Brak odbioru kanału nsport 38 po zmainach na TV Panasonic i moduł CAM ASTON

darlen

Member
Witam wszystkich, zwracam się do posiadaczy własnych tunerów szczególnie wbudowanych w TV i modułów CAM dla NC+ np. ASTON 2.26

czy po zmianach październikowych lub majowych jeszcze odbieracie kanał tzw 38 - nsport 38 (działa to czasowo jak jest dużo wydarzeń sportowych szczególnie MULTILIGA)- obecnie to nadają ponoć na transponderze 11258 H podobno SID 15211 - po znalezieniu ręcznym (z automatu nie wyszukuje) odbieram EPG i kanał jest zakodowany. Odbiornik Panasonic TX-L37DT35E, moduł ASTON 2.26, dodam jeszcze że z tego transpondera w automacie wyszukuję mi 12 kanałów i wszystkie odbierają cacy (jakość sygnału 89%) oraz mają nazwy, natomiast w tej 12 nie ma tego z SID 15211 - rzekomo 38. Problem transpondera 11410 miałem rozwiązany przez serwis Panasonica. Wszystko inne chodzi cacy (no może z wyłączeniem Baby TV która ma 11 ścieżek audio i akurat polską mam zakodowaną - pozostałe również cacy, ale kanał jest niszowy więc da się żyć bez niego). Czy ktoś się zetknął z podobnym problemem, bo nie wiem co za to winić, Moduł CAM, TV, a może operator?? a jak do kogoś zgłoszę problem to będzie spychologia że to wina tego drugiego.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witaj @darlen.

Zatem u mnie sytuacja jest taka, trochę dziwna :
1. Po pierwsze primo kanału nr 38, ani o nazwie podobnej jak wyżej napisałeś nie ma w tej chwili na oficjalnej liście nc+. Zobacz rozpiskę w pdf tutaj:
Kanały TV dostępne w nc+
2. Jednak w tv na pozycji 38 mam coś o nazwie 38, częstotliwości 11258MHz, H. Dla pewności stroiłem tuner od nowa, przy okazji chciałem jeszcze coś sprawdzić. Przypominam z innych naszych dyskusji, że w swoim tv używam opcji strojenia wg nc+, czyli od razu ułożonych tak jak w dekoderach tego operatora. Po wejściu na ten kanał telewizor zawiesza się, ale tak mam też na paru innych, do których nie mam uprawnień.
3. Z kolei jeśli przeskanuję ręcznie tylko transponder 11258MHz/H, żadnego kanału pt. "38" wtedy nie ma.
Podsumowując: nie odbieramy ;)
Panas DT60, moduł Aston 2.26+karta cyfry.


Pozdrawiam.

P.S. Mam jeszcze dekoder Ariva, który także potrafi skanować/układać wg listy nc+. Na nim pozycji 38 w ogóle nie ma, zgodnie z rozpiską operatora.
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
To, że nie odbieramy to już wiem, na piechotę idzie znaleźć bo EPG potwierdza że jest MULTILIGA (jak w tym czasie jest - najczęściej wtorek, środa, czwartek co 2 tygodnie od 20.45 do 23.00) - kanał jest rozpisany na tematycznych formach oraz na kingofsat - jest bez nazwy z paczką kodowań - dedykowane dekodery mają go w pamięci, problem jest że nie dedykowane go nie wyszukują (brak nazwy i jeszcze jakichś informacji, bo niektóre bez nazwy są wyszukiwane). Fajnie by było żeby operator coś z tym zrobił (dodał nazwę lub inne rzeczy potrzebne do automatycznego znalezienia) - nie sądzę aby była to wina TV lub modułu bo i inne dekodery jak widzę powyżej też go nie znajdują.
 

jacku6

New member
Witam wszystkich, zwracam się do posiadaczy własnych tunerów szczególnie wbudowanych w TV i modułów CAM dla NC+ np. ASTON 2.26

czy po zmianach październikowych lub majowych jeszcze odbieracie kanał tzw 38 - nsport 38 (działa to czasowo jak jest dużo wydarzeń sportowych szczególnie MULTILIGA)- obecnie to nadają ponoć na transponderze 11258 H podobno SID 15211 - po znalezieniu ręcznym (z automatu nie wyszukuje) odbieram EPG i kanał jest zakodowany. Odbiornik Panasonic TX-L37DT35E, moduł ASTON 2.26, dodam jeszcze że z tego transpondera w automacie wyszukuję mi 12 kanałów i wszystkie odbierają cacy (jakość sygnału 89%) oraz mają nazwy, natomiast w tej 12 nie ma tego z SID 15211 - rzekomo 38. Problem transpondera 11410 miałem rozwiązany przez serwis Panasonica. Wszystko inne chodzi cacy (no może z wyłączeniem Baby TV która ma 11 ścieżek audio i akurat polską mam zakodowaną - pozostałe również cacy, ale kanał jest niszowy więc da się żyć bez niego). Czy ktoś się zetknął z podobnym problemem, bo nie wiem co za to winić, Moduł CAM, TV, a może operator?? a jak do kogoś zgłoszę problem to będzie spychologia że to wina tego drugiego.

witam, u mnie sprawa wyglada tak: mam panasonica vt50 i dwa moduły ashtona i cyfrowski moduł, na ashtonie kanal 38 nie pojdzie, na liscie kanalow jest wyszukiwany jako puste miejsce:) po prostu wogole nie jest nazwany ale jest:) ashton go nie dekoduje, natomiast moduł cyfry go normalnie odbiera:) pozdrawiam
 
Do góry