Brak łączności między komputerem a TV (DVI-HDMI)

wasiel_19

New member
Witam serdecznie

Mam następujący problem: Podłączyłem komputer do TV (telewizor philips 26 PF 3321/12) kablem DVI-HDMI i niestety telewizor nie jest wogóle wykrywany przez komputer, brak jakiegokolwiek sygnału :( W TV po przełączeniu na HDMI
wyskakuje informacja: brak sygnału. Również w opcjach karty graficznej nie wykrywa telewizora - we właściwościach ekranu.

Zdjęcie po podłączeniu kablem DVI-HDMI przy włączonym TV: http://img507.imageshack.us/my.php?image=tvjg5.jpg , jak widać
nic nie wykrywa - tylko jeden monitor CRT, który również jest podpięty. Posiadam kartę graficzną Radeon x1950 Pro, próbowałem zarówno na sterownikach omega jak i catalyst, nowych i starszych, również na tych, które dostałem z kartą graficzną i NIC :( Próbowałem na różnych windowsach,
nie wspomniałem że wcześniej posiadałem kartę graficzną ATI Radeon 9800 Pro i przez pewien czas działało wszystko elegancko, ale nie pamiętam kiedy, coś się stało i już więcej nie miałem obrazu na TV. Tak więc zmieniłem kartę graficzną na nową - wyjście DVI jest na niej na 100% sprawne, również zakupiłem nowy kabel DVI- HDMI i nadal nic, uznałem że wejście
HDMI w TV się uszkodziło - niestety nie mam innych urządzeń pod to wejście aby sprawdzić - ale telewizor jest na gwarancji :) więc jak to wina tego wejścia to go zaniosę. Co mnie zdziwiło to to że po zakupieniu kolejnego kabla, tym razem DVI - COMPONENT (czyli DVI - 3xRCA RGB) i podłaczyłem go do PC, komputer wykrył telewizor jako monitor - we właściwościach ekranu pojawił się aktywny drugi monitor - niestety cały czas jest czarny ekran na TV :( A wejście 3xRCA RGB jest na 100% sprawne, gdyż pod to wejście podłączony jest obecnie XBOX 360 (również obaz jest w HD).
Komputer z TV działa jedynie po podłączeniu go pod S-video. Do komputera jest podpięty również monitor CRT, ale nawet po odłączeniu go i podpięciu tylko i wyłącznie samego kabla DVI-HDMI nic się nie dzieje. Na początku o ile pamiętam to obraz na TV (kablem DVI-HDMI) był widoczny nawet w dosie, zanim się windows załadował. Posiadam wondowsa XP z SP2, jeżeli ma
to ma jakieś znaczenie oraz jest zainstalowany directX.9.0C. Proszę o pomoc, gdyż sam nie wiem co mogę jeszcze zrobić.
 
Ostatnia edycja:

picek007

New member
Mam to samo tylko ze z SAMSUNGIEM LE32R3 i komp tez nic nie wykrywa, malo jeszcze jak podlanczam DVI do kompa a HDMI do TV LCD to monitor mi gasnie. Jak rozgryzles co jest grane to daj znac. POZDRO!!!
 

OmniModo

New member
Bez łączności PC-TV (DVI-HDMI)

No własnie, dołączam się do oczekujących na pomoc w rozwiązaniu tego problemu. PC z GeForce 8500 (2xDVI) kabel HDMI/DVI Bandridge (300zł) TV LCD Sharp i zupełny brak obrazu. Próbowałem różnych ustawienień sterowników (min. 1280x720 oraz 1360x768) , różnych wejść HDMI w TV (są dwa) a nawet przypinałem wtyczkę DVI do pierwszego wyjścia DVI w karcie (monitorowego) Nieraz wyskoczy na telewizorze info "Format nieobsługiwany" a tak to ciemna plansza (brak sygnału, bo się po penym czasie wyłącza)
Ręce opadają :( , ludziska pomóźcie proszę !
 

OmniModo

New member
U mnie pomogła wymiana kabla z drogiego na najtańszy

Uwaga! Zapodaję rozwiązanie mojego problemu (umieszczam je w każdym z tematów w którym sam pytałem o pomoc)
Jak mi już sugerował AR2-Administrator pomogła wymiana kabla. Trzeba było słuchać "starszych" (bez obrazy ar2 :cool: ) , ale nie dawałem wiary, że markowy Bandridge za 300zł może dać du… ..ciała, ale taka była prawda.
Przypomnę tylko, że nie miałem w ogóle obrazu na telewizorze Sharp LCD (WD1E) po podłączeniu komputera (AMD X2, GeForce 8500) kablem DVI-HDMI.
Objaw – PC-et wyczuwał obecność drugiego monitora, w sterownikach karty (nVidia Forceware v95, 102 i 103) było aktywne drugie urządzenie, ale obraz na telewizorze czarny i za każdym razem komunikat „Format nieobsługiwany!”
Szukałem problemu wszędzie, zmieniałem wtyki w TV, wymieniłem w PC karty graficzne, przeinstalowywałem systemy (XP/Vista/32bit/64bit), stosowałem różne sterowniki i całą masę ustawień rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Bez efektu.
Po kilku dniach w desperacji kupiłem kabelek DVI-HDMI marki Thompson KBV920 za 59zł (najtańszy jaki akurat był bo nie wierzyłem, że zdoła pomóc) i obraz na telewizorze ukazał się. W dodatku SUPER WYMIOTNY
Pewne problemy z jakością czcionki przy rozdzielczościach typowych dla HDTV, np. 1280x720, ale jak ustawiłem 1366x768 to kryształ (miłe zaskoczenie, bo myślałem że HDMI nie obsługuje takiej rozdziałki)
W tym momencie decyzja – rezygnuję całkiem z monitora LCD (wysokiej klasy Samsung 17”) bo teraz jak na niego patrzę, to tak jakbym miał przed sobą ekranik z gameboy-a ;)
Reasumując, pomogła wymiana kabla, od tego trzeba zaczynać , nie wierzcie, że markowy i drogi (z opisu również: „testowany”) oznacza bezbłędny . A może problem tkwi w samym modelu tego kabla (to też sugerował AR2-Administrator ) ponieważ przesyła dane w kierunku HDMI -> DVI, a odwrotnie jest jakaś blokada. To mało możliwe, ale tak samo nieprawdopodobne wydawało się, że przewód połączeniowy za 300zł nie zadziała.
Oznaczenie Single Link czy Dual Link nie mają tutaj znaczenia , bo w ich wypadku chodzi o zwiększenie przepustowości i możliwości przesyłu większych rozdzielczości , co w przypadku obecnych domowych TV LCD (przynajmniej tych do 5 tyś.) nie ma sensu.
Przy objawach takich jakich moje zaczynajcie „zabawę” od kabli , to oszczędzi wam wielu nerwów.
 
Do góry