Brak dźwięku

Tubita

New member
Wiesiek, ja na pilocie od Harmana nie widzę niestety przycisku AVR :D

15hc129.jpg
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To widocznie mam starą instrukcję do 151. Czy ampli jest w sieci domowej ? Może zalogować się do niego po adresie IP ?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
buehehehe sam tkwilem w bledzie przez siebie wypracowanym, mianowicie, do tv mam pod hdmi 1 podlaczony dekoder nki i nazwalem sobie na tv wejscie nc+.
pod hdmi 2 mam podlaczony ampli i do niego podlaczony blu-ray, wejscie 2 w tv nazwalem wlasnie blu ray i gadam ci glupoty ze wlasnie gdy przelacze na blu ray to tam jest menu harmana, dokladnie tak trzeba zrobic tylko zamiast blu ray musialbym nazwac avr dla zasady. zrodlo to zrodlo nie przeskoczysz tego. wiec gdy masz podlaczony avr pod hdmi 2 tylko i wylacznie na nim bedziesz mial menu.

ale jaja.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Harman poda sygnał na to wejście hdmi w tv gdzie jest aktualnie podpiety, a arc potrzebne jest tylko jako kanał zwrotny audio do ampli.
 

Tubita

New member
No właśnie, tylko, że na hdmi2 na TV wyświetla mi się źródło z amplitunera, ale po naciśnięciu MENU nie dzieje się kompletnie nic. Nie rozumiem tego, rozkłada mnie ten Harman na łopatki. A miało być tak przyjemnie :p
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Spox ogarniemy temat. Przepnij może hdmi w tv na 3 i zmień źródło w tv na hdmi3.
No gdzieś przyczyna musi być. Jak masz inny kabel hdmi to podmień.
A co ci pokazuje wyświetlacz harmana ?
 

Tubita

New member
No więc.. dalej nic..

Przepinałem kable i z dekodera i z konsoli, dalej po naciśnięciu MENU nic się nie dzieje. Hm co dziwne, czasem pilot reaguje na "OFF" i "ON", a czasem nie. Nie wiem od czego to jest zależne. Może wkradł się jakiś błąd? Może pilot jest trefny? Wyślę Wam przykład wyświetlanego obrazu na ampli i na TV, lecz po przyciśnięciu MENU DALEJ NIC.

26472a0.jpg

4trpkw.jpg


Z drugiej strony, jeśli nie miałbym TV (odłączyłem HDMI) i nacisnąłem MENU i dalej nic, to w jaki sposób niby miałbym skonfigurować ampli? Powoli mam już tego dość :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak to nie pomoże to chyba serwis. Reset zajmie ci 3 min może mniej. Jak możesz to zrób to teraz i będziesz miał pewność.
 

Tubita

New member
Niestety w chwili obecnej jestem poza domem. Wiesiu nawet mnie nie strasz :p Jutro rano to zrobię i od razu dam znać.
 

Tubita

New member
Dostałem odpowiedź od pomocy technicznej Harmana, mam podać numer seryjny oraz nacisnąć na pilocie AVR (czy ja dostałem pilot do innego ampli skoro nie mam tego przycisku? :D). Zobaczymy co odpiszą.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pilot ten czy nie ten kody sterujące są te same. Czy ten harman wydawał w ogóle jakieś dźwięki ? Długo go masz ? Czy ampli reaguje na jakiekolwiek polecenia z pilota ?
Zrobić reset nie zaszkodzi.
 

Tubita

New member
Tak jak mówię, po przełączeniu na radio wszystko gra. Mam go jakieś 2 tygodnie. Reaguje na przełączanie między źródłami, czasem reaguje na "OFF" (jak jestem na FM/AM to da się nim wyszukiwać stację itd., ale jak jestem na źródle, które nie jest "aktywne" np. na TV, to nie reaguje, nie działa wtedy przycisk OFF). Także coś nie gra. Jak wrócę z pracy zresetuje go bo jeszcze tego nie robiłem. Wiesiu kody sterujące te same, ale AVR na pilocie jak nie było tak nie ma. A wspominałeś mi o tym już Ty i support Harmana, także może być coś na rzeczy.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Raczej na pewno nie jest to pilot do hk 151. Wyjdż na strone harmana i porównaj.
Nie zastanawia cię przycisk phono i bluetooth ?
 
Do góry