brak internetu tv samsung

shogun990

New member
witam
mam problem z internetem w tv 46f6400 samsunga
internet wcześniej chodził po WiFi i było dobrze
ale od kilku dni przestał działać
kombinowałem na rożne sposoby wpisywałem w routerze zarezerwowane ip i takie samo pisałem na tv tez nic
nawet połączyłem kablem z acess pointem który łączy sie z routerem po kablu i nic
podpiąłem kabel bezpośrednio od routera i nic
ani WiFi ani kabel nie działa
dodam ze internet mam radiowy
aha i jeszcze jedna rzecz jest siec lokalna znaczy tv widzi kompa komp widzi tv natomiast nie ma dostępu do internetu
proszę o pomoc

przywracałem ustawienia fabryczne i nic jest siec lokalna a internetu brak :(
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
Są nowe objawy udało mi się odpalić neta po kablu i przeglądarka działa i youtube ale smart tv juz nie
Nie działają pozostale aplikacje póki co robię aktualizacje
Zobaczymy co to da
aktualizacja nie pomogła
wyświetla mi błędy typu 011 lub 14-1

gdzieś na necie przy pomocy tlumacza google przeczytałem ze należy jako bramę i dns wpisać 8.8.8.8 i działa :-D


Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
Niestety dzisiaj internet juz nie działa ustawiłem dns bramy i ip w automacie i niby jest ale przerywany

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

shogun990

New member
Mam do routera podpiete komputer i dekoder kablem i po wifi dwa telefony i laptop do routera popoety kablem acess point i do niego dekoder nc+ i amplituner ps3 i tv

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

shogun990

New member
Internet chwilowo działa na ustawieniach automatycznych choć wcześniej nie działalo Póki co chodzi po kablu przez acess pointa kablem do routera :-D

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

shogun990

New member
Niestety znowu nie mam neta ani po kablu ani bezprzewodowo. Jest sieć natomiast internet nie działa. Czy to może być problem routera? Jak to sprawdzic. Net w laptopie i tel smiga. Dodam że przynajmniej raz w tygodniu zdarza się że nie ma neta wcale około 3-4 godzin. Ale zwalalem to na dostawce niestety to radiowka na zadupiu.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
pinguj TV z lapka przez cały dzień i będziesz wiedzieć czy w lokalnej też router go zgubi
 

shogun990

New member
Pinguje go od rana ale nie za bardzo znam się na sieciach. Dns w tv mam taki jak w innych urządzeniach czyli 192.168.1.20. Może to w nim jest problem???

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

shogun990

New member
właśnie wróciłem do domu i zakończyłem o to rezultat:
"...Odpowiedź z 192.168.1.149: bajtów=32 czas=4ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.1.149: bajtów=32 czas=3ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.1.149: bajtów=32 czas=2ms TTL=64

Statystyka badania ping dla 192.168.1.149:
Pakiety: Wysłane = 11401, Odebrane = 11396, Utracone = 5 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 1 ms, Maksimum = 221 ms, Czas średni = 6 ms"

taki był wynik zaraz spróbuje z tym dns 8.8.8.8 i aktualizacją
jest 5 utraconych nie wiem czy to coś znaczy ???

edit: zrobilem dnsa 8.8.8.8 i chodzi co jest dziwne bo wczoraj tez to zrobiłem i nie było ani sieci ani neta a dzisiaj śmiga nie rozumiem tego :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
to znaczy że 5 razy się nie udało połączyć z TV na 11401 prób ;) więc połączenie z routerem powinno być ok
 

shogun990

New member
A więc gdzie jest przyczyna ze co jakiś czas znika internet jakiś czas temu też znikl internet a sieć była Zrobiłem dnsy 8.8.8.8 i był po czym znowu nie było po kilku dniach zrobiłem ustawienia w automacie i przez parę dni znów cieszyłem się internetem. Coś jest nie tak tylko nie wiem co :p

