Brak Onkyo w rankingach

TomeqK

New member
Przeglądam w internecie wszelkiego rodzaju rankingi, testy itp. zestawienia zamieszczane w Polskich periodykach specjalizujących się w dziedzinie audio - video. (np. Audio,HiFi itp.), Uderza mnie już od jakiegoś czasu rzadka obecność w tych zestawieniach amplitunerów AV firmy Onkyo. Czy może ktoś wie o co chodzi?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Tak mi się przypomniało,że jeszcze 10-15 lat temu,ONKYO było obecne w testach i rankingach w prasie,mam na myśli AUDIO i HI-FI i Muzyka.Jednak pewne poczynania dystrybutora czy producenta,mocno negatywnie wpłynęły na opinie o marce.Chodzi o to,że starsze modele były sprzedawane(wyprzedaże) po bardzo dużych zniżkach,co spotkało się z ogromną falą krytyki,nawet ze strony samych konsumentów,którzy jeszcze parę miesięcy wstecz, kupili te produkty po znacznie wyższych cenach.To samo dotyczy marki TANNOY z kolumnami Mercury M1. Dzisiaj,takie spadki cen,nikogo już nie dziwią,wręcz jest to normą,ale w tamtych czasach,to było "niedopuszczalne". Prasa zaczęła bojkotować ONKYO,Ci przestali ogłaszać się i tak pewnie jest do dziś.
 

TomeqK

New member
zmowa?

Dziwi mnie np mieniący się partnerem EISA periodyk Audio i nie przeprowadził testu żadnego amplitunera Onkyo. Przecież TX - SR605 zdobył nagrodę jako najlepszy amplituner roku 2007/2008 wg. EISA. To nie jest kwestia klientów. Ponieważ na forach internetowych dyskutuje się o sprzęcie Onkyo i porównuje do innych uznanych Denonów, Yamah i innych Harmanów. Jak się dyskutuje i porównuje to się kupuje. :hmm:Może to jest tak jak z Waldemarem Łysiakiem, który od wielu lat jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy, a skutecznie się jego przemilcza? (przepraszam zwolenników jego twórczości za to porównanie, ale coś w tym jest) :niewiem:
 

HILUX

New member
ONKYO przynajmniej można kupić w bardziej atrakcyjnej cenie :)

a testy jak to testy ...

Harman Kardon AVR-255 - w polskich pisamch nagle się pojawił jako "cud nad wisłą" orgazmy w "audio" ... i na forach ... oooo Panie.

W poczytnym na wyspach "what HiFi" ten sam Harman Kardon - zdobył 3 gwiazdki na 5 ... głównie za ciekawy wygląd , funkcjonalność oraz bdb sekcję video ... i bardzo słabo wypadł w kwestii jakości dźwięku ... mało dynamiczne ... mało szczegółowe ... brak przejrzystości. :niewiem::grin:

ONKYO 607 - 4/5 ... ekscytujący dźwięk , masywny muskularny bas , dźwięk otwarty i przejrzysty ... przeciw - brak subtelności i wyrafinowania w brzmieniu.

Yamaha 765 - 4/5 ... realistyczny dźwięk , twarde brzmienie ale nie ostre , coś tam z dynamiką ale i tak jest bdb

Pioneer 919 - 4/5 - bdb design , ipod , bardzo zwinny w kinie , ale zbyt utemperowany sopran.

Denon 1910 5/5 - ideał ... bardzo dobrze sobie radzi w słabszych poziomach głośności ... zachowuje zróżnicowanie i dobrą klarowność ... bardzo sobie chwalą jego suchy bas ;):smile: to niech go sobie biorą do domu :lol:
 

marecki6

New member
Bez reklam
heh no wlasnie .... i jak tu sie odniesc do powtarzanych opinii na forach? kazdy ma inne oczekiwania i lubi inna charakterystyke brzmienia wiec zamiast opierac sie tylko na testach lepiej wybrac sie na dobry odsluch bo przytoczony przez hilux'a ranking/oceny daje do myslenia... odnosnie harmana przede wszystkim nad ktorym rowniez na tym forum wyglaszane sa peany ktory jak sie okazuje nie kazdemu pasuje :)
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Nie ma rzeczy która by się bezwzględnie podobała wszystkim bez wyjątku a już na pewno nie podejmuje decyzji o kupnie amplitunera po teście w nawet najbardziej poczytnym piśmie branżowym.Co do Harmana AVR255 to w tym przedziale cenowym dla mnie jest to najlepiej grający amplituner ale tylko i wyłącznie dla mnie.Dla Ciebie,Ciebie i Ciebie nie musi i już.:eek:k:
 

