Brak obrazu na projektorze z Blu-Ray Panasonic

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szanowni Forumowicze,
Od kilku dni borykam się z problemem polegającym na braku obrazu z Blu ray na projektorze.
Początkowo myślałem, że coś jest uszkodzone, ale wygląda na to, że wszystkie elementy układanki są sprawne.
Zestaw jaki posiadam składa się z:
-blu ray Panasonic BDT-130
-TV Panasonic 55ST60E
-Projektor Panasonic PT-AH1000E
-Amplituner Yamaha RVX-V1800
Dla ułatwienia sprawy napiszę, jakie konfiguracje zastosowałem

-Blu ray + kabel HDMI 2m + projektor = obraz jest, ale jakby rozjaśniony
-Blu ray + kabel HDMI 15m + projektor = BRAK OBRAZU
-Blu ray + kabel HDMI 15m + Telewizor = wszystko działa
-UPC + kabel HDMI 15m + projektor = wszystko działa
-komputer + kabel HDMI 15m + projektor = wszystko działa
-UPC + kabel HDMI 2m + amplituner + kabel HDMI 15m + projektor = wszystko działa
-Komputer + kabel HDMI 2m + amplituner + kabel HDMI 15m + projektor = wszystko działa

-Blu ray + kabel HDMI 2m +splitter HDMI + kabel 15m + projektor + TV= obraz tylko na TV

-Blu ray + kabel HDMI 2m +splitter HDMI + kabel 15m + projektor + TV + zmiana rozdzielczości w BLU RAY na 576p/480p = wszystko działa

-UPC + kabel HDMI 2m + amplituner + splitter HDMI+ kabel HDMI 15m + projektor +TV = wszystko działa

-Komputer + kabel HDMI 2m + amplituner + splitter HDMI+ kabel HDMI 15m + projektor +TV = wszystko działa


Ponadto, w przypadku puszczania obrazu przez amplituner, obraz na projektorze jest tylko wtedy, gdy HDMI upscalling jest wyłączony, bądź ustawiony na through, czyli bez konwersji. Gdy włączę upscalling na 1080p to obraz jest tylko na TV.
Wygląda na to, że problem leży albo po blu ray, jednakże nie mam co do tego pewności, bo przy podłączeniu go do TV wszystko gra.

Poniżej fotki przedstawiające problem:

-Blu ray + kabel HDMI 2m +splitter HDMI + kabel 15m + projektor + TV + zmiana rozdzielczości w BLU RAY na 576p/480p




-Blu ray + kabel HDMI 2m +splitter HDMI + kabel 15m + projektor + TV + zmiana rozdzielczości w BLU RAY na 1080p




-Komputer + kabel HDMI + amplituner + splitter HDMI+ kabel HDMI 15m + projektor +TV + ustawiona rozdzielczość w komputerze na 1080p




 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Problem moze tkwić w przewodach HDMI. Przewody powinny byc dobrej jakości i maksymalnie do 3m. Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale w instrukcjach obslugi nawet tak piszą. Podobne doświadczenie miał mój kolega, mianowicie na przewodzie 5m nie miał sygnału 3D. Ja osobiście używam kabla Vivanco High Speed 1.4 z potrójnym ekranowaniem 1.5m i nie miałem jeszcze żadnego kłopotu. 15 m to zdecydowanie za długi przewód.
 

Lukasz2525

New member
Ja zrozumialem ze wczesniej bylo wszystko w porzadku i teraz przestalo dzialac . Jeżeli jest obraz z blu-raya na telewizorze , to znaczy ze odtwarzacz jest sprawny i wyjscie w porzadku , jezeli jest obraz na projektorze z innego zrodla , to znaczy ze projektor rowniez jest sprawny , jezeli do testow byly uzywane te same kable , to raczej tez sa sprawne , szukalbym raczej w ustawieniach , moze ustawila sie jakas blokada hdcp lub jakies inne badziewie czy ograniczenie , zresetowalbym ustawienia . Jak nie pomoze to dolozyc wiecej sprzetu do testow , pojsc z blu-rayem do sasiada , pozyczyc kabel hdmi itp itd i szukac dalej , bo jezeli wszystko wyglada na sprawne , to moze byc ciezko wytypowac sprawce .
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przewód moze nie jest najwyzszej klasy, bo to jakis Voice Kraft, jednakże spelnia wszystkie standardy, w tym 3D, DHCP, 4k. kabel wpiety jest do amplitunera i wszystkie źródła które uruchamiam w tym UPC, komputer po hdmi itp działają poza blu rayem na projektorze. jednakze gdy włączam TV to dziala wszystko, wiec blu ray raczej chyba jest ok :) W tym właśnie tkwi problem, ze na projektorze nie ma jedynie obrazu z Blu, a z każdego innego źródła przez ten sam kabel hdmi 15m obraz przechodzi bez problemu.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam rozdzielacz hdmi, który (jak producent twierdzi) wzmacnia sygnał -jedno wejscie i 2 wyjscia.
Dla testów podlaczylem blu ray z tv tym kablem 15m i wszystko gra. Czyli chyba kabel jest w porządku.
Przypomnę jednak ze przy podlaczeniu blu ray bezpośrednio z projektorem kablem 2m obraz byl, ale jakby prześwietlony... mozliwe jest, aby 2 urządzenia tej samej marki ze sobą nie współpracowały?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Winowajca chyba znaleziony... jednak kabel HDMI.
Wypozyczylem dzisiaj Prolink Futura 7.5m i obraz się pojawił. Niestety sklep nie miał na stanie kabla o długości 15m, będzie dopiero w następnym tygodniu. Podobno w przypadku projektorów potrzeba kabli b. dobrej jakosci, ponieważ mają one znacznie słabszą czułość sygnalu niż telewizory - stąd obraz na tv, a brak na projektorze. Szykuje się kolejne kilka stówek inwestycji :(
 

kosmita

New member
Witam
Może ktos podpowie dlaczego jesli podpinam komputer>amplituner>projektor mam tylko rozdzielczosc do 720p a jesli podepne komputer>projektor wszystkie rozdzielczosci do 1080p jest ok
 
Do góry