Brak dzwięku w kinie domowym z laptopa

afrq3

New member
Witam.
Sprzęt który chce połączyć razem:
Tv Samsung 46ES7000
Amplituner Pioneer VSX-519
Laptop Sony VAIO

Na wstępie dodam ze do amplitunera pod wyjścia HDMI podpięte są PS3 i PS4 i N-box dekoder i problem nie występuje i dźwięk jest taki jak być powinien. Problem pojawia się kiedy do amplitunera podłączam lapka za pomocą kabla HDMI. Obraz pojawia się w TV bez zarzutu jednak dźwięku czy to MP3 czy z filmu brak. Nic nie słychać nawet dźwięków z windowsa. Kiedy przeprowadzam test w konfiguracji dźwięku tez cisza. Najbardziej zastanawiający jest fakt ze komputer wykrywa amplituner, jest zaznaczony jako urządzenie domyślne, słupek zielony miga w rytm jakiejkolwiek muzyki a w głośnikach nadal nic. Próbowałem już chyba wszystkiego. Zmiana sterowników NVIDIA kodeków K-lite i nic. Kabel jest na pewno dobry gdyż PS4 na nim śmiga aż milo. Bardzo proszę o jakąś poradę jednak nie chciałbym dokupywać dodatkowych kabli gdyż uważam ze tu chodzi o jakaś drobnostkę której ja nie potrafię wykryć.
 

afrq3

New member
Nie wiem dlaczego powstały dwa takie same tematy ale ten niżej nie jest mojego autorstwa i nie jest związany z moim problemem.
 

tdx

New member
Bez reklam
wygląda jak coś z apli lub kablem... skoro reszta działa.
TV z ampli masz po hdmi2 podpięte?

W TV masz ustawione głośniki TV czy zewnętrzne?
HDMI AMP/THRU jak masz ustawione?
 
Ostatnia edycja:

afrq3

New member
TV z ampli podpięte HDMI bodajże 1.4
Cały czas mam włączona opcje głośniki zewnętrzne ale gdy podpielem lapka do TV to żeby usłyszeć dźwięk w głośnikach to musiałem zmienić na głośniki telewizyjne.
HDMI AMP/THRU jak masz ustawione? nie bardzo wiem gdzie tego szukać i co to jest
 

afrq3

New member
jedyne podłączenie dźwięku z lapka które w moim przypadku działa to połączenie przez kabel jack-chinch ale nie powala jakością na kolana. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł?
 

tdx

New member
Bez reklam
ustaw HDMI na THRU wyłącz ampli i sprawwdz czy jest dzwięk w TV ewentualnie zobacz czy jest zmiana jak wybierzesz głośniki zewnętrzne.

Możesz też na chwile wyłączyć anynet w TV
 

rafal11998

New member
brak sygnału po hdmi

Witam
Podepnę się pod temat. Laptop Asus, ampli Onkyo, tv Sharp, N box recorder.
Sytuacja jest strasznie dziwna bo wszystko było dobrze ale nagle coś przestało działać a mianowicie nie ma żadnego sygnału ani audio ani video z laptopa do Onkyo oczywiście wszystkie połączenia po hdmi.
Pomyślałem że uszkodzony kabel ale nie zamiana kabla z n-boxa nie pomaga. pomyślałem że uszkodzone gniazdo hdmi w ampli ale nie odłączam kabel od laptopa i podłączam od n-boxa w to samo miejsce nie zmieniając żadnych ustawień i n-box od razu działa a najdziwniejsze jest to że bezpośrednie połączenie lapka z telewizorem też po hdmi obraz jest a dźwięk też mimo że jakiś trzeszczący ale jest. Sprawa jest bardzo dziwna bo do tej pory wszystko działało bez zarzutu. Czy ma ktoś pomysł o co tu chodzi :cry:Dodam jeszcze że wszystko zaczęło się kilka dni temu jak byłem z lapkiem u brata i tam podłączaliśmy go też do ampli Onkyo tyle że nowszy model ale zero zmian w ustawieniach nikt nic nie grzebał a teraz kicha i to stolcowa:cry:
 

mario zory

New member
Jak mialem lapka hp i podlaczalem do tv sony przez hdmi automatycznie glos byl kierowany na kino domowe.Ostatnio zakupilem sony vaio i musze zmienic sam w opcjach dzwiek bo leci przez tv, troche to chore bo sprzet z tej samy firmy powinien automatycznie sie komunikowac...... pozdr
 

kokolino69

New member
Mam podobny problem:
Zestaw
-laptop dell studio 1737
-pioneer vsx 528
-kolumny
Nie mogę puścić dźwięku przez hdmi, a dokładnie nie zawsze działa. Wydaje mi się że problem leży po stronie laptopa, a dokładnie tu:
51rajs.jpg

8


Pozycja pierwsza i konkretnie napis "niepodlaczone". Czasem da się kliknąć i włączyć, ale od czego to zależy to nie mam pojęcia :oops:

Na kablu jack-2xrca wszystko gra.
 
Do góry