Brak dżwięku przez kabel HDMI

uranwp

New member
Mam od kilku dni plazme Samsunga PS-42Q91H i po podłączeniu do tunera Cyfry + przez kabel HDMI nie mam dżwięku na głośnikach TV.Sprawdzałem ustawienia TV i wszystko niby OK a dżwieku nie ma.Przez component i scart jest ,co to może być -ktoś może wie??
 

slawekp-1985

New member
brak dźwięku przez HDMI

witam
wczoraj zakupiłem TV Tochiby i podłączylem do niego dekoder z tv "n" przez HDMI. wiem że przez ten kabelek powinna iść i fonia i obraz a na TV był tylko obraz bez dźwięku. próbowałem na wszyskie sposoby aż wkoncu poprowadziłem dźwięk osobnym kabelkiem. ale dzisiaj mnie oświeciło, jak nie idzie wyregulowac na TV to trzeba spróbować na dekoderze z tym ze tam zbyt duzo ustawien nie ma :/ mialem włączoną opcje Dolby Digital i dźwieku nie bylo, no to ją wyłączyłem i dźwiek sie pojawil i nie trzeba zadnych dodatkowych kabelków ciągnac :)

pozdrawiam Sławek :)
 

Nowy fan

New member
heh, dzięki sławekp - a ja już miałem zamiar nowy wątek napisać, bo też nie mam dźwięku po HDMI z "n" ki.
Sprawdzę to dziś po pracy.
Pozdrawiam.
 

macosmail

New member
brak dzwieku z dekodera "n-ki" przez kabel HDMI

Złacze HDMI w dekoderze n-ki mozna przelaczyc w tryb DVI (bez dzwieku do monitorow komputerowych) i wtedy nie bedzie dzwieku. Zmiany rodzaju pracy dokonuje sie poprzez nacisniecie i przytrzymanie przycisku RES na dekoderze az pojawi sie napis HDMI lub DVI na wyswietlaczu. Wiec w razie braku dzwieku przez HDMI Radze sprawdzic w pirwszej kolejnosci te ustawienie.
 

Skibus

New member
Czasem nie udaje się ustawić mimo poprawnej konfiguracji. Dekodery "n"-ki są dość wybredne i potrafią "stawać dęba"
 

gladiator

New member
Witajcie mam ten sam problem, kupilem kabel HDMI i podlaczyłem go z nootebokiem i TV, obraz OK Dzwieku NIE MA !
Dlaczego ???

Notebook to HP Pavilion dv 6500 HDMI oraz telewizor LG 32LC3R HD.

Ewentualnie jak zrobic dzwiek ? Bo jak tutaj grać na TV jak dzwiek z lapka idzie hymmmm
 

pirs

New member
Witam. Miałem ten sam problem gdy kupiłem LG.Chciałem go podłączyć z dekoderem N,ale niestety był taki efekt jak u Ciebie.Niektóre dekodery nie można podłączyć przez HDMI.Prblem rozwiązałem podłączając dekoder do amplitunera,a amplituner do telewizora.Tylko nie wiem czy masz te możliwości.Pozdrawiam
 

pmcomp

New member
Mili Państwo,

nie piszcie, że nie można podłączyć i że dźwięk nie działa tylko, że NIE WIECIE DLACZEGO DŹWIĘK NIE DZIAŁA I NIE WIECIE CO ZROBIĆ ABY DZIAŁAŁ !!!. Poniżej przedstawiam wyjaśnienie:

Dźwięk będzie przez HDMI działać, jeżeli w nadajniku (dekoder, DVD itp.) wybierzecie jego odpowiednia opcję to jest dźwięk w standardzie PCM (często, zresztą błednie, nazywane stereo). Jeżeli wybierzecie dźwięk w standardzie DD czy DTS, a Wasz TV nie posiada na pokładzie odpowiednich dekoderów czyli DD czy DTS to nie będziecie mieli dźwięku ponieważ Wasz TV nie potrafi go zdekodować !!! (a tak jest w przypadku 99,99% TV na rynku). Wtedy dźwięk trzeba zdekodować na pokładzie odtwarzacza (dekoder SAT, DVD) i wysłać po HDMI w postaci PCM, czyli w przykładowym dekoderze n wyłaczyć opcję Dolby Digital (ew. dodatkowym analogowym kablem po wybraniu opcji DVi dla dekodera n). Ot i cała prawda.

Pozdro
 

remigiusz

Member
gladiator napisał:
Witajcie mam ten sam problem, kupilem kabel HDMI i podlaczyłem go z nootebokiem i TV, obraz OK Dzwieku NIE MA !
Dlaczego ???

Notebook to HP Pavilion dv 6500 HDMI oraz telewizor LG 32LC3R HD.

Ewentualnie jak zrobic dzwiek ? Bo jak tutaj grać na TV jak dzwiek z lapka idzie hymmmm


ten temat był już poruszany m.inn. tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=148884#post148884

z tą różnicą, że Ciebie interesuje hdmi output
 
Ostatnia edycja:

egon12

New member
pmcomp napisał:
Mili Państwo,

nie piszcie, że nie można podłączyć i że dźwięk nie działa tylko, że NIE WIECIE DLACZEGO DŹWIĘK NIE DZIAŁA I NIE WIECIE CO ZROBIĆ ABY DZIAŁAŁ !!!. Poniżej przedstawiam wyjaśnienie:

Dźwięk będzie przez HDMI działać, jeżeli w nadajniku (dekoder, DVD itp.) wybierzecie jego odpowiednia opcję to jest dźwięk w standardzie PCM (często, zresztą błednie, nazywane stereo). Jeżeli wybierzecie dźwięk w standardzie DD czy DTS, a Wasz TV nie posiada na pokładzie odpowiednich dekoderów czyli DD czy DTS to nie będziecie mieli dźwięku ponieważ Wasz TV nie potrafi go zdekodować !!! (a tak jest w przypadku 99,99% TV na rynku). Wtedy dźwięk trzeba zdekodować na pokładzie odtwarzacza (dekoder SAT, DVD) i wysłać po HDMI w postaci PCM, czyli w przykładowym dekoderze n wyłaczyć opcję Dolby Digital (ew. dodatkowym analogowym kablem po wybraniu opcji DVi dla dekodera n). Ot i cała prawda.

Pozdro

Hi,
Co bys tutaj poradzil ? zalacznik - wiecej opcji w ustawieniach karty dzwiekowej nie ma :( laptop HP z HDMI podlaczony do sharpa xl2e
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
te karty masz ustawione w ten sposób ?
 

Attachments

  • zd nr 1.jpg
    zd nr 1.jpg
    50,9 KB · Wyś: 8766
  • zd nr 2.jpg
    zd nr 2.jpg
    84,3 KB · Wyś: 996

egon12

New member
remigiusz napisał:
te karty masz ustawione w ten sposób ?

ooo HDMI Output :( nie mam tego u siebie mam tylko pierwsze dwa z tym ze w drugim bez dopisku Optical, wg instrukcji powinno dzialac wysylanie na wyjscie HDMI jak ustawi sie domyslnie w systemie High Definition Audio
 
Ostatnia edycja:

gladiator

New member
egon12 napisał:
ooo HDMI Output :( nie mam tego u siebie mam tylko pierwsze dwa z tym ze w drugim bez dopisku Optical, wg instrukcji powinno dzialac wysylanie na wyjscie HDMI jak ustawi sie domyslnie w systemie High Definition Audio


egon12 Wszystko jest OK juz rozgryzlem.
Tam gdzie masz twoje ustawienia realtek zaznacz tylko DT i tam gdzie jest KHz zaznacz tylko 48KHz. Musisz ustawic ten realtek jako urzadzenie domyslne i bedzie OK. W instrukcji napisali ze te S/PDIF ale to nie wiem gdzie, i ze chodzi tylko przez QuicPlay - Bzdura, zrob ustawienia w realtek digital output na DT i 48KHZ oraz kliknij na niego prawym myszy i zaznacz Urzadzenie domyslne.
Bedzie dzialać na bank :mrgreen:

Jeszcze powiedz jak u ciebie z rozdzielczością ? jaką dobrałeś do TV ?
Bo mi kawalek odcina, i powiedz czy jak podłaczasz kabel HDMI to przełącza cie automatycznie ? Bo mnie przelacza automatycznie i wyłacza monitor w HP.
Pozdrawiam Hej:D
 

egon12

New member
gladiator napisał:
Jeszcze powiedz jak u ciebie z rozdzielczością ? jaką dobrałeś do TV ?
Bo mi kawalek odcina, i powiedz czy jak podłaczasz kabel HDMI to przełącza cie automatycznie ? Bo mnie przelacza automatycznie i wyłacza monitor w HP.
Pozdrawiam Hej:D

u mnie dalej cisza wszystkie tego typu ustawienia jezeli chodzi o dzwiek juz probowalem :( co do obcinania bokow to w sharpie jest opcja pixel-to-pixel i przy rozdzielczosci HD jaka daje laptop przy poprawnie rozpoznanym TV daje to pelny obraz
co do automatycznego rozpoznawania sygnalu na we hdmi - to tez w sharpie jest taka opcja zeby sie automatycznie przelaczal.

Pobaw sie klawiszem fn+F4 - bedzie przelaczal tryby
wyswietlacz pojedynczy, mirror itd...
 

gladiator

New member
egon12 napisał:
u mnie dalej cisza wszystkie tego typu ustawienia jezeli chodzi o dzwiek juz probowalem :( co do obcinania bokow to w sharpie jest opcja pixel-to-pixel i przy rozdzielczosci HD jaka daje laptop przy poprawnie rozpoznanym TV daje to pelny obraz
co do automatycznego rozpoznawania sygnalu na we hdmi - to tez w sharpie jest taka opcja zeby sie automatycznie przelaczal.

Pobaw sie klawiszem fn+F4 - bedzie przelaczal tryby
wyswietlacz pojedynczy, mirror itd...

musi dzialac zapodaj fotke otworzonych wlasciwosci dzwieku i wiecej fotek co i jak


 

egon12

New member
tak tez robie :( juz od dawna, musze podejsc do kogos z laptopem i podlaczyc sie do innego TV, zaczynam podejrzewac tego sharpa xl2e :( pewnie moze odebrac dzwiek w specyficznym formacie, ktorego akurat ten sterownik w HP nie obsluguje, albo jest cos uwalone
 

jacek.ok66

New member
gladiator napisał:
Witajcie mam ten sam problem, kupilem kabel HDMI i podlaczyłem go z nootebokiem i TV, obraz OK Dzwieku NIE MA !
Dlaczego ???

Notebook to HP Pavilion dv 6500 HDMI oraz telewizor LG 32LC3R HD.

Ewentualnie jak zrobic dzwiek ? Bo jak tutaj grać na TV jak dzwiek z lapka idzie hymmmm

Wejdz w ustawienie Sound nastepnie Playback i kliknij na Digital Output Device HDMI i koniecznie ustaw Set Default. tez ie mialem dzwieku i po stawieniu tego gra jak ta lala....
 

Mouera

New member
gladiator napisał:
egon12 Wszystko jest OK juz rozgryzlem.
Tam gdzie masz twoje ustawienia realtek zaznacz tylko DT i tam gdzie jest KHz zaznacz tylko 48KHz.

U mnie zakładki wyglądają jak u Ciebie tylko nie ma DT ale jest DTS Audio - to mialeś na myśli? Ja na moim Pavilionie próbowałem juz wszytskiego pod Vistą i nadal nie ma dźwieku po HDMI, pod XP wszystko OK. Musze spróbować Twoich wskazówek tylko napisz czy pisząc DT mialeś na myśli DTS Audio w sterowniku Realteka.
 

Mouera

New member
gladiator napisał:
Tam gdzie masz twoje ustawienia realtek zaznacz tylko DT i tam gdzie jest KHz zaznacz tylko 48KHz. Musisz ustawic ten realtek jako urzadzenie domyslne i bedzie OK. W instrukcji napisali ze te S/PDIF ale to nie wiem gdzie, i ze chodzi tylko przez QuicPlay - Bzdura, zrob ustawienia w realtek digital output na DT i 48KHZ oraz kliknij na niego prawym myszy i zaznacz Urzadzenie domyslne.
Bedzie dzialać na bank :mrgreen:

Muszę Cię zmartwić - próbowałem i nie działa - domyślam się w czym może leżeć problem - nie ma możliwości wybrania dźwięku niekodowanego czyli PCM, a taki przyjmuje większość telewizorów - jest tylko DTS Audio, Dolby Digital i jakieś badziewie Microsoftu - wszystko to formaty kodowane, więc TV ich nie przetworzy - tylko dlaczego pod XP wszystko działa (Tam można wybrać SPDIF)?.... już z tym nie mogę...
 

cichy_men

New member
Witam!
Trafiłem na to forum gdyż miałem taki problem jak inni czyli podłanczając laptopa (acer aspre 6930) kablem HDMI do TV LGjakiegoś tam (nieważne jakiego) - obraz był DŹWIĘKU BRAK! Spróbowałem waszych wszystkich sposobów jednak nie działały. Problem okazał się jednak zupełnie innej natury niż Wy piszecie. Przypomniało mi się mianowicie że aktualizowałem sterowniki Nvidi. Aktualnie moje ustawienia dzwięku wyglądały tak ja pokazywał gladiator a powinno tam być jeszcze do wyboru "Cyfrowe urządzenie wyjściowe HDMI"
(Tu miał być obrazek jednak macie tu jakieś ograniczenia i nie mogę dodać linku gdyż to mój pierwszy post - i pewnie ostatni do czasu jakiegoś nowego problemu;) )
Powróciłem więc do sterowników ze strony Acera a nie NVidii i wszystko teraz pięknie gra:)
Wniosek: należy pokombinować ze sterownikami karty graficznej.
Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Do góry