Brak obrazu 3D...

awakeman

New member
Witam, nabyłem ostatnio telewizor Philps 52PFL8605 i dokupiłem do niego zestaw PTA02 (nadajnik, pendrive z oprogramowaniem i dwie pary okularów).
Mój problem polega na tym, że nie mogę oglądać żadnych materiałów 3D. Sciągnąłem sobie 3 trailery 3D ze stronki biohemmet.se i niestety mój TV pokazuje mi je tylko na dwóch ekranach... Nie mogę przestawić obrazu na 3D ponieważ opcja ta nie jest aktywna.

Podejrzewam, że problem może tkwić w softcie nadajnika i okularów. Po włożeniu do TV pendrive, który był w zestawie i na którym według instrukcji miał być zapisany soft mój TV nie reaguje. Nie widzi pliku autorun.upg, który jest zapisany na firmowym pendrive. Kiedy podłączam ów pendrive do laptopa widać, że ten plik jest zapisany. Zastanawiam się dlaczego TV go nie widzi?

Próbowałem przerzucić ten plik na innego pena, lecz sytuacja jest identyczna. TV znów go nie widzi.

W TV jest najnowszy soft, pobrany ze strony Philipsa.

Macie może jakieś pomysły? Napisałem maila do supportu Philipsa i czekam na odpowiedź.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc. Pozdrawiam.


Jednak nie jest to wina softu. Znalazłem informacje, że TV nie widzi pliku autorun na pendrive, ponieważ nie wymaga on aktualizacji...
Nie wiem w takim razie gdzie szukać przyczyny braku obrazu 3D. Możliwe jest to, że jest coś nie tak z wszystkimi trzeba trailerami, które sciągnąłem z biohemmet.se? Tak jak napisałem wcześniej telewizor odtwarza je podzielone na dwa ekrany.
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Zestaw PTA02 to jest:
1. urządzenie podające sygnał dla okularów 3D? czyli TV nie posiada nadajnika w sobie?
2. jest to urządzenie które przetwarza sygnał side-by-side na sygnał stereoscopowy dla okularów i jest jednocześnie wymienionym powyżej?.

jeżeli jest to urządzenie tylko dla sygnału dla okularów to w opcjach 3D telewizora pilotem powinieneś ustawić odpowiedni rodzaj wyświetlania (obraz nałożyć na obraz ) samoczynnie to raczej się nie włączy ( choć mogę się mylić ).
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No nie mylisz sie:)
Kiedy z BD wlaczysz film 3D to Tv pyta Cie czy ma byc 2D czy 3D nie wiem jak jest z pliku??
 

awakeman

New member
Pisałem w pierwszym poście, że opcja 3D w ustawieniach TV jest nieaktywna kiedy wkładam pena z filmem 3D właśnie i mam ekran podzielony na pół.
O dziwo na kanałach nadawanych 2D na C+ mogę wejść w menu i zmienić ustawienie z 2D na 3D, choć oczywiście obraz jest beznadziejny, ponieważ Philips to nie Samsung i nie przekształca tak obrazu.

Co do PTA02 to również pisałem, że jest to zestaw składający się z nadajnika i 2 par okularów. Nie wiem jak inne modele, ale seria Philipsa PFL8605 nie ma wbudowanego nadajnika i podłącza się go z ów zestawem PTA02 właśnie.

Odskakując trochę od tematu myślę, że jest to dobra opcja, ponieważ kupując ten telewizor nie ma w zestawie okularów i co za tym idzie mniej się płaci za te modele, ponieważ nie ma w nich wbudowanych również nadajników.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany 3D wtedy może sobie dokupić właśnie zestaw PTA02.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Przed zakupem PTA nie bylo opcji 3D w moim TV
Dopiero po wgraniu z pen... pojawila sie,
Czy masz plyty 3D, jak to tam wyglada?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o ile pamiętam Philips nie ma 3D w systemie side by side. Ale ma line by line. Wiec masz nagrany zły materiał.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No to tak jak u mnie ,podaj mi strone do tego 3D
To napisze Ci jak jest na moim TV :)
 

awakeman

New member
No to tak jak u mnie ,podaj mi strone do tego 3D
To napisze Ci jak jest na moim TV :)

biohemmet.se

Sciągnąłem sobie Piranie 3D- trailer z ataku na plaży i scene z pływającymi laskami ;) oraz Piratów z Karaibów.

Dzięki.


VVV, mógłbyś jeszcze wrzucić ustawienia swojego telewizora tak, od A do Z...?
Cały czas szukam tych optymalnych i wciąż czegoś mi brakuje.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
No niestety takowej nie mam,oglondam tylko na N i mam
Jeden film 3D :) Resident Evil...
 

siulu

New member
o ile pamiętam Philips nie ma 3D w systemie side by side. Ale ma line by line. Wiec masz nagrany zły materiał.
Jak najbardziej Philips odtwarza filmy side by side ale nie przez USB ani nie przez LAN. Sygnał musi być podany przez HDMI. Innymi słowy pendrive wkładamy do blu raya lub dekodera sat z obsługą MKV
 

awakeman

New member
Jak najbardziej Philips odtwarza filmy side by side ale nie przez USB ani nie przez LAN. Sygnał musi być podany przez HDMI. Innymi słowy pendrive wkładamy do blu raya lub dekodera sat z obsługą MKV

Hehe, dzięki. Taką informację uzyskałem dzisiaj również w Philipsie. Pozdrawiam.
 

awakeman

New member
Kurcze nie wiem o co kaman, nie czyta mi konsola mkv z pendrive'a...

Wiem, że kiedyś się konwertowało jakimiś programami filmy na mkv i konsola je ponoć czytała. Jak to wygląda teraz, dlaczego moja konsola nie widzi filmików mkv na penie z fatem32?
 
Do góry