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Od jakiego operatora masz internet, jaka prędkość na umowie i w rzeczywistości. Model routera i jaka wersja firmware. Czy oprócz routera jest np. modem jak tak to podaj paramenty jego pracy - podaj wszystkie urządzenia jakie posiadasz, jak to masz spięte, ich adresacje IP itp. rzeczy. Wklej zrzuty ekranu z konfiguracji sprzętu sieciowego - routera, ap itd. Wklej zrzuty ekranów z inSSIDera zaznaczając swoją sieć z pomieszczeń gdzie łączysz urządzenia bezprzewodowo.
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
niestety dzisiaj już net nie działa
ani po wifi ani po kablu
nie ważne czy ręczne ustawienia czy w automacie nie działa
i jaki dns wpisze tez nic to nie daje

internet radiowy coel prędkość 8 mega
waha sie w testach od 4 do 8 mega teraz było 7
router Tp-Link TL-WR543G
firmware 3.7.1 Build 080904 Rel.62330n

do routera wpięte są
-kablem:
dekoder biały nc+ adres 192.168.1.158
komputer stacjonarny ale nie jest odpalany
i accespoint Edimax ew7228 (ktory pracuje jak router
ale mam w planie zmienić go na swicha ma adres 192.168.2.1)
-po wifi:
laptop 192.168.1.145
telefon 192.168.1.187
telefon 192.168.1.162

do acces pointa
-kablem:
dekoder czarny nc+ 192.168.1.157
amplituner kina domowego 192.168.1.107
ps3 192.168.1.103
tv na ustawieniach automatycznych 192.168.1.149
ręcznych 192.168.1.185

w zalacznikach daje screeny z rotera i acces pointa

jeśli ma to znaczenie kabel z anteny jest wpięty w lan nie w wan
tak zrobił mi serwisant i twierdzi ze tak ma być
testowałem i faktycznie po podłączeniu do wan nie działa net na żadnym urządzeniu
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    222,7 KB · Wyś: 71
  • 2.jpg
    2.jpg
    132,1 KB · Wyś: 62
  • 3.jpg
    3.jpg
    196,2 KB · Wyś: 54
  • 4.jpg
    4.jpg
    181,5 KB · Wyś: 65
  • 5.jpg
    5.jpg
    217,4 KB · Wyś: 67
  • 6.jpg
    6.jpg
    211,1 KB · Wyś: 54
  • 7.jpg
    7.jpg
    219,3 KB · Wyś: 56
  • 11.jpg
    11.jpg
    123,3 KB · Wyś: 97

Tsubasa

New member
Bez reklam
TL-WR543G działa jako WISP? - łączy się przez wifi z operatorem. Na dachu masz antenę zakończoną wtykiem RP-SMA która połączona jest do routera?
Czy na dachu masz punk dostępowy z wbudowaną anteną kierunkową i przez ethernet łączy się do TL-WR543G? - Jeśli tak, to na swoim urządzeniu TL-WR543G powinieneś być podłączony przez WAN i być na oddzielnej podsieci z włączonym serwer DHCP.

Zrestartuj wszystkie urządzenia sieciowe i przetestuj na bezpośrednim połączeniu czy będziesz miał internet - urządzenie operatora na dachu + TL-WR543G i połącz komputer przez kabel do niego. Jak będzie ok, to podłącz dopiero ew7228. Sprawdź czy operator nie ma awarii. Jak występuje częste gubienie pakietów nie tylko w godzinach szczytowych, to zobacz czy masz dobrze antenę ustawioną i zastanów się nad przejściem na cokolwiek innego ADSL, 3G i omijaj operatorów wifi dalekim łukiem.
 

shogun990

New member
Zadales mi pytania na które nie znam odpowiedzi. Na dachu mam antenę która wchodzi w czarną kostkę kablem sieciowym i drugą wtyka z czarnej kostki idzie do routera.
Mała zmiana zamiast acespointa wpialem swicha tp linka. Chwilowo internet działa w tv od jakiejś 15 ale jutro znów go może nie być. Co do operatora nie mam wyjścia Neostrada do mnie nie dochodzi a zasięgi 3g mam bardzo słabe np play na pozyczonym modemie nie dał rady się połączyć. Do tego odstraszają mnie limity Lubie sobie posłuchać radia internetowe czasami cały dzień i filmy z Hbo OD. Obawiam się ze limit zuzyl bym po tygodniu.

