Brak internetu w tv SAMSUNG eu32d5500

dawidkawa

New member
cześć

kupiłem niedawno tv marki samsung eu32d5500. Kupiłem również kabel Ethernet (odpowiednio długi). Niestety internet nie moze się skonfigurować :(

Nie mam pojęcia co robić. Internet mam kablowy 20mega w nocy ( taryfa nocna). Połączenie zresetowałem podpiąłem kabel, wszedłem w odpowiednia opcje by skonfigurować internet.
Pojawiły się 4 kolumny min
Adres IP
Maska podsystemu

Maja się tam wgrać cyfry ale się nie wgrywają :( wgrał się tylko adres IP i na tym koniec. Próbowałem 3 razy i nic.

Poddałem się w końcu. Nie wiem co robić... Proszę o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie znajdziesz rozwiązania , przypomnij się jutro na gg 2868228- po 11.00.
Dostaniesz człowieka co Cię poprowadzi krok po kroku.
 

hadetefał

New member
Nie masz przypadkiem jakiegoś modemu który rozpoznaje mac adres ? Jeśli z kolei masz router - dhcp załączone w nim? Kabel napewno w 100% sprawny - dobrze zrobiony? Jeśli wszystko w sprzęcie sieciowym jest ok musi działać chyba że uszkodzony jest moduł sieciowy w samym tv ale to mało prawdpopodobne.
 

deywies

New member
Bez reklam
na auto tez nie wchodzi nie chcą się liczby wczytywać

I nic się nie będzie wczytywać, bo idzie na auto.
Po prostu sprawdź czy internet działa. Jak nie sprawdź połączenie sieci i zobacz na czym wisi

Wielkiej filozofii nie ma. Jak nie działa to odłącz kabel od TV i podłącz do komputera. Odpal w komputerze cmd i wpisz ipconfig. Spisz ip brame i maske, podlacz kabel z powrotem do TV i wpisz to co podał. Chociaż wątpię żeby to coś pomogło. Łączysz się bezpośrednio przez modem, a nie przez switche.
 
Ostatnia edycja:

hadetefał

New member
już tak sprawdzałem. Kabel hula z internetem w laptopie a w tv już nie hula. Kabel podłączony jest do modemu.

jeśli to modem jakiejś telewizji kablowej i nie ma w sobie routera - to może nie działać. Modem może być przypisany do jednego mac adresu , może nie mieć dhcp i wymagać wpisania danych ręcznie. Rozwiązaniem jest podpięcie do modemu routera (jeśli go tam nie ma), skonowanie mac'a i dalej już zwykłe rozdzielanie. Może to ten problem ?
 

dawidkawa

New member
odlaczylem kabel od laptopa i wpialem do tv. wpisalem dane recznie ale nic sie nie dzieje, nie moge nigdzie znalesc numeru SERWER DNS.

Mam internet MULTIMEDIA kablowy

Gdy szukam sieci pokazuje sie taki obrazek:

Telewizor kabel modem kabel i kula ziemska

wystepuje polaczenie telewizoru z modemem ale z kula ziemska juz nie ma
 
Ostatnia edycja:

fazy2

New member
Pytam dlatego, bo sam się męczyłem przez tydzień gdzie winny był kabel, który o dziwo po podłączeniu do laptopa działał, a po podłączeniu do TV jak u ciebie brak konfiguracji. Przez przypadek przytachałem TV do pokoju z routerem i po podłaczeniu zaskoczyło. Dodam że po tym kablu prubowałem podłączyć drugi router i wogóle nie wykrył połaczenia.
 

dawidkawa

New member
dzieki za pomoc. Udalo sie!!! :D Wlaczylem i wylaczylem modem, wpisalem numer dns w tv i wkoncu zalapalo. Internet hula.

Wchodze w przegladarki i strony. Tylko czemu filmiki wyswietlane sa po ok 1 minucie? jest tak np na stronie tvp i tvn. Jesli wchodze na you tube to tam juz dzialaja normalnie (taki jak jest czas filmu)
 
Do góry