brak dźwięku w subwooferze...

szmejski

New member
Witam. Mam następujący problem. Kupiłem ostatnio TV, podłączyłem do niego poprzez HDMI DVD, a poprzez Coaxiala amplituner. Soobwoofer został tak jak był czyli czincze (2 wejścia) z soobwoofera do dwóch wejść w amplitunerze. Przed podłączeniem do nowego TV wszystko grało, teraz natomiast subwoofer działa jedynie gdy słucham radia, natomiast przy oglądaniu filmów na dvd lub oglądaniu tv działają jedynie głośniki, a sub milczy. Co może być nie tak? Bardzo proszę o porady.
 

mario1969

New member
suba nie podłącza się pod wejścia w ampli tylko najcześciej do dedykowanego wyjścia na sub. "sub... out..." dajmy na to ok 95% amplitunerów obecnie w naszych domach ma tylko 1 takie wyjście, dlatego mogę domniemać żeś Waść podłączył subika źle. Jeżeli gra tylko na radiu i o ile nie pomyliło ci się w opisie wejście z wyjściem na 2 czincze to mogłeś podłączyć pod wyjscie w stylu pre-out lub dajmy na to do wyjścia out stereo dla np.zewnętrznego urządzenia nagrywającego które przekazuje wyłącznie sygnał stereo np z radia. Ponadto powinieneś podać jaki ampli posiadasz i byłoby mniej domysłów. Pozdr mw
 

szmejski

New member
posiadam amplituner Yamaha HTR-6030. w subie mam tylko dwa wejscia in i out (na pewno ich nie pomyliłem) a w ampli rzeczywiście mam jedno wejscie pod sub, a do tej pory było podłączone w wejscia play cdr (cz jakos tak), a po wymianie tv na nowej generacji tak jak wspomniałem przestało działać. czyli jesli kupie kabel z dwoma wejsciami pod suba i z jednym wejsciem pod ampli do wtyku subwoofer to bedzie on działał zarówno na radiu, dvd jak i tv ?
 

pkomp

New member
po co out w subie?do podłączenia drugiego?masz podłączyć z sub out z ampli pod in w subie JEDNYM POJEDYNCZYM PRZEWODEM
 

mario1969

New member
jak wyżej pisał kolega musisz podłączyć kablem z tylnego panelu Yamki wyjście "OUTPUT suboofer" do wejścia in w subie, a w menu ampli musisz ustawić basy:
na MAIN (niskie tony graja kolumny i sub) lub SWFR (niskie tony gra wyłacznie sub ) odcięcie od jakich Hz - nie wiem.. jeżeli nie masz pilota a ustawione jest na BOTH (sub nie gra ) nic nie zrobisz. połaczenie o ktorym pisałeś jest nieprawidłowe sub nie odtwarza swojej scieżki dzwiękowej w filmach.
 

marho760816

New member
Witam
Ja mam pytanie co do mojego suba.Mam jamo sub 200. po co w nim dwa wejścia skoro moja Yamaha HTR 6040 ma jedo wyjści na suba? I jeszcze jedno - do tego suba był dołączony kabel. Taki cieńki z czinczami na końcach (po jednym na każdym z końców). Czy po podłączeniu coaxialem sub zabżmi lepiej? Nie jestem audiofilem, czy usłyszę różnicę?
 

mataman

New member
Bez reklam
A co to jest kabel coaxial ? Powiedz mi.

Oczywiście najlepiej kupić kabel kierunkowy stricte pod suba np ultralinka.
 

marho760816

New member
Znalazłem taki: Kabel do subwoofera RCA-RCA SAL4105 Bandridge Premium - 5m Czy będzie dobry czy może coś innego? Konkretnie (musi bć min 4 metrowy).
 

pkomp

New member
kierunkowy?prosze bez audiofilskich bzdur....
coaxial to kabel koncentryczny 75Ohm - takich nie używa sie w połączeniach analogowych audio

szkoda że tego nie wiesz
 

mataman

New member
Bez reklam
Aba, to jestem audiofilem bo mam 10m kierunkowy kabel ultralinka. Kupiony za 120zl

Mówisz ze się nie używa ? Śmiem twierdzić ze 90% sprzedawanych kabli do subów to własnie koaksiale.
 

pkomp

New member
75ohm?pewnie nie.....
i co z tego że masz kierunkowy?od kiedy to kable są kierunkowe szczególnie że prąd jest zmienny?bzdura jakich mało ale ciesz się że wydałes 120 pln bo możesz byc z tego dumny...wow
 

mataman

New member
Bez reklam
Widzisz jak ty nic nie rozumiesz. Kabel jest kierunkowy bo kiedy go podlaczysz odwrotnie to sub nie gra. Z cena rozchodzilo sie ze jest niska jak za 10m kabla :)
 
Do góry