Brak dzwięku przez HDMI

broda9

New member
Witam posiadam telewizor LG32LC2R i podstawowy tuner telewizj "N" podłączony przez component.Ostatnio wpadł mi w ręce kabel HDMI,po podłączeniu ku mojemu zdziwieniu pojawił się obraz lecz bez dzwięku.
Tak więc moje pytanie:
1.czy jest możliwośc uzyskania dzwięku? może przez jakiś dodatkowy kabel ?

2.W tnerze jest wyjście o nazwie SPDIF słyszałe że jest to jakieś cyfrowe wyjście do dzwięku,tak więc może można by to podłączy do jakiegoś kina domowego. Jaki kabel bym potrzebował, i kino domowe jakie powinno miec wejście do tego.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Na dziśiaj oprogramowanie w nboxie nie pozwala na bezproblemowe słuchanie dzwięku przesyłanego kablem HDMI, Nka ma to poprawic .
Mając kino domowe sprawdz czy masz takie samo gniazdo SPDIF i jeżli tak to kup kabel Optyczny ( światłowód).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest długa historia . ALe N-ka źle współpracuje z Lg i Panasonicem.
Albo odpuść te firmy w zakupie albo odpuść N-kę.
Cyfra ma teraz lepszą ofertę HD.
 

dr Marian

New member
Problem z tv N był już omawiany wiele razy, ale w kwestii przypomnienia:
1. Przytrzymaj na dekoderze przycisk RES przez kilka sekund, aż na wyświetlaczu pojawi się napis DVI.
2. Do dekodera podepnij kabelek z końcówkami 2 x chinch (biały i czerwony), a do TV z końcówką mini jack (do wejścia Audio RGB/DVI - czy jakoś tak).
Powinno działać (przynajmniej przy poprzednim oprogramowaniu).
A swoją drogą ciekawe kiedy doczekamy się nie nowego, ale sprawnego oprogramowania do dekoderów.
Pozdrawiam
 

dr Marian

New member
problem z HDMI z C+

huberto31 napisał:
mam plazmę Lg42PC1R i na cyfrze po HDMI też nie ma dźwięku ( w poprzednim sofcie cyfry był:D)


JEŻELI MASZ PLAZMĘ 42PC1R-ZH z dwoma HDMI i nie działa dźwięk przez HDMI sprawdź czy dekoder nie jest przypadkiem ustawiony w tryb DVI jeżeli jest HDMI i nie ma dźwięku to zgłoś się z tym TV do serwisu.
 
Do góry