brak obrazu po podłączeniu laptopa do tv

zagiel

New member
Po podłączeniu D-Sub notebooka MAXDATA do TV Samsung LE32R81B,uprzednim ustawieniu rozdzielczości 640x480 w laptopie i opcji PC w telewizorze-ekran jego pozostaje czarny.Nie pomaga powtórzenie operacji ze stanu włączony TV-wylączony notebook, a następnie uruchomiony. Oddzielnie oba urządzenia sprawdzone i działają poprawnie. Może ktoś wie co zrobić? wrsja karty graficznej 6.14.103889
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Rozumiem, że instrukcję do TV przeczytałeś i do niej się zastosowałeś.
Czy próbowałeś cos z ustawieniami sterownika grafiki w notebooku,
klonowanie ekranu, wybieranie jako podstawowy TV, kombinacja klawiszy Fn + jakiś z F ... i inne ?
 

zagiel

New member
kontynuacja mojego wątku

Wszystko,o co pyta gotar przećwiczono.Dodatkowo zaprosilem specjalistę z serwisu Samsunga oraz informatyka. Każdy stwierdził, że sprzęt jest ok. Dodatkowo TV podłączono do innego notebooka i działa poprawnie. Również mój laptop wspołpracuje zmonitorem klasycznym i LCD. Próbowałem zainteresować serwis MAXDATA. Odesłali mnie do Computerland-Katowice, a ten milczy i stąd poszukiwanie rady na forum.
pozdrawiam zagiel
 

siara_psv

New member
Jeżeli faktycznie próbowałeś wszystkiego i to z pomocą serwisu i informatyka, to proponuję zainstalować nowsze sterowniki do grafiki lub przeinstalować stare.
Jeżeli TV działa poprawnie z innym laptopem to wina zdecydowanie leży po stronie laptoka.
Mówisz, że z innym monitorem wszystko działa OK. Możesz jeszcze spróbować z rozdzielczością w laptopie. Pamiętaj tylko, że masz zmieniać rozdzielczość dołączonego monitora, a nie ekranu noteboka. Mój samsung (plazma) też na początku nie łapał obrazu z laptoka. Dopiero pokombinowanie tak jak opisałem wyżej spowodowało, że jest OK.
 

f0t0

New member
Witam! Ja bym pokusil sie w takim wypadku o aktualizacje biosa w laptopie oraz sciagnol najnowsze sterowniki do grafiki. Pozatym mam taka mysl aby zalonczyc kablem oba urzadzenia po tym wlaczyc najpierw telewizor, a nastepnie komputerek. Standardowo jesli masz zalonczone te urzadzenia poprzez D-SUB <-> D-SUB to obraz pojawi sie w momencie przesuwania kwadracikow pod znaczkiem windows, jesli to jest DVI <-> HDMI to obraz bedzie odrazu. Jak juz rozmawiamy o mozliwosciach polaczenia to musze wspomniec ze o niebo lepszy obraz jest z DVI <-> HDMI na ekranie niz z D-sub. Nie ma paska ktory leci z gory na dol, pozatym kolory sa zywsze i obraz lekko ostrzejszy. Waznym tez elementem tego wszystkiego jest jakosc kabli. Na kablach nie ma co oszczedzac ale tez nie ma co kupowac bardzo drogich. Smieszne jest kupowac tele za 3k a kabel za 10 czy 20zl bo on jest lipnej jakosci i nie bedzie spelnial oczekiwan lepszego obrazu/dzwieku w zwiazku z nowym standardem zlacza. Pozdrawiam Mateusz
 

kowol14

New member
mam problem z obrazem z laptopa na tv

podłączyłem laptopa do Tv kablem VGA no i włączyłem laptop...
a obrazu brak :(
jednak gdy na laptopie ładuje się system windows to obraz również pojawia się na telewizorze ale gdy już się pokazuje niebieski pulpit to obraz od razu znika z telewizora i jest czarny ekran. Nie wiem dlaczego się tak dzieje
prosze o pomoc
karta graficzna z laptopa to:
Mobile Intel (R) 915 GM/GMS, 910 ML Express Chipset Family
a telewizor to LG

może nie mam sterowników odpowiednich (nie wiem z kąd moge ściągnąć nowe)

Proszę o pomoc :)
 
Do góry