Dzisiaj już nie dam rady
Ale jutro spróbuję tak jak mi radziłes
Tylko pod pojęciem reset urządzeń sieciowych rozumiem przywrócenie ustawień fabrycznych? Dzięki za pomoc
A swoją drogą trochę to dziwne ze wszystkie urządzenia chodzą po wifi czy po kablu i internet jest natomiast tv wariuje. Złośliwości ma jakieś czy co ;-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Odłącz od prądu operatora urządzenie na 3 min. i podłącz ponownie, Przywrócenie ustawień fabrycznych na ich urządzeniu może spowodować płatną wizytę ich technika. Na swoich urządzeniach możesz przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie je skonfigurować. Jak masz kilka routerów/ap w tej samej podsieci (na tej samej puli adresowej) to może być tylko jeden serwer DHCP.

Proponowałbym ci najpierw ustabilizować pracę internetu, żeby nie było przerw z dostępem do sieci oraz zbyt dużych strat pakietów jak pingujesz jakiś duży portal jak onet.pl. Jak masz możliwość wezwania technika od operatora, to to zrób, niech sprawdzi czy sygnał się nie pogorszył lub czy nie ma problemu ze stabilnością pracy ich sprzętu u ciebie.

Przetestuj czy będziesz miał internet jak skonfigurujesz TL-WR543G w taki sposób:

Network -> WAN:
WAN Connection Type: Dynamic IP
Primary DNS: 8.8.8.8
Secondary DNS: 208.67.222.222

Network -> LAN:
IP: 192.168.2.1

Network -> MAC Clone:
WAN MAC Address: F8-D1-11-75-C7-BA

DHCP -> DHCP Settings:
DHCP Server: Enabled
Start IP: 192.168.2.10
End IP: 192.168.2.50
Address Lease Time: 2880

DHCP -> Address Reservation:
Najlepiej jakbyś przypisał sobie MAC adresy urządzeń do konkretnych IP z puli poza DHCP np. od 192.168.2.100 do 192.168.2.150

Wireless -> Wireless Settings:
Region: Poland
Channel: 6
Mode: 802.11g
Security Type: WPA-PSK/WPA2-PSK
Security Option: WPA2-PSK
Encryption: AES
PSK Passphrase: zalecałbym minimum ~12 znakowe, nie słownikowe hasło

A przewód od operatora wepnij w port WAN. Podłącz się komputerem w port LAN i sprawdź czy masz internet, jak tak to skonfiguruj ew7228 najlepiej tak jak piszesz, czyli żeby pracował bez NATu, w tej samej podsieci. Przypisz mu adres IP np. 192.168.2.2, jako adres bramki wprowadź 192.168.2.1, wyłącz mu serwer DHCP, wifi ustaw na kaneł 11 z szyfrowaniem sieci jak wyżej, czyli WPA2-PSK AES, a przewód od TL-WR543G wepnij w port LAN ew7228.
 

shogun990

New member
Ok dzięki za pomoc jak tylko będę miał chwile spróbuję w tej chwili zajmuje się małym siostrzencem z ospa. Urwanie głowy ;-) Trochę mnie przerażają te wszystkie ustawienia ale jak trzeba to trzeba. Dodam tylko ze w tym momencie net w tv działa. Jedyne co zrobiłem to zmieniłem ew7228 na swicha tp linka ale podejrzewam ze to chwilowe i net znów może zniknąć wiec jak tylko znajdę chwile wezmę się za to. Dzięki Tsubasa za pomoc :)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry