduj co ma jaja a co jest farmazonem...no i trafo - wziąłem onkyo bo jest trafo a nie impuls na viagrze

dziwne że wciąz nie produkuje sie w pełni cyfrowego wzmaka jak TACT(sprzęt sprzed dobych 8 lat - 100% cyfry a nie ściema - przetwornikiem głosnik)
 
Do góry