Brak kanałów na Set Top Box-e

arckadius

New member
Moja sieć kablowa idąc z duchem czasu postanowiła zmodernizować się w kwestii nadawania z sygnału analogowego na cyfrowy.
Kupiłem więc telewizor z budowanym tunerem DVB-C - samsung UE40ES5500W.Pozostał mi jednocześnie drugi telewizor Funai LH7-M32BB,który posiada tylko DVB-T.
Jeśli chodzi o Samsunga to wszystko gra i buczy,tzn. po wpisaniu odpowiednich parametrów sieci wyszukuje wszystkie kanały telewizyjne i radiowe.Telewizor Funai znajduje się natomiast w pokoju syna i chcąc posiadać wszystkie kanały zakupiłem Set-Top-Box,który rozprowadzał mój dostawca kablówki.Po jego podłączeniu poprzez kabel HDMI i wpisaniu parametrów zostaje wyszukanych ok 70% kanałow.Występuje problem przy jednej z częstotliwości,co objawia się komunikatem "Nieudana operacja". STB ten posiada również gniazdo Euro i chcąc sprawdzić to połączenie stała się rzecz następująca. STB znalazł wszystkie kanały,które są dostępne w sieci.Po przełączeniu na kabel HDMI znowuż brakuje kilkunastu programów.Mimo iż jakość nieprzerwanie na wykresie pokazuje 100%.
Kabel był sprawdzany przy innym urządzeniu i działa bez najmniejszych zarzutów.
Czym może być spowodowany taki stan i jak można rozwiązać ten problem?
Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
 
Do góry