TomeqK

New member
Nie chciałbym, aby dyskusja koncentrowała się na sporach, który amplituner lepszy i dlaczego. Wiadomo kupisz sprzęt danej firmy to znaczy, że coś Ciebie do tego zakupu skłoniło. Oczywiście opieranie się wyłącznie na testach, rankingach czy też na opiniach użytkowników nie może być jedynym wyznacznikiem zakupu, ale według mnie jest bardzo pomocne. Trzeba dużo samozaparcia i w miarę dobrej orientacji (wiele godzin spędzonych przed monitorem kompa) , żeby wyłuskać sprzęt w określonym przedziale cenowym, (co jest ważne w przypadku amplitunerów ) spełniający oczekiwania nie tylko w audio ale też podczas odtwarzania filmów, współpracy z urządzeniami zewnętrznymi itd. I tutaj moim zdaniem potrzebne jest rzetelne podejście prasy specjalistycznej i różnego rodzaju forów. Ja w ostatnich latach tej rzetelności nie widzę.:sad:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przygotowuję test TX-NR5007, odsłuchuję go na kolumnach JBL LS80 i reszcie do 5,1, jestem w szoku co do jakości dźwięku w zwykłym stereo, amplituner przeskakuje niejeden wzmacniacz stereo i to nie taki do 2000zł. Warto posłuchać sobie w sklepach, bo kino potrafi zagrać stereo!
 

BD

Member
Bez reklam
Przygotowuję test TX-NR5007, odsłuchuję go na kolumnach JBL LS80 i reszcie do 5,1, jestem w szoku co do jakości dźwięku w zwykłym stereo, amplituner przeskakuje niejeden wzmacniacz stereo i to nie taki do 2000zł. Warto posłuchać sobie w sklepach, bo kino potrafi zagrać stereo!

@blackninja, przetestuj dokladnie klikanie przy roznego typu operacjach (zmiana formatu dzwieku itd.)...

pozdrawiam
 

marecki6

New member
Bez reklam
Nie chciałbym, aby dyskusja koncentrowała się na sporach, który amplituner lepszy i dlaczego. Wiadomo kupisz sprzęt danej firmy to znaczy, że coś Ciebie do tego zakupu skłoniło. Oczywiście opieranie się wyłącznie na testach, rankingach czy też na opiniach użytkowników nie może być jedynym wyznacznikiem zakupu, ale według mnie jest bardzo pomocne. Trzeba dużo samozaparcia i w miarę dobrej orientacji (wiele godzin spędzonych przed monitorem kompa) , żeby wyłuskać sprzęt w określonym przedziale cenowym, (co jest ważne w przypadku amplitunerów ) spełniający oczekiwania nie tylko w audio ale też podczas odtwarzania filmów, współpracy z urządzeniami zewnętrznymi itd. I tutaj moim zdaniem potrzebne jest rzetelne podejście prasy specjalistycznej i różnego rodzaju forów. Ja w ostatnich latach tej rzetelności nie widzę.:sad:



mi tez nie na tym zalezalo zeby mowic ktore ampli jest lepsze a bardziej chodzilo mi o podkreslenie ze kazdy z nas ma inne preferencje odsluchowe wiec podstawowa sprawa przy ostatecznej decyzji koniecznie trzeba wybrac sie na odsluch - nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja sprzet za kilka tysiecy opierajac sie wylacznie na opiniach na forum gdzie kazdy chwali najczesciej swoje lub sprzet ktory jemu odpowiada
 

chrup

New member
Czyli powoli problem wygodnego i efektywnego połączenia amplitunera kina domowego ze wzmacniaczem stereo (dyskutowany w innym wątku) przechodzi do historii.
Cena takego zestawu jest porównywalna z ceną np tego Onkyo...

Klikanie przekaźników mi też zbytnio nie przeszkadza, w mojej starej Yamaszce też klikają, w szczególności przy przełączaniu żródeł dźwięku :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wiesz jest jeszcze problem "osiołkowi w żłoby dano" zawsze znajdzie się właściciel, który nie potrafi ustawić amplitunera lub nie może zdecydować się w którym trybie słuchać i powie, że wzmacniacz z jedna gałką maks trzy jest lepszy :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Wiesz jest jeszcze problem "osiołkowi w żłoby dano" zawsze znajdzie się właściciel, który nie potrafi ustawić amplitunera lub nie może zdecydować się w którym trybie słuchać i powie, że wzmacniacz z jedna gałką maks trzy jest lepszy :)


ja tu bym wspomniał jeszcze o zużyciu energii (które dziwnie często jest wypominane plazmom, które przeciętnie zużywają 150-250W). Integra + CD zużywa przeciętnie 20-30W (przy normalnym słuchaniu i kolumnach o przyzwoitej efektywności), ampli na dzień dobry pożera 90-120W... Oczywiście chodzi tylko o stereo.
 
Do góry