Brak dźwięku

compi

Member
Nieprawidłowy model pilota to już chyba prawidłowość podczas pakowania w Harmanie. Mnie również to dotknęło. Co się namordowałem zanim mi telefonicznie główny serwis to uświadomił to moje. Pokrótce opisując całe zamieszanie: właścicielem nowego avr-a stałem się praktycznie nagle i przypadkowo. Kino tego producenta już chodziło za mną dosyć długo. Pierwszym podstawowym problemem był brak dźwięku po podaniu sygnału przez HDMI ARC z tv Sony kld 50-829b. Następnym to brak pełnego menu na ekranie. Miałem pasek głośnośći, frekwencje radiowe i nic więcej. Wycieczka po kabel optyczny pomogła przy punkcie pierwszym. Skrosowałem avr-a z routerem, ładnie się zalogował do sieci i pojawiło się radio v-tuner. To mi przypomniało, że są aplikacje na smartfona z HK. I nagle jupijajej MF i miałem na ekranie menu oraz mogłem odznaczyć na z OFF na ON linijkę dotyczącą HDMI z TV. Drążąc dalej temat i zasoby ustawień doszedłem do wniosku, że instrukcja przedrukowana w lichy sposób nie jest pełna. Po ściągnięciu polskiej wersji w PDF-ie okazało się, że jest o kilka stron obszerniejsza i omawia szczegóły istotne gdy pojawia sie kłopot z pilotem. I teraz perełka. Na stronie HK znalazłem nowe oprogramowanie z kwietnia 2015 dla AVR151. Pomyślne zakończenie aktualizacji nie oznaczało wcale pomyślnego zakończenia wszystkich perypetii. Menu ekranowe z czytelnego zmieniło się na nieczytelne. Po prostu pokazują się tylko ramki w kolorze białym i niebieskim bez tekstu. Tu przyszła kolej na wspomniany wcześniej serwis, gdzie podczas fachowej rozmowy próbowaliśmy znowu dokonać aktualizacji, ale z wcześniej sformatowanego nośnika. Efektu to nie przyniosło, więc sprzęt jedzie po Nowym Roku kurierem na stół operacyjny. MediaMarkt gdzie zakupiony został ten egzemplarz zapewnia, że u nich nie mogło dojść do zamiany pilotów, ponieważ innego modelu nie mieli. Tak więc serwis ma doprowadzić wszystko do należytego porządku. Pilot różni się jedynie oznaczeniami, kolor jak i układ przycisków jest identyczny. Oznaczeń seryjnych ani symboli na nim nie ma, chyba że pod bateriami. Żeby nie było tylko narzekania to muszę przyznać, że sprzęt gra ładnie, na razie tylko w stereo. Na fabrycznych ustawieniach jest wyraźnie i czysto. Zdążyłem już ustawić zakres częstotliwości dla kolumn i pobawić się virtual sorround. Podświetlone pokrętło regulatora głośnośći wygląd asuper, ale przydałaby się płynna regulacja natężenia tego oświetlenia. Na dłuższą metę jest zbyt jaskrawo.
 
Ostatnia edycja:

compi

Member
Nie dostałem jeszcze sprzętu z serwisu. Ma być nowy pilot i działający ampli.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

compi

Member
Dostałem sprzęt. W opisie naprawy stwierdzono, że nieprawidłowo wgrywałem aktualizację. Na czym miałoby to polegać nie wiem i nie będę dociekał. Robiłem wszystko tak jak później podczas ponownej próby gdy rozmawiałem z centralą. Na dzisiaj wszystko działa oprócz dwóch rzeczy, być może powiązanych ze sobą, a których dotyczy ten wątek. Otóż nie mam dźwięku z tv pomimo podłączonych kabli hdmi (ARC) i optic oraz nie mogę wyłączyć ampli gdy działa w trybie "tv". Da si wyłączyc dopiero po wyłączeniu tv z jego pilota. HDMI LINK mam włączone, w tv wyjście audio również, które ustawione jest na " stałe", a nie "regulowane", co sugeruje Sony(mam KDL 55829B). Tak więc proszę o ewentualne wskazówki co jeszcze można zrobić. TV wisi na ścianie i mam mało miejsca na wsadzenie dłoni pod spód.
 

compi

Member
Po wielu kombinacjach z kablami, z których pozostał jeden hdmi, ich przepinaniem, przełączaniu funkcji hdmi link i podobnych oraz zaprogramowaniu pilota na TV i odtwarzacz BD sprawy wyglądają już lepiej. Mam dźwięk z tv na głośnikach. W życiu nie spodIewałem się, że w sumie prosty ampli może zająć tyle czasu podczas konfiguracji. Pewnientomwina również telewizora sony, bo tam nic nie jest proste w ustawianiu, ale na prawdę przy niby zunifikowanym gnieździe Arc wszystko powinno odbywać się płynnie i w prosty sposób.
 

compi

Member
W tv jak i avr-rze jest tylko po jednym gnieździe arc hdmi. Na dzisiaj brakuje mi jedynie opcji gdzie naciskam "tv" na pilocie i włącza mi się automatycznie telewizor. Teraz muszę nacisnąć i "tv" i jakikolwiek przycisk numeryczny.
Moze się to komuś przyda przy programowaniu pilota: u mnie przypisane dla Sony kody nie wypaliły i dzięki tej bardziej rozbudowanej instrukcji pobranej z sieci, dowiedziałem się, że należy po nieudanych próbach trzymać kursor UP, aż system sam dobierze właściwy kod. Tak było i przy tv i przy bd.
 

compi

Member
I tak i tak. Teraz zauważyłem że włączając tv ampli się nie uruchamia automatycznie, co chiałbym uzyskać. Ale ja moze za dużo wymagam? ;)
 

bartas19

New member
chciałbym sie podpiąć pod temat. Mam problem z dźwiękiem. Już mówię o co chodzi. Posiadam tv samsunga. Pod hdmi 1 mam podłączony dekoder od nc+, pod hdmi 2 (arc) mam podłączone kino domowe (samsung ht e355), pod hdmi 3 mam podłączone play station 4. Gdy włącze tv automatycznie włącza mi się kino bo jest przekierowany dźwięk i oglądam sobie tv (nc+) ale dźwięk mam tylko w przednich głośnikach pomimo że program jest nadawany w dolby digital. O co kaman?? Tak samo jak np włączę grę która też jest w dolby digital to też tylko przednie głośniki od kina grają.
 

compi

Member
A u mnie dzisiaj nagła samoistna zwiecha i znów trzeba było klikać w różne funkcje w tv i ampli, żeby uzyskac głos z glośników przez Harmana a nie tych w tv sony.
 
Do góry